Piráti se s domácím kluzištěm rozloučili vítězstvím, vysoko přestříleli Žďár nad Sázavou

Napsala 28.03.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se představili na vlastním ledě v letošní sezóně naposledy v rámci dvanáctého kola skupiny o udržení v extralize staršího dorostu, protože čtrnácté kolo s brněnským Warriorem bylo zrušeno kvůli nedostatečnému počtu hráčů jihomoravského týmu. Chomutovští si v první třetině vypracovali čtyřgólové vedení, které pohodlně hájili po celou dobu utkání. Vítězství řídil dvěma góly Kryštof Ouřada, dva kanadské body za gól a přihrávku si připsal Jakub Veselý a bodové okénko uzavírá duo s dvěma asistencemi v podání Patricka Pecha a Jakuba Váchala.
OUDR12 st 28.3.2018
5:2(4:0, 0:2, 1:0)
ZNS
Běhula (31. Skokan) – Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Hofrichter, Baier, Vjačka, Prokop, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Žďár n/S
Vít (Sivák) – Černohorský, Čermák, Klodner, Cibuzar, Filip, Budín, Dospěl, Vlk, Kouba, Jindra, Kuluris, Mihulka, Marguš, Gergel, Vašíček

6. Gut, 13. Ouřada (Váchal, Pech), 18. Ouřada (Pech, Veselý), 18. Veselý (Váchal, Štochl), 59. Prokop (Koláček)

Hucl – Zimmermann, Charvát

Piráti se museli hned od začátku bránit, což se nezměnilo ani po vypršení trestu, jelikož Richard Běhula musel dvakrát čelit Tobiáši Margušovi. Po nepřesné střele Patricka Pecha z ideální pozice před brankou se Piráti mohli i tak radovat. Michal Gut uháněl v tandemu se spoluhráčem, snažil se přihrávat, ale hosté si srazili puk do vlastní sítě – 1:0.

Po dvou nadějných šancích na obou stranách, které překazili gólmani, se opět z branky těšili Chomutovští. Kryštofa Ouřada z levého kruhu se štěstím procpal puk mezi betony gólmana do branky a o chvíli později dotlačil puk do sítě po nevydařené střele Patricka Pecha, takže nadějný útočník zvýšil na rozdíl třech gólu 3:0. Necelou půl minutu poté Jakub Váchal našel křižně hůl Jakuba Veselého, který uzavřel skóre třetiny na 4:0.

Na začátku prostřední třetiny měli domácí možnost přesilovky, která ale zůstala nevyužita. Po dalším úspěšném zákroku Richarda Běhuly došlo v brance ke střídání, utkání dochytal Ondřej Skokan. Ve třiatřicáté minutě Dominik Vašíček přihrál do jízdy Lukáši Gergelovi, který přebruslil obránce a prosadil se střelou mezi betony – 4:1. O tři minuty později světelná tabule ukazovala dvoukolový rozdíl, jelikož byl Matěj Jindra důrazný a brankovišti dotlačil puk za brankovou čáru – 4:2. Do konce druhé části už toho ale Žďár nad Sázavou více nestihl.

Závěrečné dějství začalo vyrovnanou hrou. První velkou šanci měl na holi Jakub Váchal, jenž nastřelil tyčku. Hned vzápětí se dostal do úniku Michal Gut, kterého fauloval Jan Klodner, takže bylo nařízeno trestné střílení. To se mladému útočníkovi vůbec nepovedlo, jelikož se nedostal ani za středový kruh, protože mu puk sjel z hole a doputoval na polovinu Chomutova.

Od poloviny periody si Plameny zahrály v početní nevýhodě, kroku ubránily, přestože si Michal Gut a Josef Koláček připsali pohlednou akci, když druhý jmenovaný netrefil před branou kotouč. V samotném závěru to zkoušeli hosté v šesti, což přišlo k duhu domácím, kteří uzavřeli skóre. Finální trefu na 5:2 si připsal Jan Prokop, jenž sebral ve středním pásmu puk a dojel si pohodlně k brance.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Zápas jsme si zbytečně zdramatizovali. V poslední třetině jsme přišlápli plyn a hráli jsme podle mého dobrý hokej. Tam se mi náš výkon líbil. Takhle bych si představoval naši hru celých šedesát minut, což se nám v posledních zápasech nedařilo, protože do určité míry chybí hráčům motivace. Jsme rádi, že jsme se s domácím prostředím rozloučili vítězstvím.“

Jiří Šejba (SKLH Žďár nad Sázavou): „Zaspali jsme první třetinu, ve které jsme si nechali dát čtyři góly. Po takové třetině se zápas těžko otáčí, ale myslím, že zbývající dvě třetiny byli z naší strany docela slušné. Za ty bych chtěl klukům poděkovat. V závěru jsme zkusili zápas trochu zdramatizovat, ale dostali jsme gól do prázdné branky.“