Starší dorost vyloupil dračí doupě a z Třince veze plný bodový zisk

Napsal 06.01.2017 Marcel Holl
T ř i n e c / C h o m u t o v - V prvním utkání nového kalendářního roku zajížděli starší dorostenci na led Třince. Sice s Oceláři rychle prohrávali, ale před polovinou střetnutí srovnal Navrátil. Třetí třetina patřila Pirátům, kteří díky brankám Ouřady, Veselého a Hradeckého odskočili do tříbrankového vedení. Tečku za zápasem udělali padesát sekund před koncem domácí. Chomutov tak zvítězil v Třinci 2:4.
N5 pá 6.1.2017
TRI
2:4(1:0, 0:1, 1:3)
Třinec
Ochman – S. Radzienciak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin
Dobeš – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Navrátil, Mežnar, Koblížek, Brandner, Ouřada

Třinec
3. Molin (Rufer), 60. Plandor (Indrst)
30. Navrátil (Studený, Jungvirt), 43. Veselý (Navrátil), 54. Ouřada, 59. Hradecký

Adam Studený (Chomutov) na 10 minut za nesportovní chování

Třinečtí mladíci vstoupili do utkání s Chomutovem aktivně a brzy byli za svou snahu odměněni. Po přesné přihrávce Rufera zakončoval u levé tyče Dominik Molin a po této střele musel Dobeš lovit kotouč ze sítě. Piráti mohli bleskově srovnat, Koblížek ale z prostoru mezi kruhy pálil nad a ještě větší šanci následně nevyužil Navrátil, jenž nedovedl do úspěšného konce brejkovou situaci.

A radovat se nemohl ani Raška. Třinecký útočník se sice ocitl s kotoučem sám před chomutovskou brankou, z těsné blízkosti ale nezakončil přesně. Následně si Oceláři vybrali velkou dávku štěstí. Hosté ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení dva na nikoho, z něj se jim ale Ochmana pokořit nepodařilo.

Využít brejk se ovšem nepodařilo ani hráčům v bílých dresech, jelikož přihrávka na Papaje byla příliš prudká a protože už se více v úvodních minutách nestalo, odcházeli spokojeněji do kabiny třinečtí mladíci.

Krátce po startu prostřední části nabídli Oceláři svému soupeři skvělou šanci na srovnání, když v rozmezí jediné minuty faulovali Radzienciak s Michálkem. Piráti ale sehráli početní výhodu pět na tři prachbídně a Ochmana téměř neohrozili. Po vypršení trestu druhého zmíněného hráče navíc mohli domácí hráči udeřit z nařízeného trestného střílení, obránce Michálek ale v této šanci pouze vyprášil betony Dobeše.

Nevyužitá příležitost musela Oceláře ve třicáté minutě velmi mrzet. Ihned po přechodu modré čáry pálil na branku Třince Jakub Navrátil a kotouč možná i trochu překvapivě skončil až v síti. Vedení si ovšem domácí mohli vzít rychle zpět. To by ovšem dvojice Peterek - Havránek musela proměnit přečíslení dva na jednoho, což se nestalo.

Následně ztroskotal na gólmanovi soupeře Navrátil, jenž si v oslabení neporadil s brejkem a v podobné situaci se nemohli radovat ani Najsar, jenž v úniku nevyzrál na Dobeše. V samotném závěru neuspěl proti brankáři Chomutova ani Przybyla. Útočník s osmadvacítkou na dresu se také dostal do úniku, stejně jako jeho spoluhráč ale nezakončil přesně.

Závěrečná část vyšla mnohem lépe Pirátům. Už ve třiačtyřicáté minutě poslal hosty do vedení Jakub Veselý, jenž po střele Navrátila dorazil kotouč do Ochmanovy sítě. Následně neudržel nervy na uzdě Studený a po výrocích na adresu rozhodčího si chomutovský útočník vykoledoval osobní desetiminutový trest za nesporotovní chování.

Krátce nato mohl srovnat Raška a byť už třinecký útočník z brejku Dobeše překonal, puk až za brankovou čáru neprošel. O chvíli později si třinečtí mladíci vytvořili další šanci, ani tentokrát se jim ale prostrkat kotouč do odkryté klece nepodařilo a vzápětí přišel trest, když se z individuální akce prosadil Kryštof Ouřada.

V závěru zápasu poté sáhli třinečtí trenéři ke hře bez brankáře, jejich svěřenci ale velmi rychle ztratili kotouč a z obranného pásma jej do prázdné klece napálil Miroslav Hradecký. Poté ale musel Dobeš přece jen lovit kotouč ze své sítě, když jej po přihrávce Indrsta překonal přesně zakončující Jiří Plandor. Víc už se ale Ocelářům i přes další hru bez gólmana nepovedlo a všechny body tak získal Chomutov, který se díky zaváhání Komety vyšvihl do čela tabulky.