Piráti se dvakrát dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale nakonec v Plzni stejně padli

Napsala 06.12.2017 Kateřina Kundertová
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke 24. kolu DHL extraligy juniorů na led první Plzně, kde bojovali o přerušení dvouzápasové domácí nevydařené série. V první třetině si indiáni vypracovali dvougólové vedení, které sice snížil Petr Chlán, ale Plzeňští v prostřední části přidali další dva zásahy. Naději pro Chomutov vykřesali Adam Novák a Kryštof Ouřada, kteří snížili na 3:4, na což domácí zareagovali dvěma góly, a pojistili si tak zisk tří bodů.
24.kolo st 6.12.2017
PLM
6:3(2:1, 2:0, 2:2)
Plzeň
Kolář – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel, Čechura – Kantner, Reitspies, Markov, Hanzlík, Kodýtek, Matiášek, Pour, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Červenka, Váňa, D. Roubal
Běhula – Kopic, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Procházka, Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselá, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek

Plzeň
3. D. Roubal (J. Roubal, Hanzlík), 17. Kantner (Kodýtek, Sysel), 22. Přikryl (Reitspies), 36. Červenka (Sysel), 53. Kantner (Sysel), 59. Hanzlík
20. Chlán (Polák, Šilar), 48. Novák (Chlán, Polák), 52. Ouřada (Köver, Hřebíček)

4:6
2:1
1:0
45:22
60
Souček – Fiegl, Oudes

Plzeňští vstoupili do utkání aktivně, což využil po zmatku v chomutovské obraně David Roubal, jenž otřel kotouč o tyčku – 1:0. Před polovinou třetiny Petr Kodýtek připravil šanci pro Jakuba Poura, jemuž ale sjel puk z hokejky, a tak netrefil odkrytou branku. Krátce poté ve čtyřech proti čtyřem se Petr Chlán natlačil před bránu a nastřelil jen horní tyčku.

Druhou nabídnutou početní výhodu v krátkém sledu za sebou Plzeňští využili, když Matyáš Kantner z levé strany trefil odkrytou část branky – 2:0. O snížení se postaral jeden z nejaktivnějších Pirátů Petr Chlán, který se z rohu dostal mezi kruhy a zakončil – 2:1.

I do druhé třetiny vstoupili domácí lépe, jelikož se za necelé dvě minuty hry prosadil po pohledné individuální akci Filip Přikryl – 3:1. Od 25. minuty si zahráli přesilovku také Piráti, ale v největší šanci Daniel Šilar nedotlačil puk do brány. V polovině duelu nejprve Matyáš Kantner nastřelil pouze tyčku, a pak odražený puk poslal Petr Kodýtek jen těsně vedle branky.

Ve 35. minutě se dvakrát blýskl Richard Běhula, který vychytal Jana Matiáška i Petra Kodýtka, kteří stáli sami na chomutovského brankáře. O pár momentů později Jakub Sysel připravil dobrou pozici pro Martina Červenku, jenž zavěsil pod horní tyč – 4:1.

I do závěrečné periody měli Plzeňští dobrý vstup, tentokrát ale chomutovská jednička vychytala Petra Kodýtka i Jakuba Poura. Po ubráněném oslabení se Piráti posunuli do početní výhody, kterou využil po třiceti vteřinách Adam Novák, jenž trefil horní roh branky – 4:2. Před polovinou dějství si oba celky připsaly jeden samostatný únik, ale Jakub Köver ani na druhé straně Štěpán Hanzlík neuspěli.

V 52. minutě dal naději na chomutovské hole Kryštof Ouřada, když snížil na rozdíl jediné branky, ale domácí rychle odpověděli – 4:3. Po dvaceti vteřinách totiž zakončil přesně Matyáš Kantner v početní výhodě ránou z pravého kruhu – 5:3. Na konečných 6:3 uzavřel Štěpán Hanzlík, když proměnil rychlý únik.

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Odehráli jsme celkem dobré utkání, ale pořád se trápíme v koncovce. Vytvoříme si spoustu šancí, ale proměníme jich málo. Dostáváme se do tlaku, ale pak soupeře necháme ujet. Ve třetí třetině jsme se začali trápit a z jasného stavu to bylo 4:3, naštěstí jsme tři body udrželi.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Plzeň byla této sestavě velice silná, nebezpečná, a trestala chyby. Přesto toto utkání rozhodla pasáž, kdy jsme dotahovali, měli jsme další šance, ale poté jsme faulovali a dostali gól na 5:3. Zbytečná branka z přemíry snahy, nepochopitelná chyba.“