Po reprezentační pauze Piráti podlehli na domácím ledě Zlínu těsně 1:2

Napsal 14.11.2012 Kryštof Kousal, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráty během celého utkání trápila především bezzubá rozehrávka, což se jim hrubě nevyplatilo při obou gólových situacích soupeře. Skóre v první třetině otevřel Jaroslav Balaštík, ve druhé části rychle stav srovnal šťastnou trefou z nulového úhlu Patrik Lušňák, ale konečnou podobu dal stavu vítězným gólem ve 24. minutě Martin Hamrlík. Zlín si tak z chomutovské arény odvezl všechny tři body.
20.kolo st 14.11.2012
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
ZLN
Kostúr (Řehoř) - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Rutta, Mrázek, Bartejs - Frolík, Kraft, Hřebejk - Hruška, Zálešák, Ton K. - Důras, Sikora, Hromas - Duda, Gajovský, Procházka - Lušňák
Zlín
Sedláček (Horčička) - Tesařík, Řezníček, Matějíček, Šenkeřík, Horák, Köhler, Linhart - Ondráček, Okál, Melenovský - Veselý, Balaštík, Honejsek - Kotvan, Kubiš, Leška - Holík, Hamrlík, Čech - Čajánek

23. Lušňák (Sikora)
Zlín
9. Balaštík, 24. Hamrlík (Balaštík, Veselý)

3:2
0:0
0:0
24:25
3409

Po skončení reprezentační přestávky pokračovalo dvacáté kolo hokejové extraligy zápasem Chomutova se Zlínem. První větší šanci si vytvořil hostující Řezníček, když ve druhé minutě nechal Kostúra předvést krásný zákrok lapačkou. Domácí si připravili krásnou akci o pár chvil později. Duda přihrával Kraftovi, domácí kapitán si sjel před bránu a vyslal střelu mezi betony, puk však zalehl Sedláček. Piráty ve hře brzdily jejich chyby v rozehrávce, které je provázeli téměř po celý dnešní zápas. Kostúr se štěstím vyrazil střelu Melenovského, který obdržel přihrávku v přečíslení tří na jednoho.

Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou. Špatnou rozehrávku domácí obrany už ale hosté potrestali. JAROSLAV BALAŠTÍK zvolil místo přihrávky na volného Lešku střelu a otevřel skóre zápasu - 0:1.

Chyby v pirátské obraně pokračovali. Linhart trefil tyč a rozhodčí nechal pro jistotu zkoumat videozáznam. Na konci prvního dějství si hosté vytvořili ještě několik slibných šancí, když při přesilové hře musel několikrát zasahovat Kostúr.

Do druhé třetiny vstoupily domácí s větší aktivitou a snahou vyrovnat. Naráželi však na dobrou zlínskou obranu. I přes snahu zlínských se vyrovnání stalo skutečností. Střelou z úhlu se o něj postaral PATRIK LUŠŇÁK, který využil závaru před Sedláčkem - 1:1.

Piráti se pokoušeli otočit skóre ve svůj prospěch. Duda zkusil v protiútoku střelu z mezikruží. O chvíli později ho napodobil Gajovský. V obou případech mířily střely mimo bránu.

Radost a nadšení z vyrovnání rázem zmizely, když vedení strhl zpět na stranu Zlína MARTIN HAMRLÍK, jenž obdržel do jízdy přihrávku od Balaštíka a neměl problém zavěsit do sítě – 1:2.

Chomutovští museli opět dotahovat. Duo Sikora – Lušňák si vypracovalo slibnou šanci, ale Lušňák, chomutovský muž zápasu, nadvakrát nepřekonal zlínského gólmana. Na druhé straně se dostal k stoprocentní šanci Honejsek. Ze zcela odkryté Kostúrovo branky však trefil pouze horní tyčku.

Začala dramatická třetí třetina. Hned v její první minutě se objevil mezi kruhy Balaštík, ale jeho střela mířila mimo. V úvodu posledního dějství však došlo k nepříjemnému okamžiku. Na ledě zůstal po střetu ležet zraněný Milan Procházka. Byla k němu povolána záchranná služba, která ho za potlesku diváků odvezla z ledu. Samozřejmě budeme všichni doufat v jeho brzké uzdravení a přát si jeho návrat na led v nejbližší možné době.

Domácí si byli vědomi nepříznivého stavu a více útočili. Hruška se obtočil kolem brány, jeho bekhendový pokus však nevyšel. Hruška chtěl potvrdit pověst snipera. Vřítil se do útočné třetiny a trefil pouze horní tyč. Následně obdržel Dudovu přihrávku opět David Hruška, tentokrát však jeho střela rozezvučela mantinel.

Zlínský Köhler zkusil překvapit Kostúra střelou. Tu však chomutovský gólman chytil. Rozhodčí navíc potrestali počínání zlínského útočníka při dorážce dvěma minutami za sekání. V nastalé chomutovské přesilovce pokračovala zvonkohra tyčí. Nejprve dostal nabídku na střelu od modré Jurčina, jeho tvrdou střelu ale Sedláček vyrazil. Z dorážky se chomutovským podařilo orazítkovat levou tyč. O chvíli později zazněla pro změnu pravá tyč zlínské branky, tentokrát po střele Tona.

Ke konci zápasu domácí zkoušeli vyrovnat hrou bez brankáře. Největší šanci měl Frolík, který nadvakrát těsně minul branku Sedláčka. A tak Zlín těsný náskok udržel a veze si ze severu Čech tři body.

Jiří Doležal (hlavní trenér Piráti Chomutov): "Úvodní třetina byla z naší strany nejhorší v letošní sezoně a je potřeba se divákům omluvit na náš výkon. Věděli jsme, co bude Zlín u nás hrát, snažili jsme se na to připravit, ale výkon našich hráčů nebyl adekvátní. Ve třetí třetině jsme to zkusili, přišly šance a trefili jsme i tyčku. Ale vyhrát jsme si dnes nezasloužili."

Juraj Jurík (asistent trenéra PSG Zlín): "Dvě třetiny jsme hráli to, co jsme si řekli klukům v kabině. Bránili jsme dobře střední pásmo a dařilo se nám procházet do rychlých protiútoků. V závěrečné části měli domácí tlak, nastřelili tyč, ale celkově jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vezeme odsud všechny body."