Piráti prohráli na ledě Benátek v prodloužení, i když stáhli ztrátu dvou gólů

Napsal 03.12.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti zajížděli k utkání 31. kola první kola první ligy na led Benátek na Jizerou. Domácímu celku se podařila první desetiminutovka zápasu, ze které vytěžili dvoubrankový násko. Chomutovským se na to povedlo gólově zareagovat až ve druhých deseti minutách druhé periody. Ve třetí branka nepadla, i když měl Chomutov vcelku velký tlak. V prodloužení rozhodl o plusovém bodu pro Benátky Kolmann, jelikož využil dvojnásobné přesilovky.
31.kolo st 3.12.2014
BNJ
3:2p(2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Benátky n.J.
Vaněček – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Špaček, Jonák, Miškovský – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Skalický, Dlouhý – Bittner, Ordoš, Psota – Plodek.
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

7. Miškovský (Ulrych), 9. Víšek (Hrníčko, Mikyska), 62. Kolmann (Víšek, Plodek)
34. Dušek, 40. Šulák (O. Kaše, Rutta)

2:7
1:1
0:0
27:39
256

Do drobné samostatné akce se hned v úvodu utkání dostal Jan Veselý. Vaněček ale puk ukryl do bezpečí do své lapačky. Chomutov se začal postupně prodírat do třetiny před Vaněčka. Jejich stupňující nápor ale zastavil faul Lukáše Květoně. Ten takřka hned na straně Benáteckých ztrestal Daniel Miškovský, který v sedmé minutě bekhendovým blafákem překonal Kopřivu. Úvodní branka utkání tak připadla domácím. Benátecké úvodní trefa utkání proti lídrovi tabulky viditelně nakopla a druhý gól o necelé dvě minuty později přidal Jan Víšek, který po ukázkové akci, na níž se podíleli Hrníčko a Ulrych, vystřelil z pravého kruh. Brankář Kopřiva jeho tvrdou střelu za svá záda propustil a Benátky zvyšovali na 2:0. Domácí jakoby nechaly stranou střelecké problémy, které je zejména v posledních kolech trápily a chomutovské Piráty nepřestávaly v jejich pásmu zlobit. Naprosto zaslouženě si tak po první dvacetiminutovce díky svému bojovnému projevu odnesli do kabiny překvapivé vedení 2:0.

Do druhé třetiny si Benátečtí kromě dvougólového vedení přinesli i zbytek klasické početní výhody. Tu deset vteřin před jejím uplynutím ukončil nikoliv gól, ale Mikyska svým faulem. K vidění tak byla krátká hra 4 na 4, a vzápětí bez deseti vteřin kompletní přesilovka Pirátů. Tu ale Chomutovští v kontaktní branku nepřetavili. Pěkná akce se mohla zrodit při opětovné, tentokrát však delší hře 4 na 4, když pěknou přihrávku z otočky před Kopřivou předvedl Josef Mikyska. Mikyskův záměr ale Ulrych dostatečně nepřečetl a přihrávku nezachytil včas, čímž učinil celé akci přítrž. V přesilové hře v necelé polovině utkání se opět v dobrém světle předvedl Jan Víšek, který z bezprostřední blízkosti ohrozil Kopřivu. Ten si ale jeho střelu už ohlídal. S úderem konce první poloviny utkání se ale Chomutovští začali probouzet: před Vaněčkem trávili víc a víc času a měli čím dal tím více ze hry. Ve 34. minutě si svou smolnou chvilku vybral Petr Ulrych, který svou přihrávkou namazal přímo na hůl chomutovského Antonína Duška. Ten pomalou střelou rozrotoval puk, který propadl za překvapeného Vaněčka. Piráti se tímto šťastným gólem přiblížili na rozdíl jediné branky. Benátečtí ale svému soupeři rostoucí křídla ke konci druhé části alespoň částečně přistřihli. Nejdříve se do dobrého postavení dostal Josef Mikyska. Ten sice vystřelil tvrdě, bránu však minul. O okamžik později pohrozil znovu i střelec prvního gólu – Daniel Miškovský. Kopřiva si tentokrát byl ale jistý. Od modré pálil též benátecký Havlín, jeho střelu za Kopřivova záda ale nikdo nedorazil. Už se zdálo, že si Benátečtí své jednobrankové vedení před vstupem do třetí třetiny ohlídají. O vyrovnávací trefu tzv. „do šatny“ se 2,5 vteřiny před koncem postaral Libor Šulák. Třetí třetina se tak začínala opět od nuly.

V té Chomutovští svého soupeře zatlačili do kouta a bylo znát, že jako vedoucí tým prvoligové soutěže právem pomýšlí na tři body i proti Benátkám. Na straně Benáteckých byl tak spíše k vidění bojovný hokej, kterým si chtěli udržet vidinu bodového zisku. To se jim nakonec i zásluhou opět výtečného Vaněčka podařilo a po šedesáté minutě utkání se schylovalo k prodloužení.

V nastavených pěti minutách hry se velká příležitost naskytla domácím, když rozhodčí na straně Pirátů udělil naráz dva dvouminutové tresty. Benátky se tak chystali na klíčový moment zápasu - přesilovku 5 na 3. V té v 62. minutě udeřil Petr Kolmann, pro kterého slušnou palebnou pozici vytvořili Víšek s Plodkem. Kolmann svou tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě, a do Kopřivovy svatyně vsítil třetí rozhodující trefu Benátek. Ta přisoudila druhý bod na stranu domácích, kteří se tak po atraktivní hře mohli zaslouženě radovat z vítězství a cenného skalpu, kterým byla výhra nad favorizovaným Chomutovem.

Filip Pešán - HC Benátky nad Jizerou:
Dnešní utkání se muselo divákům líbit. Co se nasazení a bojovnosti týče, bylo nadprůměrné. V první třetině jsme byli lepší než soupeř, a to nejen díky vstřeleným brankám, ale i díky pohybu a důrazu. Naopak ve druhé třetině Chomutov začal přidávat na obrátkách a bylo vidět, že mají kvalitní tým. Měli jsme co dělat, abychom po dvou třetinách ubránili remízu. Ve třetí třetině to z naší strany byl spíše jen boj než nějaký pohledný hokej. Ale ten bod jsme ubojovali. V prodloužení jsme dobře sehráli krosovou nahrávku a "volejovou" střelu, na kterou nemohl hostující gólman reagovat, a byli jsme o ten bod nakonec šťastnější.

Aleš Totter - Piráti Chomutov:
V první třetině jsme nebyli tak aktivní a neměli jsme dobrý pohyb, domácí byli živější a ujali se vedení 2:0. Od půlky zápasu jsme byli lepším týmem. Třetí třetinu jsme domácí nepustili ze třetiny. Není možné, že jsme neměli žádnou přesilovku, protože jsme byli aktivní. K prodloužení se nebudu vyjadřovat. Už se vyjádřili pan Hořava a další lidi a hráči, jak to tady funguje.