Ml. Dorost - reportáž

Piráti zahájili druhou část sezóny porážkou v prodloužení, vyrovnaná bitva vyzněla pro Spartu

Napsala 07.12.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti zahájili nadstavbu ELIOD extraligy ve skupině A na vlastním ledě proti Spartě, s kterou svedli urputný souboj. Po vyrovnané základní hrací době, která skončila 3:3, došel duel do prodloužení, jež rozhodl už po 36 vteřinách Tomáš Hamara. Dva kanadské body si mezi Piráty za gól a asistenci připsali Tobiáš Holka a Josef Koláček.
N1 čt 7.12.2017
3:4(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
SPA
Šatný – Petrásek, Holec, M. Pöschl, D. Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Sparta
Cichoň – Hamara, Truhlář, Bláha, Ducháč, Gurjevskij, Adam – Šesták, Kubánek, Adamec, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Tomek, Theimer

6. Koláček (Štefančík, Holka), 40. Jiří Kulich (Prokeš), 52. Holka (Koláček)
Sparta
33. Kubánek (Vitouch), 33. Potůček (Truhlář, Gurjevskij), 53. Hamara (Kubánek), 61. Hamara (Kubánek)

2:2
1:0
0:0
20:32
103
Glanc – Coubal, Kokrment

V počátku duelu si oba celky vyměnily pasáž s tlakem, ze kterého však ani jeden vážnější ohrožení branky nevyprodukoval. Hra se na stranu domácích překlopila v šesté minutě, když po 26 vteřinách v pěti proti čtyřem předvedli povedenou přesilovkou akci zakončenou gólem. Tobiáš Holka si vyměnil za bránou puk s Marcelem Štefančíkem, který ho servíroval mezi kruhy Josefu Koláčkovi, jenž pohlednou kombinaci zakončil nekompromisní ranou – 1:0. V dalším průběhu si Sparta zahrála dvě přesilovky, v žádné si ale nevytvořila tlak, který by mohl skočit gólem, a tak se šlo do druhé periody za stavu 1:0 pro Chomutov.

Na začátku druhé části pálil z mezikruží nebezpečné Maxim Kubánek, jehož ale vychytal Oliver Šatný špičkou betonu. Před polovinou třetiny si hráči Sparty připsali dvě nadějné akce, ale Oto Theimer ani Josef Slavíček ve vyložených pozicích nezakončili gólově. Ve třiatřicáté minutě Pražané během sedmnácti vteřin otočili vývoj utkání, když Maxim Kubánek vyrovnal po důrazu na brankovišti a Matyáš Potůček zamířil z levého kruhu pod horní tyčku – 1:2.

V dalším průběhu dějství si oba týmy připsaly dva zajímavé momenty, ani jeden ale za brankovou čárou nedošel – Pirát Filip Králíček unikal sám, na druhé straně nejprve Marek Bláha vypálil z mezikruží, a pak Matyáš Potůček přehodil s ležícím gólmanem i chomutovskou klec, nakonec Michael Prokeš neuspěl v situaci dva na jednoho. V čase 39:23 Michael Prokeš našel zadovkou zpoza brány Jiřího Kulicha, jenž bez problémů zakončil – 2:2.

Na začátku závěrečné části Stanislav Vrhel po parádní individuální akci předložil puk Marcelu Štefančíkovi, jehož rána z prostoru mezi kruhy byla zblokována těsně nad bránu. O chvíli později po druhé přihrávce Ondřeje Príhody vyrazili hosté do útoku, v přečíslení tři na dva Martin Bláha vzal zakončení na sebe, ale trefil jen Šatného lapačku. Ve 47. minutě mohl skórovat mladíček Jiří Kulich, ale poté, co si položil Oldřicha Cichoně, netrefil odkrytou část klece.

O pět minut později Josef Koláček vybojoval v pravém kruhu puk, posunul ho před branku na Tobiáše Holku, který bekhendovou kličkou překonal sparťanského brankáře – 3:2. Do minuty poslala duel do prodloužení dvojice Maxim Kubánek – Tomáš Hamara, ten z pravého kruhu táhlou střelou zakončil – 3:3. Před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Josef Slavíček, který unikal sám ve vlastním oslabení, ale našel jenom lapačku domácí jedničky.

V prodloužení rozhodlo totožné sparťanské duo, které poslalo duel do prodloužení. Tomáš Hamara si převzal puk ve středním pásmu, postupoval do útoku a střelou na vzdálenější tyč rozhodl – 3:4pp.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Za hororovou druhou třetinu, která byla snad nejhorší v dosavadním průběhu sezóny, jsme si víc než bod nezasloužili. Nechápeme, co se stalo po velice dobré třetině a gólu, který by mohl aspirovat na gól měsíce. Možná se hráči uspokojili a úplně přestali hrát. Sparta nás ve druhé části jasně převyšovala. Do třetí třetiny jsme stáhli hru na tři pětky, jako hrála Sparta, takže se hra vyrovnala.“

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): „Se dvěma body jsme po první třetině, kdy jsme asi ještě byli v autobuse, spokojení. Od druhé třetiny jsme podle mého byli lepší a neproměnili jsme spoustu šancí. Klukům musím poděkovat, že bojovali až do konce zápasu a rychle odpověděli i na druhé vedení domácích.“