Piráti prohráli podruhé v řadě, na domácím ledě nedali karlovarské Energii ani gól

Napsal 02.10.2015 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Na led SD ARÉNY sice přijel v rámci sedmého kola Tipsport extraligy poslední tým tabulky, ale že to domácí nebudou mít jednoduché, bylo evidentní od prvních minut. Piráti sice byli ofenzivně aktivnější, ale skóre otevřel ve druhé třetině bývalý Krušnohorec Duda a Piráti nedokázali gólově zareagovat. Pojistku do prázdné brány přidal 23 sekund před koncem Haščák.
7.kolo pá 2.10.2015
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
KVA
Kopřiva – Redlihs, Jánošík, Dlapa, Rýgl, Drtina, Kranjc, Blaha, Šidlík – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka (C), Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, Kaše, Květoň.
Karlovy Vary
Závorka – Sičák, Harant, Gulaši, Tomeček, Bičánek, Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, Duda – I. Rachůnek, Haščák, Tomeček – Vachovec, Bulík, Koblasa – Rohan, Zadražil, Gorčík.

23. Duda (Marosz), 60. Haščák (Duda, T. Rachůnek)

Fraňo, Horák – Jelínek, Pešek

Piráti už po dvanácti vteřinách od vhození úvodního buly museli hasit šanci Karlovarských. Tomáš Rachůnek bleskově vpadl do obranného pásma domácích, nabídl kotouč do brankoviště, kam se cpal Radek Duda. Přihrávku domácí zblokovali a Miroslav Kopřiva prozatím zůstal bez zákroku. Zmatek před chomutovských gólmanem poté způsobila druhé lajna Energie, k přímému ohrožení branky však nedošlo.

V osmé minutě přišel čas Pirátů. Na konci hezké akce Chomutova stál Marek Hovorka, kterému kotouč pravděpodobně nesedl. O minutu později se do šance dostal Roman Červenka, ocitl se sám před Tomášem Závorkou, ale ten kotouč vykopl špičkou betonu.

První přesilovku utkání si díky faulu Ivana Rachůnka zahráli domácí. Piráti odehráli celé dvě minuty v pěti hráčích v čele se čtyřmi útočníky Michalem Vondrkou, Romanem Červenkou, Markem Hovorkou a Vladimírem Růžičkou a jedním bekem Adamem Jánošíkem. Energie předvedla skvělé oslabení, zblokovala střely Vladimíra Růžičky i Adama Jánošíka. Domácí se k přímému ohrožení Závorkovy branky nedostali a Karlovy Vary se vrátily do pěti.

Brzy přišel další faul hostů a na led se vrátila pirátská přesilovká formace, jako nastoupila před třiceti vteřinami. Do šance se dostal Marek Hovorka stojící na modré, ale Tomáš Závorka se štěstím zasáhnul. Dvě vteřiny před uplynutím Haščákova trestu hákoval Radek Duda a odjel na trestnou lavici. V oslabení pět na čtyři se do šance dostal Ivan Rachůnek, jenž vyvezl puk a ohrozil Kopřivovu klec, ten však zůstal stoprocentní.

Na začátku prostředního dějství se v šanci objevil Štěpán Hřebejk, jenž se dostal osamocen před Tomáše Závorku, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Ve dvacáté minutě Miroslav Kopřiva chytil vysoké nahození ze středního pásma, kotouč nechal spoluhráčům, ale pak ho raději přikryl. Rozhodčí jeho počínání potrestali dvěma minutami. Dalšího faulu se při průniku hostů dopustil Marek Tomica, zastavil karlovarského hráče pouze za cenu podražení. Karlovy Vary dostaly devětapadesát vteřin k využití dvounásobné přesilovky. Po uplynutí čtyřiceti tří vteřin ji Energie využila. Prosadil se Radek Duda, jenž ze středu pravého kruhu překonal Miroslava Kopřivu. Oslabení domácích pokračovalo v nevýhodě o jednoho hráče. K šanci se dostal Vladimír Sičák, který u levé tyče dvakrát nepřesně dorážel.

Ve třicáté minutě se do obrovské šance mezi kruhy dostal David Kaše, karlovarská jednička skvěle vyrazila a byla nadále stoprocentní. David Kämpf se s Antonínem Duškem poté dostali do samostatného úniku. Prvně jmenovaný útočník neměl možnost přihrát, vyzkoušel střelu, ale puk zapadl do výstroje dobře postaveného Tomáše Závorky. Další šanci vypracoval Roman Červenka, jenž poslal krásnou žabičku na Tomáše Pospíšila, ten ale kotouč netrefil přesně.

Ve 43. minutě se hluboko za obranu domácích dostal Radek Duda, zvolil rychlou střelu zápěstím. Miroslav Kopřiva vytáhl vynikající zákrok, až zůstal Radek Duda jen nechápavě stát. V polovině třetí části Michal Vachovec oslabil Energii. Marek Hovorka pálil od modré a Štěpán Hřebejk dorážel vypadlý kotouč mimo. V momentě návratu Michala Vachovce přišla další šance Pirátů. Marek Tomica nastřelil tyč karlovarské klece. Do příležitosti se následně dostal Marcel Haščák, jenž ještě dorážel z těsné blízkosti na Miroslava Kopřivu. Obrana Pirátů poté karlovarskému útočníkovi vysvětlila, že takhle blízko k domácímu brankáři nemůže. V 55. minutě Miroslav Kopřiva zlikvidoval střelu Vojtěcha Tomečka. V čase 58:57 si Vladimír Růžička vybral oddechový čas a Miroslav Kopřiva zůstal na střídačce. Dvacet pět vteřin před koncem zápasu rozhodl Marcel Haščák, který neomylně trefil opuštěnou klec.

Vladimír Růžička starší (Piráti Chomutov): „Měli jsme špatný vstup do zápasu a to se podepsalo na celém utkání. Karlovy Vary hrály dobře dozadu a my jsme se nemohli prosadit. Měli jsme špatné přihrávky, puk nepříjemně poskakoval... Bohužel jsme dostali gól v oslabení pět na tři.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Jsem velmi rád, že jsme porazili tak těžkého soupeře, jako jsou Piráti. Všichni hráči nevypustili jediné střídaní, hráli velmi obětavě. Doufám, že to bude první vlaštovka a odrazový můstek k lepším zítřkům. Nesmíme usnout, ale naopak takhle pokračovat dál.“