Piráti vedli v Litoměřicích 2:0, nakonec prohráli 4:5 a jedou domů bez bodů

Napsal 07.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina byla v režii hostujících Pirátů, kteří nejprve v 15. minutě neproměnili nařízené trestné střílení a o minutu později šli během 23. vteřin do dvoubrankového vedení. Domácím se podařilo vzápětí snížit. Druhá třetina naopak patřila domácím. Ti si dokázali zajistit dvoubrankový náskok a vyhráli jí jednoznačně 3:0. Ve třetí třetině domácí Stadion potvrdil své vítězství jednou brankou. Přišel mocný finiš Pirátů, který ale na vyrovnání nestačil.
37.kolo so 7.1.2012
LTM
5:4(1:2, 3:0, 1:2)
Litoměřice
Přikryl (Meravý) – Holomek, Kameš, Martinka, Vobořil, Kříž, Dudáš, Ketner, Smetana – Loskot, Belay, Novák – Rudovský, Slížek, Hašek – Gengel, Lenc, Šinágl – Tvrzník, Hlusička, Kafan.
Hanuljak (Strmeň) – Havíř, Palin, Grof, Mrázek, Jillson, Rutta, Bartejs – Hřebejk, Kraft, Hruška – Procházka, Gajovský, Seman – Hafenrichter, Sikora, Ondřej – Hromas, Endál, Jíra.

Litoměřice
18. Loskot (Belay, Holomek), 27. Vobořil (Slížek, Hašek), 29. Rudovský (Slížek, Holomek), 36. Rudovský (Slížek, Hašek), 48. Gengel (Dudáš, Šinágl)
16. Sikora (Hafenrichter, Ondřej), 16. Jíra (Endál, Hromas), 57. Seman (Kraft, Rutta), 58. Hruška (Procházka, Gajovský)

6:6
1:0
1:0
30:41
1602
Hejduk – Chocholouš, Reich

Už potřetí v letošní sezóně se střetli hokejisté Stadionu Litoměřice s chomutovskými Piráty. V předchozích dvou utkáních vyhrál Chomutov po prodloužení (1:2 v Kalich Aréně a 3:2 na domácím ledě). Piráti vstoupili aktivněji i do třetího utkání, hned po buly nebezpečně tečoval Hřebejk přihrávku od modré čáry, naštěstí pro domácí Přikryl s přehledem vyrazil. Litoměřičtí zkoušeli na soupeře vyzrát díky rychlým protiútokům, obránci soupeře však pokaždé zasáhli. Hosté mohli jít do vedení v 15. minutě, po faulu Dudáše bylo nařízeno trestné střílení, Petr Přikryl však vystihl kličku Nikoly Gajovského.

Piráti se přeci jen dočkali branky, střelu Ondřeje od modré čáry a dorážku Hafenrichtera ještě Přikryl chytil, na druhou dorážku od Marka Sikory však už byl krátký. Po 23 sekundách se hosté radovali znova, Petr Jíra tvrdě vypálil z pravého kruhu a přesně se trefil nad lapačku Přikryla. V 18. minutě si od hrazení vyjel před branku Marek Loskot, forhendovou kličkou si položil Hanuljaka a po ledě zakončil do prázdné branky. V následné přesilové hře domácích měl Loskot na hokejce dokonce vyrovnání, zasunout puk zpoza branky se mu však nepodařilo.

Vyrovnání přišlo v 27. minutě, při přesilové hře Slížek přihrávkou přes celou šířku kluziště našel Milana Vobořila , který propálil Hanuljaka. Následně přišla chvíle Jana Rudovského, nováček v litoměřické sestavě poslal Stadion do vedení. Nejprve v samostatném úniku prostřelil Hanuljaka a ve 33. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáží před brankou a zvýšil na 4:2 pro Stadion. Euforie z tribun Kalich Arény se přenesla i na domácí hráče a ti i nadále tlačili Piráty.

Do poslední třetiny Litoměřice opět vlétly s neskutečnou chutí do hokeje. Útočná formace Loskot – Belay – Novák opět motala hostujícím obráncům hlavy a Hanuljak měl plno práce. Ve 47. minutě hrál Chomutov přesilovou hru, hostující obránci si špatně přihráli na modré čáře a Ladislav Gengel v samostatném úniku nedal Hanuljakovi šanci. Stadion po páté vstřelené brance polevil v obraně a hosté ihned trestali. Nejprve na 5:3 snížil Filip Seman a další gól přidal chomutovský ostrostřelec David Hruška. Následný tlak od hostů Litoměřice ubránily a zaslouženě vyhrály.

Jan Votruba – Piráti Chomutov

Vstup do utkání jsme měli dobrý, myslím si, že jsme hráli dobře, že jsme dobře bruslili a napadali. Šli jsme do vedení 2:0 a měli jsme i další šance, které jsme neproměnili díky tomu, že jsme byli málo důrazní a to byl důvod naší prohry. Po první třetině jsme měli vyhrávat více než jen 2:1. Ten gól na konci první třetiny byla velká chyba z naší strany, ale pořád jsme ještě vedli. Poté jsme odehráli velice špatně následných 20 minut, inkasovali jsme čtyři branky, což by se nám stávat nemělo. Litoměřice v tu chvílí přitvrdily, napadaly nás a my jsme dělali chyby, které jsme napravovali na poslední chvíli. Bylo však už pozdě zápas byl už rozhodnutý , i když jsme ke konci měli jednu šanci na vyrovnání. My si tohle nemůžeme dovolit, abychom povolili soupeři utéct na 5:2.

Jindřich Setíkovský- trenér HC Stadion Litoměřice

Chomutov je velmi silné družstvo , výhra s ním i přesto , že jsme hráli doma je pro nás velice výborný výsledek. Musím říct, že už při posledním domácím zápase, které jsme sehráli s Benátkami, jsme hráli velice dobře, i když jsme vyhráli až po samostatných nájezdech. Teď naposled jsme vyhráli i v Havlíčkově Brodě, což také nebylo lehké. My máme spíše technicky nadané hráče, ale i v Havlíčkově Brodě i dnes jsme se snažili hráče přesvědčit, že hokej je tvrdá hra , a že Chomutov má mnoho silových hráčů, se kterými musíme hrát tvrdě do těla, abychom jim trochu znepříjemnili hru. Začátek utkání vypadal tak, že opět klasicky dostaneme góly a budeme se těžko prosazovat, ale od druhé třetiny jsme začali hrát výborně. V druhé třetině jsme začali hrát více do těla a podle mě jsme do utkání dali více srdce a chtěli jsme více vyhrát. Bylo zde dnes hodně lidi a hráči nehráli na 100 ale na 150 %. V závěru jsme z toho udělali nervák, ale nakonec jsme to zvládli a vyhráli.