Piráti porazili Havlíčkův Brod vysoko 5:1, na vedoucí Ústí ztrácí pouze jeden bod

Napsal 21.01.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Čtvrtou výhru v řadě si připisují Piráti z Chomutova. Tentokráte zavítali na jejich led hosté z Havlíčkova Brodu a ačkoliv se hráči z Kotliny dostali do vedení, Chomutov jim nedal žádnou šanci. Nemalý podíl na tom má také Milan Řehoř, který pustil za svá záda pouze jedinou branku, naopak hostující Jaroslav Suchan hned pět. A jelikož Ústí nad Labem porazilo Benátky nad Jizerou na svém ledě až po samostatných nájezdech, Chomutovští ztrácejí již jen jeden bod na čelo tabulky.
41.kolo so 21.1.2012
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
HBR
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Havíř, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Hřebejk - Gajovský, Jíra, Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Endál, Seman, Hromas
Havl.Brod
Suchan (Opršal) - Blažek, Morava, Pavlík, Novotný, Protivný, Jelínek - Vondráček, Semorád, Rytnauer - Polodna, Meidl, Kostourek - Musil, Štěpánek, Švaňhal - Stehlík, Zábranský, Wasserbauer

10. Kraft (Palin, Hruška), 20. Hřebejk (Havíř, Hruška), 28. Gajovský (Jíra, Pavlas), 47. Hruška (Gajovský, Procházka), 52. Palin (Kraft, Jíra)

Čech - Klein, Skopal

Piráti vstoupili do utkání velmi aktivně, přesto to byli hosté, kterým se podařilo otevřít skóre zápasu. Již ve třetí minutě se po pěkné akci prosadil Martin Zábranský, když bekhendem zužitkoval přihrávku Wasserbauera a prostřelil tak brankáře Řehoře.

Chomutov se ovšem nehodlal vzdát. V následujících minutách měli na hokejkách vyrovnání jak Milan Kraft, tak Nikola Gajovský. Kraft ovšem neproměnil svoji šanci, kdy jel od modré sám na bránu. Nabídnutou příležitost k vyrovnání nevyužil ani Gajovský, který měl dokonce výhodu trestného střílení. Vyrovnání tedy přišlo až v desáté minutě. Pirátům ke vstřelení branky stačilo šest vteřin z přesilové hry. Brett Palin vypálil od modré čáry a Milan Kraft dorazil odražený puk za záda brodského brankáře. Chomutovu se do konce první třetiny podařilo dokonce otočit skóre. Dvaačtyřicet vteřin před koncem třetiny se střelou prosadil Štěpán Hřebejk.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Pozornost fanoušků si získali jak pěknými akcemi, tak několika tvrdými zákroky. A v osmé minutě druhé třetiny přidali další branku. Jírovu nahrávku tečoval za brankářova záda Nikola Gajovský. Chomutovské další gól nakopl a nadále si drželi nad soupeřem mírnou převahu. Šanci na zvýšení vedení několikrát nevyužil Hafenrichter, který se dvakrát ocitl sám před brankářem. Chomutov do konce třetiny již soupeřovu branku výrazně neohrozil, a jelikož se nic závažného nedělo ani na jedné straně, skončila třetina skórem 3:1 pro Chomutov.

I začátek třetí třetiny ovládli domácí. Rychle vlétli na hosty. Blízko ke skórování měl především Endál, ale ani jeden z jeho pokusů se neujal. Na obou stranách předvedli dobré zákroky gólmani. Po menším tlaku hostí přišli ke slovu domácí hokejisté. V sedmačtyřicáté minutě se prosadil nejlepší chomutovský střelec David Hruška. Hruška umístil přesnou střelu z pravého kruhu. Chomutovští se od tohoto momentu stali jasnými pány kluziště. Pátý gól mohl vstřelit po souhře s Gajovským Procházka.

Pátý gól nakonec opravdu přišel. Ve dvaapadesáté minutě kombinovali Jíra s Kraftem. Kotouč se dostal až k Brettu Palinovi. Kanadský obránce se střelou z mezikruží nemýlil. Hráči z Havlíčkova Brodu se ještě vzchopili na protiútok, ale po Semorádově střele zazněla pouze tyč. Další branku mohl přidat opět Kraft, když se dostal do samostatného úniku poté, co brodský Jelínek zlomil při střele hůl. Domácí kapitán ovšem příliš kombinoval. Stejně tak si počínalo několik jeho spoluhráčů, kteří hráli až příliš na krásu. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a Piráti tedy slaví výhru nad Havlíčkovým Brodem 5:1.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): „Ačkoli jsme měli dobrý vstup do zápasu, v jedné akci nám soupeř ujel a prosadil se. Myslím, že jinak jsme soupeře přehráli. Občas jsme hráli moc na efekt. Mohli jsme dát víc gólu, ale přesto mám pro tým velkou pochvalu. 5:1 je skvělý výsledek a herní projev byl opět dobrý. Jsme spokojeni.“

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Věděli jsme, že domácí jsou v herní pohodě. Málo inkasují a naopak hodně gólů dávají. Chtěli jsme bránit střední pásmo a první třetina se nám docela dařila. Měli jsme velký tlak a dali jsme první gól, bohužel soupeř vyrovnal. Škoda té poslední minuty, mohli jsme poté soupeře víc potrápit. Hráli jsme dobře a hosté neměli moc šancí, přesto je využili a dotáhli zápas do konce.“