Starší dorost potřetí zdolal Litvínov, hattrickem přispěl Gut

Napsal 24.10.2017 Libor Kult
C h o m u t o v - V dohrávce jedenáctého kola extraligy staršího dorostu přivítali mladí Piráti nedaleký Litvínov, s nímž se střetli potřetí v aktuálním ročníku. Po bezbrankové úvodní polovině duelu se jako první prosadili hosté, ovšem následně mířili přesně už jen svěřenci Davida Kočího s Radkem Šípem. Třemi góly pomohl k přerušení pětizápasové série porážek Michal Gut. Pirátský tým do osmnácti let tak vyhrál i třetí derby sezóny.
11.kolo út 24.10.2017
6:1(0:0, 2:1, 4:0)
LIM
R. Běhula – Rudy, Vícha, Seemann, D. Zeman, Kleiner, Procházka, Štochl – D. Černý, Baier, Hofrichter, Jaroš, L. Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Litvínov
D. Svoboda – Baláž, Žítek, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Kysela, Dufek, Damašek, Myšák, Beran, Berka, P. Svoboda

35. Gut (Štochl), 37. Gut (Ouřada), 52. Ouřada (Lobodowski, Štochl), 55. Kleiner (Ouřada), 59. Brandner (Hradecký), 60. Gut (Pech, Mežnar)

Vojtěchovský – Kučera, Marek

V úvodu utkání si ani jeden celek nevypracoval žádnou výraznější šanci, až v šesté minutě se ocitl sám před gólmanem Kryštof Ouřada, jenž však nevyzrál na Dominika Svobodu. Na druhé straně Daniel Jouza přihrál v situaci dva na jednoho Přemyslu Svobodovi, který ránou z první neuspěl.

V polovině třetiny nastřelil Eric Mežnar v přesilovce pět proti čtyřem z pravého kruhu jen konstrukci litvínovské klece. Před koncem třetiny si domácí připsali ještě dvě šance, které však nevyužili. Nejprve nikdo z Chomutovských nedorazil střelu Petera Lobodowského a poté Patrik Pech nezasáhl v přečíslení puk.

Čekání na gól mohl ukončit na začátku druhého dějství Ondřej Dufek, který si ale bekhendovým blafákem na Richarda Běhulu nepřišel. Přesto se z prvního gólu radoval Litvínov, který se v početní výhodě dlouho nemohl dostat do pásma, ale nakonec otevřel brankové konto. Balážova střela domácí jedničce vypadla, takže Jan Myšák měl prostor na přihrávku Danielu Jouzovi, jenž puk doklepl do sítě – 0:1. Kolem poloviny duelu si hosté zahráli 36 vteřin ve výhodě o dva hráče, což jim větší vedení nepřineslo.

Krátce poté, co Roman Brandner úplně sám před bránou nevyrovnal, předvedl povedenou individuální akci Michal Gut, jenž si vzal puk za vlastní bránou, projel celé kluziště, udělal si slalomové tyče z protihráčů a zakončil mezi nohy – 1:1. O chvíli později litvínovský střelec Jan Myšák neuspěl tváří v tvář Pirátovi v brankovišti, a tak mohl udeřit podruhé v utkání Michal Gut, který ujel ve vlastním oslabení a dokonal obrat – 2:1.

Ve hře čtyři na čtyři byl hodně aktivní Michal Gut, který neprocpal puk před bránu, ale dotlačil se k bekhendovému zakončení. Na druhé straně to zkoušel dvakrát z těsně blízkosti Ondřej Dufek. Přibližně od poloviny dějství začali úřadovat Piráti. V 52. minutě se po chybě v litvínovské obraně dostal k puku Kryštof Ouřada, jenž se štěstím zakončil bekhendový blafák – 3:1. O tři minuty později využil přesilovku Jakub Kleiner střelou od modré, která se schovala za clonícím hráčem a zapadla do sítě – 4:1.

Snížit mohl na opačné straně kluziště Daniel Jouza, jenž úplně sám před gólmanem přestřelil. V posledních dvou minutách základní hrací doby se svěřenci Davida Kočího prosadili ještě dvakrát – po Hradeckého akci dorazil puk do sítě Roman Brandner a na konečných 6:1 uzavřel hattrickem Michal Gut z prostoru mezi kruhy.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Za výhru jsme rádi. Takhle vysoké vítězství je příjemné, ale myslím, že naposledy s Karlovými Vary jsme hráli lépe. Tentokrát jsme dvě třetiny nepředváděli výkon, jaký bychom si představovali. Měli jsme štěstí, že jsme inkasovali jen jednou a vedli 2:1. Za třetí třetinu bych chtěl klukům poděkovat. Odehráli jsme ji dobře, dodržovali věci, které jsme si řekli, a byli trpěliví. Nicméně z prvních dvou třetin se musíme poučit.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Odjíždíme zklamaní. Na něčem jsme v tréninku pracovali, jenže jsme to vydrželi hrát jen maximálně třetinu a půl. Když hráči nebudou chtít plnit, co po nich vyžadujeme a co trénujeme, těžko budeme někde vyhrávat. Neproměnili jsme nějaké šance, které naopak soupeř využil. Koncovka je pro nás momentálně hlavní kámen úrazu.“