Piráti v prodloužení udolali Vídeň a slaví první výhru v European Trophy

Napsal 13.08.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti mohou slavit první výhru v rámci letošní European Trophy. Ačkoliv se jim start zápasu proti týmu UPC Vienna Capitals příliš nevydařil a prohrávali již 0:2, dokázali hráči dokonce dvakrát vyrovnat i otočit nepříznivé skóre. Hrdinou zápasu byl především Jaroslav Svoboda, který svou rozhodující brankou v prodloužení dovršil hattrick a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
ET2 út 13.8.2013
5:4p(1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
VID
Strmeň – Bartejs, Pulpán, A. Lakos, Malec, Mrázek, Rutta, Šulák – Kůs, Svoboda, Balej – Kubinčák, Kämpf, O. Kaše – Šagát, Sikora, Hřebejk – Hromas, Divíšek, Hruška
Vídeň
Kickert – Schweda, Fletcher, P. Lakos, Viedeman, Peter, Matheson – Rotter, Ferland, Gratton – Olsson, Schlacher, Puschnik – Keller, Schiechl, Seidl – Fostner, Fellinger, Hartl – Fischer

18. Svoboda (Balej, Malec), 24. Pulpán, 27. Sikora (Hřebejk), 49. Svoboda (Kůs, Malec), 63. Svoboda (Balej, Mrázek)
Vídeň
2. Gratton (Ferlnad, Schlacher), 13. Ferland (Gratton, Matheson), 48. Gratton (Ferland), 48. Schlacher (Keller, Schiechl)

3:3
1:0
0:0
34:28
2281

Zápas mezi Piráty Chomutov a UPC Vienna Capitals začal ve velkém tempu. Od úvodního buly byli aktivnější domácí hráči, kteří si vypracovali několik slibných příležitostí. Mladíci Kaše s Kämpfem si výborně předali kotouč, poté druhý jmenovaný předal Kubinčákovi, s jehož střelou ale neměl brankář Kickert problém.

Hosté si větší tlak vytvořili až v přesilové hře, kdy zamkli Piráty v jejich obranném pásmu, ale vstřelit branku se Vídeňským nepodařilo. Piráti měli poté k dispozici početní výhodu pět na tři, ve které ale na rozdíl od soupeře příliš nebezpeční nebyli.

Ten se své dvojnásobné výhody a šance na změnu skóre chopil výborně. Nejprve si k levé tyči Strmeňovy branky najel Benoit Gratton a se zakončením neměl problém. V pokračující, již klasické přesilové hře, se tatáž situace opakovala u druhé tyče domácí branky. Tentokrát si výborně najel Jonathan Ferland a zvýšil vedení Vídně na 2:0.

Piráti se ovšem v první třetině ještě dokázali vzchopit a skóre snížit. Balej v další přesilovce výborně vystřelil, Kickert vyrazil kotouč jen k dobře stojícímu Jaroslavu Svobodovi, který vstřelil svou první branku za Piráty.

Druhou třetinu začali lépe oba týmy. A Pirátům se povedlo srovnat skóre. Při hře čtyř proti čtyřem si kotouč sebral mezi kruhy Lukáš Pulpán, který přesnou střelou překonal Kickerta.

O tři minuty později již domácí dokonce vedli. Ve vlastním oslabení vybojoval kotouč za brankou Hřebejk, který našel dobře postaveného Marka Sikoru a ten perfektní střelou přímo do růžku branky skóroval.

Piráti mohli jít i do dvoubrankového vedení, ale Sikora svou dělovkou trefil jen lapačku Kickerta, od které se puk odrazil na horní tyč. Oba týmy také přišly na deset minut o jednoho svého hráče, Pulpán s Rotterem dostali osobní tresty za nesportovní chování.

Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel, ovšem ne tak, jak by si domácí přáli. Hosté dokázali vyrovnat zásluhou Benoita Grattona, který byl dobře postaven a neměl s dorážkou Ferlandovi střely problem. Hosté šli vzápětí opět do vedení. Markus Schlacher číhal u pravé tyče domácí branky a kotouč k němu doputoval. Rakouský útočník zavěsil kotouč bez jakýchkoliv problémů.

Piráti se ovšem nevzdali. Za necelou minutu po dvou inkasovaných brankách dokázali opět vyrovnat. Kůs přihrával zpoza brány bekhendem do prostoru před bránou, kde napřáhl Jaroslav Svoboda a propálil vše včetně brankáře Kickerta.

Ačkoliv měly oba týmy ještě jednu dobrou příležitost, gól už do konce normální hrací doby nepadl. Stav po třech třetinách byl tedy 4:4 a následovalo prodloužení.

V tom dostali Piráti jedinečnou příležitost přesilové hry, kterou využili. Balej přihrál před bránu Jaroslavu Svobodovi, který zavěsil do poloodkryté sítě a zkompletoval tak svůj hattrick.

Zdeněk Skořepa (Chomutov): „Zápas se nám povedl lépe, než ty předchozí dva. Vídeň hrozila hlavně v přesilovkách. Jelikož jsme hráli hodně nedisciplinovaně, pouštěli jsme soupeře do zápasu. Při hře pět na pět jsme byli lepším týmem. V dalších zápasech musíme mít daleko méně vyloučených, takhle to dál nejde.“