Piráti v derby neuspěli ani napotřetí, už v první minutě rozhodl Hübl

Napsal 13.12.2013 Miroslav Kučera, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Třetí derby otevřel gólem v první minutě Viktor Hübl, za necelých sedm minut ho napodobil druhou trefou Michal Trávníček. Piráti do konce první třetiny stihli herně srovnat s rozjetým soupeřem krok, ale ve druhé třetině je srazil šťastný gól Jakuba Černého. Stejný muž přidal ještě čtvrtý gól a HC VERVA Litvínov tak vyhrál 4:0.
30. (ČT Sport) pá 13.12.2013
0:4(0:2, 0:1, 0:1)
LIT
Růžička – Pulpán, Mrázek, Krstev, Novák, Trefný, Rutta, Šulák, Prošek – Hřebejk, Divíšek, D. Hruška – Šagát, J. Straka, Bombersback – Kubinčák, Kämpf, Kaše – Gajovský, Račuk.
Litvínov
Francouz – Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk – Ručinský, Hübl, Jánský – Trávníček, Piroš, Martynek – Pšurný, Černý, Majdan – Gerhát, Jurčík, Písařík.

1. Hübl (Jánský), 8. Trávníček (Gula, Stříteský), 23. Černý (Majdan, Chaloupka), 47. Černý (Pšurný, Chaloupka)

Posmyk, Piroš (oba LIT), Růžička (CHM) 10 min. OT

Úvod utkání se velmi podařil hráčům Vervy. Ti již po 38 vteřinách dokázali skórovat. Viktor Hübl zůstal za domácí obranou a svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod vyrážečku. O necelé dvě minuty později mohli jít hosté do dvoubrankového trháku, ale Majdan svoje trestné střílení nedokázal úspěšně zakončit.

Na začátku osmé minuty ale již hosté dokázali vstřelit druhou branku. Nutno podotknout, že byla hodně sporná. Brankář Růžička byl atakován a přestal hrát v domnění, že se bude pískat faul. To se ale nestalo, kotouč dostal Michal Trávníček, který černou gumu poslal bez problémů do domácí branky. Růžička byl z nezastavení hry značně rozčílen a po hlavním rozhodčím mrštil vyrážečku, za což dostal desetiminutový trest.

Domácí měli poté k dispozici dvě přesilové hry, ale snížit se jim nepovedlo. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2 pro hostující Litvínov.

Úvod prostřední části patřil také hostům. Přesně po třech minutách hry se s notnou dávkou štěstí prosadil Jakub Černý, který zpoza brány nahodil před domácí klec, kde kotouč nešťastně srazil do brány jeden z obránců.

Verva byla na koni, což dokazuje I povedené střela Piroše, který ovšem orazítkoval pouze tyč domácí branky. Domácí se snažili utkání alespoň zdramatizovat, ale troskotali na výborném Francouzovi. Ten například zneškodnil střelecký pokus Hrušky i následné dorážky, což byla zřejmě největší šance Pirátů ve druhé třetině. Stav po dvou třetinách tak byl 0:3.

Piráti mohli snížit na začátku třetí třetiny, ale svou přesilovou hru nedokázali využít. Jak proměňovat šance ukázal domácím Jakub Černý. Ten byl sám proti dvěma obráncům, a tak se napřáhl a jeho střela k údivu všech skončila až v brance Růžičky. Domácí gólman měl zakrytý výhled a kotouč mu propadl mezi tělem a lapačkou.

Piráti měli k dispozici 38 vteřin dlouhou přesilovou hru, ale téměř neudrželi kotouč na holích a nedokázali tak naskytnutou šanci využít. Hosté drželi kotouč a nepouštěli se do žádných větších šancí. Hostům to ale stačilo, čtyřbrankové vedení bez problémů drželi.

Litvínovští naopak mohli přidat pověstného „bůra“, ale zkrácenou dvojnásobnou přesilovku také nedokázali využít. Hosté tak berou zasloužené tři body za vítězství 4:0.

Josef Turek (Piráti Chomutov): „Hned v prvním střídání udělal chybu obránce, který nechal Hübla jít do samostatného úniku. Připravovali jsme se na ty začátky, že nesmíme inkasovat, ale to se nepovedlo. Druhý gól byl hodně sporný. Podle mého tam byla jasná sekera na brankáře Růžičku. Poté jsme se trochu dostávali do hry, ale nedokázali jsme to potvrdit střelecky a brankově.“

Miloslav Hořava (HC Verva Litvínov): „Utkání nebyla jasná záležitost. Nám pomohlo dvoubrankové vedení a poté nás hodně podržel brankář Francouz, který chytal výborně. Za vítězství jsme samozřejmě rádi.“