Přestože domácí vedli o dvě branky, odveta za loňské finále jim nevyšla

Napsal 21.08.2008 Michal Miškovský, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině viděli diváci opatrný hokej z obou stran. Mírnou převahu si vytvořili hosté, ale domácí brzy hru vyrovnali a dokázali na rozdíl od soupeře vstřelit jednu branku a celkem zaslouženě se dostali do vedení. Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, až na více vyloučených na obou stranách. Přesto to byli domácí, kteří dokázali své vedení navýšit na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se hostům povedl dokonalý obrat a v průběhu 5 minut otočili nepříznivý stav. Při závěrečné power-play domácích dokonali obrat střelou do prázdné domácí klece a upravili tak na konečný 2:4.Po dohodě trenérů se jeli nakonec samostatné nájezdy. I v těch zvítězili hosté, kteří dokázali překonaz hned dvakrát domácího Cikánka, zatím co domácí ani jednou Šindeláře překonat nedokázali.
přát. čt 21.8.2008
2:4(1:0, 1:0, 0:4)
MBL
Cikánek - Pulpán, Všetečka, Trefný, Szakal, Višňák, Kloz, Lang, Kolarz - Hlinka, Domin, Fábry - Polanský, Mikšovic, Jíra - Malát, Veverka, Tauš - Indra, Rybecký, Valský.
Ml.Boleslav
Šindelář – Kočí, Marušák, Wagenhoffer, Posmyk, Jindra, Rejzek, Bauer, Mocek – Kubeš, Štrba, Handlovský – Barinka, Čech, Boháč – Nouza, Sýkora, Eiselt – Loskot, Janček, Konečný.

Domácí ani hosté nenastoupili v kompletním složení, oba týmy daly prostor také mladším hráčům, ale i tak měl hra spád. Boleslavští nasadili do čtvrté formace útočné trio Loskot, Janček, Konečný, v obranných řadách se představila staronová posila Jozef Wagengoffer a také novic Michal Rejzek. Oba dva chtěli trenéři vidět na vlastní oči.

Jako první o sobě dali vědět Středočeši. Hned při první útočné akci se dostal za soupeřovu obranu Čech, ale neměl potřebnou rychlost, a tak zvolil střelu z mezikruží, která nezamířila mezi tři tyče. O něco aktivnější Boleslav přehrávala Chomutovské především v rychlosti, ale v další nadějné příležitosti v polovině úvodního dějství u pravé tyče Cikánkovy brány neuspěl Loskot, jenž byl o něco pomalejší než postřeh gólmana domácích a Cikánek stihl puk pokrýt. Prvním vyloučeným byl až po dvanácti minutách hry Wagenhoffer, ale hra v početní výhodě se domácím nedařila. Udeřili až ve chvíli, kdy byly oba týmy kompletní. Zpoza brány si vybruslil Indra a téměř nechytatelným pokusem do levého horního růžku Šindelářovy svatyně zakončil. Těsně před přestávkou mohl snížit po individuálním průniku Kubeše Štrba, jenže po jeho střele se zaskvěl gólman Cikánek.

Ve druhé třetině se do náznaku šance dostal už po minutě hry boleslavský Boháč, ale pod dezorientovaným Cikánkem nedokázal protlačit puk do sítě. Poměrně chudá třetina na šance nabídla další mírné vzrušení až ve 28. minutě, kdy vystřelil bývalý Mladoboleslavák Všetečka, ale Šindelář vyrazil kotouč betonem. Známé pravidlo “nedáš, dostaneš“ platilo v polovině zápasu. Volný Sýkora nejprve z pravé strany střílel jen do Cikánka, na druhé straně pak o okamžik později zakončil povedenou kombinaci Malát. Kontaktní gól mohla ve 35. minutě obstarat mladoboleslavská formace mladíků, ale po brejku chytře myšlená zpětná nahrávka Loskota před bránu nenašla adresáta. Závěrečných pět minut prostřední části hry se neslo především ve znamení pošťuchování, které se několikrát dokonce proměnilo v šarvátky.

Třetí třetina odstartovala dvojtým pokusem Polanského, na Šindeláře si však ani v jednom případě nepřišel. Boleslavští odpověděli ve 45. minutě přesilovkovým nahozením Marušáka od modré, jenže puk nasměrovali jeho spoluhráči mimo tři tyče. O dvě minuty později už hosté snížili. Po dlouhém obléhání Cikánkovy brány se prosadil Nouza. Domácí inkasovaná branka zaskočila a jen o minutu později už bylo vyrovnáno. Po ideální Štrbově nahrávce se prosadil před bránou číhající Kubeš. Dokonalý obrat pak dokonal v 52. minutě Konečný, jenž se dostal za obranu domácích a povedeným blafákem překonal Cikánka. V závěru utkání ještě pojistil výhru trefou do prázdné brány Kočí.

Boleslavští navíc vyhráli i pozápasové nájezdy, v nichž se trefili Boháč a Jindra, zatímco z domácích nikdo na Šindeláře recept nenašel.

Martin Pešout (Chomutov): „Až na konečný výsledek můžeme být spokojení, jelikož hráči kteří dostali příležitost se snažili a byli hodně vidět. V závěru, když hosté snížili na 1:2, tak se projevila nezkušenost hráčů. Na rozdíl od Litvínova, kdy když jsme byli pod tlakem, tak jsme dokázali kotouč odpálit přes celé hříště pryč, tak dneska jsme bohužel některé situace přehrávali a i za stavu 2:0 jsme chtěli tvořit a to se nám nakonec vymstilo. Defakto jsme dvakrát soupeři namazali, dostali jej na koně a zápas si tím otočili sami.“

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): „První dvě třetiny byly z naší strany nevýrazné, střelba i rozehrávka byla všelijaká, ale od třetí třetiny jsme dokázali soupeře dostat pod tlak. Po snižující brance bylo vidět, že soupeř znejistil. U branky jsme byli aktivnější, měli jsme lepší pohyb a nakonec se nám podařilo vstřelit i další branky. Pro nás je toto vítězství důležité a mohlo by nám pomoci v tom, abychom si dokázali, že do extraligy patříme a že by s námi měli soupeři počítat.“