ST. DOROST - reportáž

Starší dorost nezvládl dobře rozehrané utkání, se Vsetínem prohrál až v prodloužení

Napsal 15.12.2017 Michal Luxa, Kristýna Zigmundová
V s e t í n / C h o m u t o v - K dalšímu utkání ve skupině o umístění v extralize staršího dorostu zajížděli Piráti do Vsetína, kde prohráli 3:4 v prodloužení. Valaši se sice dostali do vedení, ale Chomutov třemi góly otočil stav zápasu na svou stranu. Ovšem další obrat se povedl domácímu celku, jenž se mohl radovat z vítězství. Branky Severočechů stříleli Eric Mežnar, Jakub Veselý a Kryštof Ouřada. Duel Na Lapači sledovalo úctyhodných 842 diváků.
N7 pá 15.12.2017
VHK
4:3p(0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
CHM
Vsetín
Chrástecký – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Pernický – Lukačka, Zetocha, Krupa.
Chomutov
Běhula – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.

Branky a nahrávky

Vsetín
23. Půček (Klímek), 54. Matiaško, 56. Klímek (Matiaško, Jenáček), 63. Jenáček (Klímek, Ondračka)
Chomutov
31. Mežnar (Štochl, Gut), 41. Veselý (Ouřada, Koláček), 52. Ouřada (Veselý)

Statistiky

Vyloučení
2:4
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
40:23
Diváci
842
Rozhodčí
Cabák – Wesley, Pospíšil

Shrnutí

Zápas staršího dorostu proti Chomutovu se od prvních sekund nesl ve znamení výzvy, kterou přijalo 842 fanoušků, kteří přišli podpořit dorostence. V úvodu utkání dokázali hosté sevřít Valachy v obranném pásmu a pěkným pokusem se prezentoval Lobodowski, který v minulých letech hájil barvy Vsetína. Jeho pokus ale skončil mimo bránu. Na straně domácích se do slibné šance dostala první lajna. Jmenovitě Půček s Matiaškem. Jejich slibná kombinace ale ke smůle domácích mezi třemi tyčemi neskončila. Hra se následně přesouvala z jednoho pásma do druhého a šance byly na obou stranách. Oba týmy ale měly výborné gólmany, a ti svůj tým podrželi. V 9. minutě zažil domácí tým perné chvilky. Byl vyloučen Klímek a domácí tým musel bránit v oslabení. Gut výborně prokličkoval mezi čtyřmi domácími hráči a mohl zakončovat do odkryté brány. V rozhodujícím okamžiku mu ale chyběl klid na hokejce a ke smůle Chomutova bránu přestřelil.

Nebyli by to ale Valaši, aby nedokázali zahrozit v oslabení. Jenáček se dostal ke střele, bohužel pro domácí ale zasáhl pouze levou tyčku. Po skončení přesilovky se šance na obou stranách opět vyrovnaly. Valaši ale opět špatně zhodnotili situaci a za podražení byl vyloučen domácí Zetocha. Valaši ale v početní nevýhodě předvedli perfektní podívanou. Nejprve se jim podařilo vyhodit a následně dokonce i zahrozit. Matiaško si mohl připsat osmou branku v oslabení. Ke smůle Valachů ale zasáhl pouze dobře postaveného gólmana Běhulu. V závěru zahrozil za hosty Lobodowski, který objel bránu a nahrával do před brankového prostoru svým spoluhráčům. Rychlejší byl ale Vsetín, který se hned nato dostal do útoku a až do konce třetiny držel Chomutov pod tlakem. Branku ale nevytěžil a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu si vzali hned zkraje do parády domácí. Půček se prezentoval pár hodně povedenými střelami, branku ale nedal. Ve 21. minutě byli vyloučení hosté. Přesněji Černý za faul loktem. Přesilovka se Valachům ale vůbec nedařila. Ba navíc mohli hosté vsítit branku. Brandner se Zemanem kombinovali v předbrankovém prostoru. Jejich pokus ale ztroskotal na výborném Chrásteckém. Valaši ale nakonec přesilovou hru využili. ROMAN POTŮČEK byl perfektně postavený na vrcholu brankoviště, odkud sklepl střelu Klímka a Valaši se tak dostali do vedení - 1:0. Hned po této perfektní akci se do úniku dostal Lukačka, jehož střelu ale Běhula vykryl levým betonem.

Chomutov nabídl hned poté Valachům další početní výhodu. Tu už ale Valaši nedokázali využít. Po skončení se ale dokázali prosadit hosté. ERIC MEŽNAR dokázal najít odkrytou část brány a prostřelil přesunujícího se Chrásteckého pod levý beton. Následovalo další vyloučení na straně hostů - 1:1. A další slibné pokusy Valachů. Nejvíce zde byl vidět Půček, který několikrát mohl měnit skóre zápasu. Ve 34. minutě si zahráli Valaši dvojnásobnou přesilovou hru, kterou začali dobře, bohužel ji ale nedokázali proměnit. V závěru třetiny mohl několikrát skórovat domácí Půček. Jemuž se ale nepodařilo překonat Běhulu. Stav po druhé třetině byl tedy vyrovnaný.

Poslední třetina začala lépe pro Chomutov. JAKUB VESELÝ zachytil kotouč v mezikruží, odkud trefil mezeru mezi betony Chrásteckého - 1:2. Následně se do útoku tlačili domácí, k jejich smůle ale branku nevstřelili. Opět se dobře prezentoval Půček a Jenáček. V 52. minutě si hosté vzali oddechový čas, který jim hodně pomohl. O pár sekund později totiž skórovali. Do přečíslení se dostali Veselý s Ouřadou. KRYŠTOF OUŘADA nakonec dostal přihrávku do mezikruží, kde si sjel k levé tyčce, odkud poslal kotouč po ledě do brány. Chrástecký byl zcela bezmocný, protože se v tu chvíli přesunoval - 1:3. Valaši ale okamžitě odpověděli. MICHAL MATIAŠKO prostřelil dva bránící hráče a trefil i mezeru mezi betony gólmana hostů - 2:3. Následný tlak a šance na domácí straně byly abnormální. Nakonec se pěkně do lapačky trefil DANIEL KLÍMEK, jehož pokus ale Běhula nedokázal udržet v lapačce a propadl mu až za brankovou čáru - 3:3. Do konce základní hrací doby se o vítězi nerozhodlo, a tak se zápas dostal do prodloužení.

Okamžitě po vhazování se dostal do útoku Roman Půček, který z bezprostřední blízkosti zakončoval. Trefil ale pouze připravenou náruč Běhuly. Následně Půček zakončoval z levého kruhu. Trefil mezeru pod betony gólmana hostů, kotouč ale pouze olízl levou tyčku brány a šel mimo. Nakonec ale kotouč do brankové čáry dostali hráči při dalším střídaní. ŠIMON JENÁČEK pouze usměrňoval kotouč z otočky, jistě vůbec nečekal, že skončí za brankovou čarou. Nakonec se ale ke štěstí domácích dostal do brány - 4:3.

Ohlasy trenérů

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Byl to pro nás zase těžký soupeř, ale my jsme dřeli a postupně se rozjížděli. První třetina byla taková upracovaná. Ve druhé třetině se nám nepodařilo využít přesilovou hru 5 na 3, ale nakonec jsme se tam dostali do převahy, i díky těm přesilovým hrám. A ve třetí třetině jsme mohli odskočit, ale bohužel jsme inkasovali branku. Jsem ale strašně rád za to, jak celý tým ukázal charakter a obrovskou dřinu, kluci se semkli a dovedli ten zápas již poněkolikáté v sezóně otočit. Takže bych je chtěl moc pochválit. Také bych chtěl moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Pro kluky to byl výborný zážitek a i díky fanouškům jsme pak v závěru otáčeli výsledek.

David Kočí (Piráti Chomutov): Jsme zklamaní, protože ten zápas byl na to, abychom si odvezli tři body. V posledních zápasech se nám moc nedařilo bojovat, bruslit. Prohrávali jsme a bylo to z naší strany utahané, což se dneska hodně zlepšilo. Bruslili jsme, bojovali jsme, šli jsme do toho naplno, což se mi líbilo. Samozřejmě nemůžeme dostat dva góly takhle ke konci zápasu, musíme být důslednější v obraně.