Piráti ve druhém domácím zápase neuspěli, prohráli 2:3 po samostatných nájezdech

Napsal 20.04.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Domácí Piráti Chomutov nenavázali na úspěch z předešlého utkání. Ačkoliv po první třetině vedli o dvě branky, v prostřední části hosté zabrali a dokázali vyrovnat. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšný jenom Milan Mikulík.
BAR4 pá 20.4.2012
2:3sn(2:0, 0,2, 0:0 - 0:0 - 0:1)
MBL
Řehoř (Duba) - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Haffenrichter
Ml.Boleslav
Hübl (Valent) - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Lenc

9. Havíř (Procházka), 13. Gajovský (trestné střílení)

Hromas, Hafenrichter, Jíra (všichni CHM) 10 minut osobní trest

Od úvodních minut bylo zřetelné, který tým bude v zápase, nebo přinejmenším v jeho úvodu aktivnějším. Už ve druhé minutě se na branku vrhli Ondřej, Hromas a Sikora a začali ostřelovat Hübla. V šesté minutě měli domácí první přesilovku, při které ale branku Mladé Boleslavi výrazněji neohrozili. Další přesilovka už ale byla úspěšnější. V čase 8:25 našel Milan Procházka zpoza brány DAVIDA HAVÍŘE, který se do poloodkryté klece nemýlil. O dvě minuty později měli přesilovou hru i hosté. Jedinou jejich šanci měl na holi Balaštík, puk po jeho střele ale zůstal ležet před brankovou čárou, kde už si s ním domácí obrana poradila. A tak se ke slovu znovu dostali Piráti. V polovině třinácté minuty hostující Chaloupka podrazil NIKOLU GAJOVSKÉHO a za jeho faul bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si samotný faulovaný hráč pomocí forhendového blafáku poradil. V další šanci hostů se ocitl Goertzen, sám před Řehořem ale neměl dostatek času na zakončení. Hosté měli ještě v závěru třetiny druhou přesilovku, kterou ale Chomutov dobře ubránil.

Druhá třetina patřila Mladé Boleslavi. Na počátku třiadvacáté minuty domácí nedůsledně rozehráli, čehož využil Petr Chaloupka, který přihrál volnému MILANU MIKULÍKOVI. Ten trefil perfektně prostor pod Řehořovou vyrážečkou. Následovalo trojnásobné vyloučení, po kterém hráli hosté 4 na 3. Tomas nejprve nastřelil tyčku a v čase 25:00 zužitkoval JAROSLAV BALAŠTÍK přihrávku Vojtěcha Mozíka a kromě ní také přesilovou hru. Balaštík trefil levý horní roh odkryté klece domácího gólmana. Diváci reagovali podrážděně na údajný faul hostů, který předcházel brance, a zasypali ledovou plochu odpadky, což si vyžádalo delší pauzu. Po ní se nejrychleji vzpamatoval Pabiška, který po Nouzově přihrávce vyslal nebezpečnou dělovku. Ta ale letěla nad Řehořovu klec. Obrovskou šanci měl při vyloučení Výborného Marek Sikora, ale před odkrytou klecí byl bráněn dostatečně důrazně na to, aby nedokázal trefit puk. V poslední šanci druhé třetiny se ocitl Jíra, který dorážel Pulpánovu střelu od modré. Proti oběma Pirátům se ale vyznamenal Hübl.

Třetí dvacetiminutovka se dobrých patnáct minut obešla bez vyložených šancí, zato posledních pět minut bylo hektických. Hruška se po skvělé individuální akci nedostal k důraznému zakončení, na druhé straně byl před Řehořem Balaštík, který zblízka trefil pouze gólmana. Ve stejné pozici se o minutu později po objetí branky ocitl Hřebejk a se svou šancí naložil stejně. Velké vzrušení přinesla, kromě deseti trestných minut pro Hromase, ještě střela Petra Jíry, která třináct sekund před koncem základní hrací doby orazítkovala pravou tyč Hüblovy branky.

V prodloužení se hned do dvou šancí svým důrazem dostal Hřebejk, v první netrefil rychlý puk odražený od mantinelu, ve druhé ztroskotal na hostujícím gólmanovi. V 68. minutě vyloučili rozhodčí za vysokou hůl Krafta a Mladá Boleslav mohla vstřelit branku v početní výhodě, kdyby ovšem o pár okamžiků později nefauloval Balaštík. Ve stejné minutě dostal ještě nabito Havíř, asi největší šanci prodloužení ovšem zlikvidoval Hübl.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Mikulík, který dokonale zmátl Řehoře a pohodlně zakončil do odkryté klece. A protože nikdo z tria Gajovský, Kraft, Jíra branku nevstřelil, ukázala se trefa MILANA MIKULÍKA jako vítězná.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Nespokojený jsem jen s druhou třetinou, ve které jsme ztratili dvoubrankový náskok, jinak spokojený jsem, i když jsme nevyhráli. Když v nájezdech nedáme gól, pak je to samozřejmě těžké. I v prodloužení jsme měli šance, abychom zvrátili utkání na svou stranu, ale nepodařilo se nám to. Chtěli jsme více vyhrát, měli jsme výhodu vedení v sérii. Teď je to ale znovu od nuly a válka pokračuje.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V podstatě jsme udělali chybu, že jsme prohráli jeden zápas doma, ale ten jsme si teď vzali zpátky. Teď je to nula nula a hrajeme na dva vítězné, takže sranda. Asi hrajeme lépe pod tlakem. Kdo v této sérii prohrává dva nula, tak zápas otočí. Jsme rádi, že jsme to potvrdili. Dostali jsme tu šest gólů a z nich všechny v přesilovce, takže na tom musíme zapracovat. Říkal jsme to už včera a dneska se nám to zase nepodařilo.