Piráti prohráli v krajské metropoli poprvé po základní hrací době, Ústí vyhrálo o gól

Napsal 06.08.2015 Soňa Jirásková, Marcel Holl
Ú s t í n/L. / C h o m u t o v - Piráti zajížděli ve čtvrtek šestého srpna poprvé na venkovní led, neboť hráli v Ústí nad Labem. Slovanu se úvodní perioda vydařila více, neboť zásluhou Holomka vedl 1:0. V prostředním dějství padlo dalších pět branek, z toho tři za záda brankáře Kopřivy. Chomutov v poslední části už pouze snížil z hole Vladimíra Růžičky.
přát. čt 6.8.2015
UNL
4:3(1:0, 3:2, 0:1)
Ústí n.L.
Volke – Pohl, Holomek, Brož, Vágner, Kůrka, Smetana, Macek, Skočovský – Tůma, Kuchler, Rys, Křivohlávek, Gengel, Merta, Novák, Kloz, Navarra, Podsedníček, Kuchynka.
Kopřiva (40. Strmeň) – Redlihs, Rutta, Janošík, Šidlík, Rýgl, Drtina, Kranjc, Szathmáry - Vondrka, Růžička, Hovorka - Hřebejk, D. Květoň, Pospíšil - Sklenář, Kämpf, Chlouba - Račuk, Dušek, L. Květoň.

Ústí n.L.
5. Holomek (Kuchler, Tůma), 21. Rys (Gengel, Volke), 26. Smetana (Kloz), 38. Merta (Gengel)
23. Dušek (L. Květoň, Račuk), 32. Rýgl (Hovorka), 55. Růžička (Jánošík, Hřebejk)

3:4
2:1
0:0
19:31
761

Utkání začalo ve svižném tempu. Ústečtí rozjeli útok, ale jejich akce nebyla úspěšná. Také Chomutovští byli při chuti a ostřelovali Volkeho. Skóre zápasu otevřel v páté minutě Ondřej Holomek, když zpracoval přesnou přihrávku od Jiřího Kuchlera. Slovan se tak ujal vedení 1:0 .

V deváté minutě se provinil hákováním Kloz a Piráti získali početní výhodu. Modrobílí ostřelovali domácího gólmana, ale ten byl pozorný. Hra se přelévala ze strany na stranu. Oba celky kombinovaly, ale ani jednomu se nepodařilo prosadit. Nejblíže k vyrovnání měl Vladimír Růžička, ale brankář Ústí byl pozorný. Do konce třetiny se už nic nestalo a po první periodě byl stav 1:0

Prostřední část pokračovala ve stejném tempu, jako úvodní. A další branka padla opět do sítě Pirátů. Martin Volke dobře rozehrál, Ladislav Gengel nahrávku zpracoval a předal kotouč Jiřimu Rysovi - a ten se nemýlil. Slovan tak navýšil svůj náskok na 2:0. Radost žlutomodrých netrvala dlouho. Lukáš Květoň našel před bránou volného Antonína Duška, který poslal kotouč za záda Volkeho. Hosté tak snížili na 1:2. Stav na tabuli se měnil znovu v šestadvacáté minutě, když Jan Kloz posunul kotouč na Ondřeje Smetanu a ten prostřelil Kopřivu. Modrožlutí tak využili přesilovou hru a ujali se vedení 3:1.

Ústečtí faulovali a Chomutov získal dvojnásobnou početní výhodu. A tu proměnil. Marek Hovorka našel na modré Martina Rýgla a ten propálil Volkeho. Hosté tak snížili na 2:3. Krušnohorce tento úspěch povzbudil, ale byli to znovu domácí, kteří skórovali. V přesilové hře ujel Ladislav Gengel, předal puk Davidu Mertovi - a ten se nemýlil. Ústečané tak zvýšili svůj náskok na 4:2. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a hráči odešli do kabin za stavu 4:2 ve prospěch domácích.

Také ve třetí části hrály oba týmy s velkým nasazením. Do šancí se dostali domácí i hosté. V bráně Chomutova došlo ke změně a do klece se postavil Jan Strmeň. Piráti znovu faulovali a žlutomodří získali početní výhodu. Ústečtí kombinovali, ale Piráti se ubránili. Hosté se usadili v útočném pásmu, ale ani jejich střely cíl nenašly. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci viděli mnoho pěkných hokejových akcí.

Šest minut před koncem se prosadil střelou z mezikruží Vladimír Růžička a hosté tak snížili na rozdíl jedné branky - 3:4. O chvíli později mohli Piráti vyrovnat, ale Volkeho nepřekvapili. Čtyři minuty před koncem Chomutovští znovu faulovali. Ústečtí ale jejich provinění nepotrestali. Krušnohorci minutu před sirénou odvolali gólmana a zkusili power-play. Hra bez brankáře jim ale nevyšla a z výhry 4:3 se radovali hráči Slovanu.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Hodnotí se nám to strašně dobře, protože jsme porazili extraligové mužstvo. Podali jsme hlavně taktický výkon. V první třetině jsme byli lepší v pohybu, hodně jsme bruslili a ještě jsme tam měli nějaké nevyužité šance. Myslím si, že jsme podali výborný výkon a jsme rádi, že přišlo tolik diváků."

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Jsem spokojený především se třetí třetinou, tam mužstvo vydalo velké úsilí, aby zápas vyrovnalo. Úvod utkání nebyl dobrý, nehráli jsme s maximálním nasazením, takhle hrát nejde. Kluci z Ústí makali, odvedli tady výbornou práci a my musíme hrát od začátku naplno."