Piráti využili tři přesilovky a z mosteckého ledu si letos poprvé odváží tři body

Napsal 29.11.2014 Antonín Domanický
M o s t / C h o m u t o v - Zápas proti regionálnímu soupeři čekal na Piráty v rámci devětadvacátého kola první ligy. DO zápasu ale lépe vstoupili domácí, kteří od druhé minuty vedli. Vyrovnat se ale podařilo Marku Hovorkovi a do druhé části se tedy šlo za stavu 1:1. Pirátům se podařilo vsítit dvě branky. Mostečtí sice snížili na rozdíl jediné branky, ale v poslední dvacetiminutovce pojistil výhru obránce Rutta.
29.kolo so 29.11.2014
MOS
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Most
Horák – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Pavelka, Kokeš, Hora – Kubinčák, Alinč, Slavíček – Přeučil, Havlíček, Petruška – Tauš, Smolka, Písařík – Mical, Čmolík
Kopřiva – Skinner, Rutta, Toman, Rýgl, Drtina, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše

Most
2. Havlíček (Přeučil, Petruška), 33. Petruška (Tauš, Písařík)
12. Hovorka (Hřebejk, Skinner), 22. Dušek (Drtina), 27. Hovorka (Drtina, L. Květoň), 50. Rutta (Skinner, Hovorka)

10:7
0:3
0:0
19:35
1575

Chomutovu úvod zápasu s regionálním soupeřem příliš nevyšel. Po úvodní šanci Hřebejka se dostali do šance domácí, když unikající Petruška forhendovým blafákem nastřelil tyč a následně dojíždějící ONDŘEJ HAVLÍČEK dorazil puk do brány – 1:0. Piráti se snažili odpovědět, ale v přesilové hře se jim bránu ohrozit nepovedla. Ani po skončení přesilové hry se nezvládl prosadit od modré střílející Rutta, vedle poté mířil i Gajovský. Přesilovou hru měli od osmé minuty k dispozici i domácí, avšak Kopřivovu bránu zásadně neohrozili. Ve velké šanci se v polovině třetiny ocitl Ondřej Kaše, který sám před brankářem mířil mezi betony. Ty ale Horák včas sevřel. Teprve o chvíli později v přesilové hře našel Hřebejk v mezikruží volného MARKA HOVORKU, jenž potvrdil, že je nejlepší chomutovský střelec a zařídil vyrovnání – 1:1. V závěru dvacetiminutovky pak Hovorka zkusil z dobrého postavení vsítit další branku, ale Horák jeho počínání dobrým zákrokem zastavil.

Ihned ze začátku druhé periody nechtěli Chomutovští nechat nic náhodě. Drtina dostal puk do pásma a našel ANTONÍNA DUŠKA, který prostřeli Horáka – 1:2. Vzápětí mohli domácí odpovědět, ale Havlíček nezvládl překonat ležícího gólmana. Naopak se v sedmadvacáté minutě dostal ke střele asistent kapitána MAREK HOVORKA a svým druhým zásahem navýšil na rozdíl dvou branek – 1:3. O chvíli později se ale do hry dostali domácí a snížili. Tauš našel PATRIKA PETRUŠKU a ten zamířil přesně do odkryté sítě – 2:3. V závěru třetiny pak byly vidět šance na obou stranách. Pavelka zkusil zakončit mezi betony, Kopřiva byl ale připraven. Na druhé straně se pak při přečíslení ujal střely Dušek, ale trefil jen připraveného gólmana.

Třetí třetina pak přinesla ve svém úvodu šanci Duška, který se dostal až před Horáka. Mostecký brankář ale dobře zakročil. V šanci byl i Skinner a následně Hovorka, jehož střela lízla tyč. Teprve v polovině třetiny se Piráti vrátili na rozdíl dvou branek. Skinnerovu ránu usměrnil do sítě JAN RUTTA a vyvolal tak všeobecnou pirátskou radost – 2:4. Mostečtí se nevzdávali a snažili se ohrožovat Kopřivu. Sami si ale svou snahu komplikovali zbytečnými fauly. Skóre se již nezměnilo a Piráti si z ledu regionálního rivala odvážejí plný počet bodů.

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Pro nás to jsou důležité body. S Mostem jsme ztratili už pět bodů a znova to bylo těžké utkání. Most na nás buď umí hrát nebo má na nás štěstí. My jsme se nedokázali za stavu 3:1 ještě více odtrhnout, ale naštěstí pro nás mělo utkání šťastný konec. Po tečovaném puku jsme šli do vedení 4:2 a potom už mužstvo dobře bránilo, ale za stavu 3:2 to pro nás určitě nebylo lehké.“