Ml. Dorost - reportáž

Po třech prohrách na domácím kluzišti dokázali mladší dorostenci poprvé na svém ledě zvítězit. Odnesli to kladenští Rytíři.

Napsal 28.09.2016 Petr Kouba, Martin Penker
C h o m u t o v - V sedmém kole Eliod Extraligy mladšího dorostu dokázali mladí Piráti vyhrát na svém ledě nad Rytíři z Kladna 3:2. Dvěma góly svým spoluhráčům pomohl Eric Mežnar. Rozhodující gól ovšem vsítil Jan Šafránek. Dorostenci tak poprvé tuto sezónu zvítězili na domácím kluzišti.
7.kolo st 28.9.2016
3:2(0:1, 2:0, 1:1)
KLA
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Herles, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, Benda, Vrhel
Kladno
Pěkný – Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Janeček – Mrkvička, Karásek, Petrus, Šimek, Kulma, Karmazin, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč

21. Mežnar, 33. Mežnar (Vaněk), 49. Šafránek (Vaněk)
Kladno
15. Bernat (Kulma), 48. Bernat (Urban, Staněk)

Srbek (Kladno) 10 minut

Úvod zápasu začal vyloučením domácích, když po 39 vteřinách dostala trest domácí lavice za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykal Filip Králíček. Dále se pokračovalo opatrným hokejem. Ve třetí a osmé minutě byli vyloučeni hosté. Nejprve Ladislav Funk za podražení a následně Jiří Ticháček za nedovolené bránění. V čase 9:14 se v oslabení dostali hosté do přečíslení dva na jednoho. Pavel Karásek vzal vše na sebe, ale gól nevsítil, neboť vystřelil vysoko nad Dobešovu klec. Sedm minut před koncem první třetiny dokázal kladenský Matěj Zíka nastřelit z mezikruží jen pravou tyč. 5:55 a první gól zápasu. Tomáš Bernat dostal přihrávku do levého rohu, objel branku a přesně zakončil k tyči za záda Dobeše - 0:1. Necelé dvě minuty před koncem první periody byl vyloučen Aleš Petrus za krosček, a tak si mladí Piráti užili část přesilové hry ve druhém dějství. Ještě v první třetině stihl ujet Eric Mežnar a Jan Šafránek. Druhý jmenovaný však nedokázal dostat puk do poloodkryté klece.

Vstup do druhého dějství se domácím povedl. Těsně po skončení přesilové hry si Eric Mežnar sjel do mezikruží a nadvakrát dokázal prostrčit puk za záda Pěkného - 1:1. V čase 23:06 si Filip Šimek vybruslil do pravého kruhu a vypálil. Dobeš dokázal tuto povedenou ránu se štěstím zlikvidovat. V polovině zápasu Kulma přihrával do mezikruží, kde stál Tomáš Urban, ale ten na kotouč nedosáhl. Osm minut před koncem druhé třetiny se dostal odražený kotouč k Pavlu Karáskovi, jenž střílel do úplně odkryté brány, ale Jakub Dobeš svůj tým podržel a do střely kladenského útočníka fantasticky skočil. Po třech vyložených šancí Kladna nakonec Piráti dokázali navýšit. Dominik Vaněk vypálil od modré a gólman vyrazil jen před Erica Mežnára , jenž dokázal zvednout kotouč až za záda Františka Pěkného - 2:1. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny se do samostatného úniku dostal Rytíř Tomáš Urban, ale Jakub Dobeš si na něj skvěle počkal a následně ho betonem vychytal.

Na začátku třetí periody se tempo hry výrazně snížilo a hrál se opět opatrný hokej. Patnáct minut před koncem zápasu se dostal kotouč před bránu, kde byl zcela osamocen Bernat, ale jeho pokus mířil vedle svatyně domácích. V čase 47:08 vyrovnal stav zápasu Tomáš Bernat, jenž dostal přihrávku do pravého kruhu a dorážel do prázdné brány - 2:2. Jenže minutu po něm vrátil vedení domácím Jan Šafránek, který ujel sám na branku a bekhendovou kličkou a následnou střelou zakončil přesně pod horní tyč - 3:2. Šest a půl minuty do konce zápasu se do šance dostali Srbek a Karmazin. Druhý jmenovaný však nedokázal zakončit přes Dobešův beton. Minutu a pět vteřin před koncem to Kladno zkoušelo se šesti bruslaři v poli, ale gól z toho nevytěžili. Jedenáct vteřin zbývalo do odpískání konce zápasu a přišel trest pro Jaroslava Srbka, který obdržel 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Chomutovský útočník se pak ještě dlouho zvedal z ledu, ale za pomoci svých spoluhráčů se dostal na střídačku.

Michal Jäger (Piráti Chomutov): „Byl to zápas takzvaně o šest bodů. Bylo vidět, že jsme se potkali s mančaftem, který je na tom bodově a řekl bych, že i kádrově naprosto stejně. Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř měl asi víc střel než my, nicméně nás podržel brankář Dobeš a jenom díky němu a bojovností celého týmu jsme utkání zvládli.“

Jan Kregl (Rytíři Kladno): „Myslím, že jsme hráli v první třetině velice dobře. Vyšla z toho jedna branka pro nás. Poté ta koncentrace trochu slábla a kluci z Chomutova byli daleko atraktivnější v zakončení než my. Když jsme se do nich tlačili, tak možná jsme mohli mít chvilkami víc ze hry, nicméně tři body bere Chomutov a já jim k tomu gratuluji a nám nezbývá nic jiného, než bojovat dál.“