Piráti se i podruhé v ročníku vrací z brněnského ledu bez bodového zisku

Napsal 12.01.2016 Marcel Holl
B r n o / C h o m u t o v - Jen dva dny po prohře s Litvínovem nastoupili Piráti k předehrávce 36. kola s brněnskou Kometou. Po bezbrankové úvodní třetině otevřel brankový účet zápasu ve 36. minutě Petr Ton. Na jeho trefu navázal na počátku třetí části Jan Hruška. Chomutov dokázal zkorigovat zásluhou Davida Květoně, ale ani to nestačilo, neboť Brňané přidali třetí trefu a po výhře 3:1 přeskočili Chomutovské v extraligovém pořadí.
36.kolo út 12.1.2016
KOM
3:1(0:0, 1:0, 2:1)
Kometa
Čiliak – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Štindl, Trška, Šnajnar – Ostřížek, J. Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Dočekal, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček
Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Tejnor, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Dušek, Květoň – Sklenář, Ölvecký, Hřebejk – Veselý, Račuk, Chlouba – D. Kaše

Kometa
36. Ton, 43. Hruška (Ton, Kaberle), 53. Káňa (Trška, Špirko)

Kubuš, Müllner - Barvíř, Blümel

Úvod utkání pod Špilberkem dal příležitost vyniknout Marku Čiliakovi. Brňané hned po půl minutě zaspali v obranné činnosti a před bránu si na pas Pospíšila najel Rutta, naštěstí pro domácí nenašel chomutovský obránce skulinku ve výstroji domácího brankáře. První výhodu v podobě přesilové hry získali rovněž hokejisté ze severu Čech. Za podražení si musel jít odpočinout Tomáš Malec, nicméně domácí muž s maskou na tváři pokryl nebezpečné rány svěřenců trenéra Růžičky.

Na domácí straně byla vidět především druhá útočná formace v čele s Němcem, kterému však všechny dobré střelecké příležitosti rovněž zmařil chomutovský Kopřiva. Domácí dostali k dispozici početní výhodu až dvě minuty před koncem úvodní pasáže. Ta měla krátkého trvání, jelikož Rastislav Špirko zasáhl soupeře do obličeje holí.

Do druhé dvacetiminutovky šli Chomutovští s výhodou jednoho muže v poli. Přesilovou hru Pirátů dokázal výběr druhého největšího města republiky ubránit a stejně tak si poradil i s následným drtivým tlakem svého soupeře. Až po pětatřiceti minutách bez branky byla v DRFG Areně k vidění první gólová akce. Petr Ton se ujal kotouče, hledal dobře postaveného Hrušku, ale veškerou práci za domácí forvardy odvedl Račuk, který si srazil puk do vlastní brány.

Začátkem závěrečné části se vrátka na trestné lavici otevřela pro Marka Tomicu, který fauloval protihráče. Kometa se dlouho nemohla usadit v pásmu a rozprostřít přesilovkovou formaci před Kopřivou. Krátce před koncem si hlavní slovo vzala dvojice Petr Ton – Jan Hruška a druhý jmenovaný po pěkném pasu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šanci navýšit skóre měl Káňa, z jeho střely však pouze zazvonilo Kopřivovi v uších poté, co se kotouč odrazil od tyče.

Hostům svitla naděje deset minut před koncem. David Květoň se dostal na levém kruhu k dorážce, na kterou byl Marek Čiliak krátký. Netrvalo to však ani dvě minuty a Kometa si vzala dvoubrankové vedení zpět. Peter Trška poslal černou pryž na hokejku Janu Káňovi a mladý brněnský forvard poslal kotouč do horních pater Kopřivovy brány.

Hosté v závěru zkusili zvrátit nepříznivý výsledek hrou bez brankáře v přesilové hře, ani výhoda dvou mužů v poli jim však nepomohla překonat podruhé v zápase slovenského brankáře v brněnských službách. Kometa si nechává pod Špilberkem všechny body.

Kamil Pokorný (asistent trenéra HC Kometa Brno): Velice těžký zápas, oba dva týmy hráli výborně z obrany první dvě třetiny. Nám tam padl první gól po tlaku do brány, když se před bránu tlačil Petr Ton. Třetí třetina nabídla trošku jiný hokej, zvýšili jsme na 2:0, soupeř otevřel hru, neměl na co čekat a dařilo se mu to. My jsme čekali na brejk, což se povedlo, ale Honza Káňa dal tyčku. Soupeř snížil na 1:2 a Honza naštěstí dostal další šanci, kterou už proměnil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Velice nás podržel brankář.

Jan Šťastný (asistent trenéra Piráti Chomutov): Myslím, že i přes prohru jsme neodehráli špatné utkání. Jsme samozřejmě zklamaní a výsledek nás mrzí, domácí nás potrestali z chyb, které jsme vyrobili a šance co nám nabídla Kometa, jsme neproměnili. První gól byl vlastní, při druhém gólu jsme špatně vyhodnotili situaci v oslabení. Po brance na 1:2 jsme si věřili, že stav srovnáme, bohužel přišla další chyba, nepokrytí hráče a to rozhodlo utkání. Jsou utkání, kdy se trápíte v koncovce, ale na to se nechceme vymlouvat. Nezbývá mi, než sportovně popřát soupeři k výhře.