Po špatném výkonu Chomutov doma prohrál s Pantery z Havířova 2:3

Napsal 03.12.2008 David Matula
C h o m u t o v - Již devětadvacátým kolem pokračovala první liga a do Chomutova zavítal celek Havířova. Kdo očekával úvodní tlak domácích musel být zklamán, neboť první šanci si vytvořili hosté, ale Vala neuspěl. O chvilku později však vstřelil vedoucí branku Kotásek. Když domácí nevyužili dvě početní výhody, přišel ve třetí trest. Petr Vala ujel ve dvojici se Semanem a přesnou střelou pod vyrážečku navýšil hostující náskok. Ve druhé části hry zvýšili domácí tempo a zásluhou Martina Maláta, který se trefil dvakrát, skóre srovnali. Do třetí části vstoupili domácí aktivně, ale na pozorného Čecha nevyzráli, a tak se na druhé straně prosadil Brynecký, když se k němu šťastně odrazil kotouč. Domácí ani v závěrečné hře bez brankáře srovnat již nedokázali.
29.kolo st 3.12.2008
2:3(0:2, 2:0, 0:1)
HAV
Lundell (Cikánek)- Všetečka, Višňák, Nikolov, Bombic, Trefný, Revay, Chmelíř, Toivonen - Gombár, Míka, Jíra - Hašek, Mikšovič, Jeslínek - Malát, Tauš, Fábry - Mužík, Skořepa, Buchal
Havířov
Čech (Valent) - Huhto, Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Lašek, Klimeš - Seman, Vala, Daneček - Sikora, Piecha, Kotásek - Brynecký, Zeliska, Přeučil - Klimša, Hampl, Říčka

Jako vítr vlítli do utkání Panteři a už ve čtyřicáté vteřině zůstal sám před Lundellem nepokrytý Petr Vala, ale efektivním blafákem poslal kotouč pouze mimo branku. O půl minuty později však bylo ještě hůř. Martin Kotásek dostal mezi kruhy více prostoru než by bylo zdrávo a střelou do protipohybu překonal Lundella - 0:1. V páté minutě dostali chomutovští možnost zahrát si první početní výhodu, avšak až na slušnou palebnou pozici Gombára vážněji Čecha neohrozili. V polovině úvodní části si přesilovou hru bílomodří zopakovali, ale výsledek byl víceméně totožný. Po skončení trestu šli Panteří opět do čtyř. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale po nepřesné kombinaci vyrazili na steč Seman s Valou, který nakonec našel mezeru pod Lundellovo vyrážečkou - 0:2. V patnácté minutě se objevil mezi kruhy Nikolov, ale jeho ostrý pokus srazil Čech do ochranné sítě. V závěru prvního dějství hráli hosté prakticky celé dvě minuty v početní výhodě pěti proti třem, domácí však v nejtěžších chvílích podržel Lundell.

Hned v úvodu druhé třetiny si najel mezi kruhy i s kotoučem Seman, ale jeho pokus orazítkoval jen břevno domácí branky. Následně putoval za katr Jeslínek a dvě velmi dobré palebné pozice měl opět Seman, ale brankovou síť nerozvlnil. Hosté svou výhodu zužitkovat nedokázali na rozdíl od domácích, kteří o chvíli později tu svou využít dokázali. Martin Malát si s kotoučem vybruslil mezi kruhy a střelou švihem zamířil přesně - 1:2. O čtyřiadvacet vteřin později byl vyloučen další hostující hráč a Čech v hostující brance čaroval, když po střelách Toivonena doráželi Jíra a Skořepa, ale ani jeden na ochránce hostující svatyně nevyzrál. V polovině utkání vrcholil domácí tlak a Jeslínek tváří tvář proti Čechovi neuspěl. Vykoledoval si však faul a v početní výhodě se zrodilo chomutovské vyrovnání. Pokusy Bombice, Trefného a Haška ještě k brance nevedly, ale těsně po skončení trestu pro hostujícího hráče vypálil od modré Trefný a jeho pokus tečoval Martin Malát - 2:2. V závěru první třetiny měly vedoucí branku na hokejkách oba týmy, ale ani Hašek, ani Kotásek brankáře soupeře nepokořili.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasným cílem, ale pokusy Jíry a Toivonena vyřešil Čech. Trestat mohl podruhé v utkání v oslabení hostující Piecha, který si počkal na odražený kotouč a uháněl na Lundella. Ten jeho pokus o blafák vyřešil vypíchnutím kotouče. Bílomodří i nadále tlačili hosty, ale například pěkný a pohotový pokus Jíry vyřešil Čech. O chvilku později však na druhé straně udeřili hosté. Kotásek vybojoval kotouč v brankovišti, jen tak do něho šťouchl a ten projel brankovištěm k druhé tyči, kde se nejrychleji objevil Daniel Brynecký a pohodlně doklepl - 2:3. O minutu později mohli domácí odpovědět v další početní výhodě, avšak největší příležitost měli opět Panteři, když se Piecha elegantně zbavil Bombice, položil si Lundella, ale nezakončil přesně. V závěru vrhli domácí všechny síly do útoku, ale ani závěrečná hra bez brankáře vyrovnávací branku nepřinesla. V největší příležitosti nedokázal sám před Čechem Jeslínek přehodit jeho ležící hůl.

Martin Pešout (KLH Chomutov): „Musíme se omluvit fanouškům za první třetinu, kdy jsem podali výkon, který nebyl hoden našeho mužstva a Chomutova vůbec. O první přestávce jsme si to vyříkali a dokázali se zvednout. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali dvě chyby a soupeř nás za to potrestal a potom už to bohužel byla jen křeč. V závěrečné hře bez brankáře jsme nedokázali přehodit hokejku brankáři a pokud celkově nedokážeme vstřelit branky, tak se nemáme na co vymlouvat. O porážku jsme si řekli už v katastrofální první třetině.“