Piráti zvládli i třetí utkání v olympijské pauze, Litvínov přetlačili i podruhé v týdnu

Napsal 22.02.2018 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v posledním přátelském utkání v olympijské pauze vyzvali tým Litvínova, který před dvěma dny porazili na jeho ledě 4:3. Odveta skončila taktéž výhrou Chomutova. Za Piráty se prosadili dvakrát Dávid Skokan, po jedné brance přidali Vladimír Růžička a Roman Chlouba. Na osmý pokus tak v derby během přípravy a Tipsport extraligy zvítězilo domácí mužstvo.
příp. čt 22.2.2018
4:2(2:0, 1:1, 1:1)
LIT
Dvořák – Szathmáry, Knot, Dietz, Flemming, Chalupa, Slovák, Mrázek, Grman – Koblasa, Smejkal, Skokan – Sklenář, V. Růžička, Havel – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Chlouba, Tomeček
Litvínov
Kantor – Kubát, Gula, Baránek, Čutta, Iberer, Doudera, Šesták, Sklenička – M. Růžička, Mikúš, Hanzl – Černý, Hübl, Gerhát – Jurčík, Řehoř, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas

6. Skokan (Szathmáry, Koblasa), 14. Růžička (Flemming), 40. Skokan (Chalupa, Smejkal), 58. Chlouba (Lauko, Grman)

Petružálek, Zubzanda – Gerát, Kokrment

Piráti na začátku utkání přečkali vlastní oslabení a poté udeřili. V poslední vteřině páté minuty Petr Koblasa posunul puk podél modré na Šimona Szathmáryho, jehož ránu tečoval do sítě Dávid Skokan – 1:0. O chvíli později mohli zvýšit na rozdíl dvou branek Mário Grman a po něm Dávid Skokan, jenomže vyraženou střelu prvně jmenovaného slovenský forvard namířil nad litvínovskou klec.

Od poloviny třetiny si zahráli v pěti proti čtyřem i Chomutovští, za které to zkoušel od modré Jaroslav Mrázek, kterého vychytal Pavel Kantor ramenem. Ve čtrnácté minutě se gólová situace opakovala, tentokrát ránu Bretta Flemminga tečoval do sítě Vladimír Růžička, který zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0. Krátce před koncem dějství si Piráti vybojovali ještě jednu početní výhodu, z které se část přesunula i do prostřední části, využít se ji domácím nepovedlo.

Ve 26. minutě si Litvínovští po střele Karla Kubáta vytvořili závar před bránou, z kterého ale ani jeden muž v černožlutém dresu nedorazil. Za pár momentů stál v nadějné pozici Martin Hanzl, jenomže Tadeáš Dvořák byl proti a vytáhl parádní zákrok.

Verva se dočkala gólu až čtyři minuty před druhou sirénou, kdy se před chomutovskou bránou utvořila skrumáž, v té se nejlépe zorientoval Jakub Černý, jenž i s obráncem na zádech zakončil – 2:1. Ve čtyřicáté minutě si první lajna vytvořila tlak, z něhož nakonec těžil opět Dávid Skokan, který neporušil tradici a opět tečoval nahození od modré – 3:1.

V úvodní polovině závěrečného dějství byl hlavní postavou Jakub Černý, který si nejprve odseděl dvě minuty na trestné lavici, a poté trestuhodně minul odkrytou část domácí branky. Přibližně sedm minut před koncem bylo zaděláno na drama, jelikož se z prostoru mezi kruhy prosadil Lukáš Válek střelou na bližší tyčku – 3:2.

Hned poté mohli hosté vyrovnat v početní výhodě, ale střelecky aktivní Viktor Hübl třikrát z pravé strany minul branku. Klid na chomutovské hole zajistil Roman Chlouba, který dorážel společně s Jakubem Laukem po střele Mária Grmana od modré, nejšťastnější byl nakonec místní odchovanec s plnovousem – 4:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany to bylo celkem slušné utkání. Něco jsme tenhle týden nacvičovali a chtěli jsme to přenést do zápasu, občas se to objevilo, takže s tím můžeme být spokojení. Dělali jsem chyby, na kterých ještě musíme zapracovat, ale pokud budeme předvádět hru, co děláme na tréninku, mělo by to fungovat. V sobotu bude volno a od neděle už se budeme připravovat na poslední tři důležitá utkání.“