Piráti porazili po boji Hradec Králové 3:1 a prodloužili tak svou neporazitelnost

Napsal 12.12.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Do utkání vstoupili lépe hosté, které poslal do vedení Tvrdík. Domácím se poté podařilo v přesilovce vyrovnat. Po zbytek třetiny měli mírně navrch, další branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Ve druhé třetině domácí zaslouženě přetavili další přesilovku ve vedení 2:1 a poté v poklidu kontrolovali hru. Ve třetí třetině měli hosté dlouhou dobu naději na vyrovnání, Piráti je ale k ničemu nepustili. V poslední minutě při power-play hostů se lobem trefil Lukáš Pulpán a uzavřel tak skóre dnešního utkání.
32.kolo po 12.12.2011
3:1(1:1, 1:0, 1:0)
HKR
Hanuljak (Laitinen) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Seman, Gajovský, Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Heřman, Lapšanský, Hromas
Hr.Králové
Čech (Blažek) - Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Beger - Budínský, Koudelka, Moskal - Valášek, Záhorovský, Kadlec - Rytnauer, Filip, Macháň

Schmejkal - Flegl, Zíka

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří dokázali domácí Piráty zaskočit svou aktivitou korunovanou vedoucí brankou MICHALA TVRDÍKA. Piráty ale branka hostů nakopla k velkému tlaku, který vyústil ve dvounásobné vyloučení přetížené hostující obrany. To, že se přesilovky Pirátům poslední dobou celkem daří potvrdil v 9. minutě DAVID HRUŠKA, který z otočky vyrovnal. V následující přesilovce 5 na 4 pak nebyla domácím uznána další branka pro údajné postavení hráče v brankovišti.

Poté dostali výhodu přesilové hry i hosté. Domácí jí ale dobře ubránili, stejně tak jako hosté své následné oslabení. V 18. minutě si málem dali hosté vlastní branku, ale zaváhání Hendricha zlikvidoval pozorný Jakub Čech.

Druhá třetina začala špatným střídáním hostů a druhou brankou v síti Čecha. Ve 25. minutě byl na konci akce JAROSLAV HAFENRICHTER, který poslal Piráty poprvé do vedení. Další aktivita domácích byla přibržděna vyloučením Sikory za vražení na hrazení. Tuto přesilovku však hosté moc dobře nesehráli a Piráti velké problémy neměli.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté v poslední minutě druhé třetiny. Martin Záhorovský ale úplně sám před Hanuljakem branku vysoko přestřelil.

Ve třetí třetině se domácí nikam zbytečně nehrnuli a vycházeli ze zabezpečené obrany. Hosté se do tlaku nemohli dostat i zásluhou svého vyloučení. Piráti jejich nedisciplinovanost ale využít nedokázali. Deset minut před koncem třetí třetiny mohli hosté vyrovnat v přesilovce. Tu ale nesehráli dobře.

Když byl tři minuty před koncem vyloučen hostující Kubeš, zdálo se, že si Piráti své jednobrankové vedení už v poklidu pohlídají. Opak byl ale pravdou. V čase 58:32 byl vyloučen domácí Gajovský a bylo zaděláno na zajímavou koncovku dnešního utkání.

Hradečtí reagovali oddechovým časem a po krátké poradě odvolali Čecha z branky. Jejich početní výhoda 6 na 4 však k přímému ohrožení Hanuljaka nevedla, naopak když už byl vyloučený domácí hráč na ledě, přeloboval vše LUKÁŠ PULPÁN až ze svého obranného pásma a upravil na konečných 3:1. Hosté to i tak zkoušeli v šesti hráčích v poli, za což je málem potrestal pár vteřin před koncem Filip Seman, který netrefil prázdnou branku.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Soupeř přijel po šesti vyhraných utkáních a potvrdil, že je ve formě. Přijel s jasnou taktikou - bránit, hrát na brejky a zdržovat hru. Mrzí nás, že jim na to rozhodčí přistoupili a diskutovali s nimi na každém vhazování. Nemohli jsme se dostat do utkání, ale nakonec jsme otočili vývoj zápasu z 0:1 na 3:1, za což jsme rádi. Hradec sehrával v prvních dvou třetinách dobře brejkové situace, my jsme udělali několik chyb, ale ve třetí třetině už jsme nic takového nedopustili. Jsem přesvědčený, že jsme si vítězství zasloužili.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): Jsme naštvaní. I před velký počet šancí domácích jsme sahali po bodech. Snažili jsme se hrát na brejky, což se nám dařilo plnit, ale neproměnili jsme šance, které jsme měli. Kdyby se to podařilo, tak věřím, že bychom si mohli alespoň bod odvézt. Počítali jsme s tím, že Chomutov bude uspokojen čtrnácti góly z minulého utkání a bude si myslet, že jim to tam bude padat dál. Chtěli jsme prodloužit sérii bez porážky, ale to se bohužel nepodařilo.