Piráti se vrací z Kladna s prázdnou, Rytíři rozhodli hned v úvodním dějství

Napsal 11.04.2014 Libor Kult
K l a d n o/C h o m u t o v - Piráti zajížděli v rámci osmého kola baráže o Tipsport extraligu na led kladenských Rytířů, kde letos vyhráli tři z předchozích čtyř utkání. Jenže tentokrát se chomutovským hráčům ve středočeském městě nedařilo. Domácí ve druhé polovině úvodní třetiny odskočili na rozdíl tří gólů a tento náskok si pohlídali. Piráti sice na přelomu druhého a třetího dějství umazali z v té době už čtyřgólové ztráty dva zásahy, ale Kladno přidalo v závěrečné dvacetiminutovce další dvě trefy a poprvé v prolínací soutěži si připsalo v zápase plný bodový zisk.
BAR8 pá 11.4.2014
KLA
6:2(3:0, 1:1, 2:1)
Kladno
Cikánek – Majeský, Kaberle, Kolářík, P. Hořava, Procházka, D. Růžička, Gutwald – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Machač, Eberle – Strnad, Havlíček, Bílek – Šilhavý
M. Růžička (20. Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Jass, Rutta, Bartejs, Tejnor – Balej, Bartečko, Bomersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Svoboda, Sikora, Šagát – O. Kaše, Kämpf, Kubinčák

Piráti začali v Kladně velmi nešťastně, v prvních třech minutách hned dvakrát čelili přesilové hře Rytířů. Osm vteřin dokonce ve třech proti pěti. Ovšem ubránili se a ještě působili aktivněji než domácí. V následné početní výhodě zblokoval Kolářík pokus Baleje, o pár minut později na Cikánka nevyzráli Hruška ani Krstev od modré čáry.

Druhá desetiminutovka zahajovací třetiny patřila Kladenským. V polovině 13. minuty využil početní výhodu přesnou ranou pod břevno Tomáš Kaberle, který otevřel skóre utkání - 1:0. Inkasovaný gól ještě zvýšil aktivitu Pirátů, jenže Balej v solidní pozici mířil nepřesně.

A tak se podruhé prosadilo Kladno. V čase 15:36 napřáhl Miloslav Hořava po přejetí modré a střela schovaná za obránce doletěla až do sítě - 2:0. Poté si Machač málem srazil puk do vlastní branky, Bomersback přestřelil a Cikánek si poradil i s dalšími pokusy Pirátů. Když už se zdálo, že týmy půjdou poprvé do kabin za stavu 2:0 pro Rytíře, nabral Petr Tenkrát rychlost, prošel mezi obránci a z úhlu procedil tři desetiny vteřin před sirénou puk skrz Růžičku do branky - 3:0.

Od druhé třetiny nastoupil do chomutovské branky Matúš Kostúr, který hned zkraje čelil šanci Miloslava Hořavy, jenž však nakonec trefil jen boční síť. Od poloviny 26. minuty hráli Piráti přesilovku, v níž nebezpečně nahazoval puk Rutta. V další početní výhodě v polovině střetnutí se dral před Cikánka Kämpf, ale neuspěl stejně jako o chvíli později Kubinčák, který při pokusu z ostrého úhlu netrefil ideálně puk před odkrytou kladenskou brankou.

A do třetice hrál soubor kouče Becka přesilovku, v níž měl dvě dobré příležitosti Gajovský, jemuž ve druhém případě zatarasil cestu Cikánkův beton. Piráti i po sérii vyloučení domácí tlačili, jenže skórovali Rytíři. Na startu 37. minuty nahazoval Dragoun z rohu před branku, kde se kotouč odrazil od brusle Marka Zagrapana do branky. Rozhodčí konzultovali situaci s kolegou u videa a gól uznali - 4:0.

Brzy poté byl vyloučen Krstev, ale domácí v přesilovce téměř nevystřelil, navíc tři vteřiny před návratem chomutovského obránce odešel na trestnou lavici Miloslav Hořava. A Piráti přesilovou hru rychle využili. Malec přihrál podél modré čáry Jakubu Stehlíkovi, který v čase 38:53 propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:1.

Jak Chomutovští skončili prostřední dějství, tak vstoupili do toho třetího. Po čtyřiceti vteřinách hry našel Gajovský před brankou Davida Hrušku, který byl pohotovější než domácí obránce a snížil na rozdíl dvou gólů - 4:2. Krátce poté dostali Piráti k dispozici přesilovku, ale Cikánek si s tvrdým projektilem Krsteva poradil. Ve 47. minutě byl před brankou volný kladenský Kuchler, ale přihrávka od Petra Hořavy k němu nedoputovala.

Aktivita Pirátů nepolevovala, ale Cikánek si poradil se střelami Malce i Bomersbacka. Na konci 50. minuty hrálo Kladno další přesilovku a stačilo mu osm vteřin ke zvýšení náskoku. Po skrumáži doklepl puk do sítě Ivan Majeský - 5:2. Rytíři si po tomto gólu pečlivou defenzivou hlídali náskok. Stehlíkova teč mířila mimo tři tyče, Malcův pokus zpacifikoval Cikánek. Skóre tak uzavřel v čase 58:45 David Růžička, kterému nabil Kuchler - 6:2. Kladno poprvé v baráži vyhrálo za tři body a Piráti i nadále ztrácí na druhé místo pět bodů.

Jan Neliba (Rytíři Kladno): „Vyhráli jsme, což je nejpodstatnější, ovšem náš výkon nebyl přesvědčivý. Hráli jsme o naději a naštěstí jsme stále ve hře. Teď už se soustředíme na další zápas, který nás čeká v neděli v Olomouci. Přiznávám, že za stavu 4:2 jsme byli hodně nervózní a uklidnil nás až pátý gól.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Prohra 2:6 nevypadá dobře, ale tým se nesesypal. Domácí měli podstatně více štěstí. Teď jsme na tahu a určitě se o záchranu v soutěži ještě popereme. O osudu utkání rozhodla první třetina, kdy jsme dostali tři branky, které nás posadily na zadek. Gólman Růžička je pro nás oporou a věřím, že nás v dalších zápasech podrží, přestože tentokrát mu utkání až tak nevyšlo.“