Starší dorost zvládl i druhé derby, Litvínov porazil 6:4

Napsal 23.09.2017 David Panuška, Martin Stříbrný
L i t v í n o v - Ani ne den po vysoké výhře na půdě Kladna čekal starší dorost další zápas. Svěřenci trenérů Šípa a Kočího v Litvínově hráli dvě třetiny vyrovnaný hokej a do kabin se šlo za stavu 3:3. V poslední periodě ovšem Piráti vstřelili hned tři branky a dokráčeli k dalšímu tříbodovému zisku. Dvě branky vstřelili David Černý a Kryštof Ouřada.
6.kolo so 23.9.2017
LIM
4:6(1:1, 2:2, 1:3)
Litvínov
Pejsar – Žítek, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Jindra, Dufek, Bartoš, Svoboda, Myšák, Berka.
Běhula – Matějka, Ferbas, Kleiner, Zeman, Jarý, Štochl – Bárta, Černý, Prokop, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.

Litvínov
8. Berka (Šubrt), 26. Jindra (Myšák), 39. Berka (Bartoš, Kitzberger), 52. Jindra
14. Ouřada (Brandner), 31. Černý (Gut), 37. Mežnar (Černý), 44. Ouřada (Prokop), 53. Prokop, 60. Štochl

2:3
2:1
0:0
Micka – Horažďovský, Lhotský.

Domácí Litvínov vstoupil do zápasu dobře, když v osmé minutě zužitkoval přesilovou hru. Marek Berka se po rychlé kombinace ocitl před Běhulou, kterého překonal svižnou střelou mezi beton a lapačku – 1:0. Vedení Litvínova vydrželo pouze do čtrnácté minutě, ve které využili přesilovou hru také Piráti! Kryštof Ouřada si vyjel z chumlu hráčů a chytrou ránou přesně mezi betony Pejsara skóroval – 1:1. V samotném závěru první třetiny měli ještě velkou šanci Piráti, Pejsar ovšem vytáhl skvělý zákrok betonem, čímž uzavřel první dějství.

Také do druhé třetiny vkročili lépe domácí Chemici, když si v šestadvacáté minutě vzali své vedení zpět. David Jindra tečoval přesně před Běhulou šikovně střelu Jana Myšáka a hostující brankář byl bez šance – 2:1. V polovině utkání bylo ale zase vyrovnáno. Po velkých zmatcích v brankovišti domácí brány se kotouče ujal David Černý a zametl puk za ležícího Pejsara – 2:2.

V poslední pětiminutovce druhé třetiny se s brankami roztrhl pytel, když se každý tým prosadil po jedné brance. V sedmatřicáté minutě šli poprvé v utkání do vedení Piráti. Po šanci domácích se na druhé straně sám před Pejsara dostal Eric Mežnar a mazácky střelou mezi ruku a tělo brankáře poslal svůj tým do vedení – 2:3. To vydrželo zhruba dvě minuty. V osmatřicáté minutě putoval na trestnou lavici Ouřada a domácí využili další přesilovou hru. Marek Berka se po krásné individuální akci dostal až před Běhulu, kterého s přispěním tyče překonal – 3:3.

Ani nerozhodný stav 3:3 nevydržel na světelné tabuli ZS Ivana Hlinky příliš dlouho. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se skórem zahýbali Chomutovští. Kapitán Pirátů Kryštof Ouřada se dostal přes litvínovského obránce do těsné blízkosti Pejsara a v tísní poslal mezi jeho betony puk za brankovou čáru – 3:4. Zpátky do utkání se dostali domácí Chemici ve dvaapadesáté minutě. Po nepřesné rozehrávce Chomutova sehrál Litvínov skvělé přečíslení, na jehož konči stál David Jindra, který nedal bekhendovým blafákem hostujícímu brankář žádnou šanci – 4:4.

Po vstřelené brance byla psychická výhoda na straně domácích, tím, kdo se ale nakonec radoval, byli hostující Piráti. Ve třiapadesáté minutě pláchl domácí obraně Jan Prokop, který svůj únik zakončil parádní střelou pod břevno domácího brankáře Pejsara – 4:5. V poslední minutě zápasu se ještě domácí pokusili o vyrovnání v power-play a hosté pošesté skórovali. Jakub Štochl poslal kotouč od modré bez problémů do prázdné brány, čímž uzavřel brankový účet utkání – 4:6.

Radim Skuhrovec (Litvínov): Z našeho pohledu si myslíme, že to bylo vyrovnané utkání. Troufnu si tvrdit, že jsme odehráli velmi dobrý zápas, bohužel rozhodly dvě individuální chyby. Apelovali jsme na kluky, aby se takové věci nestávali, o to je to smutnější. Je to obrovská škoda, podle vývoje utkání jsme měli sahat po bodovém zisku. Je to pro nás ponaučení, musíme pokračovat dál.

David Kočí (Chomutov): Velmi těžký zápas. Litvínov hraje dobře, tahalo se to o jednu nebo dvě branky. Jsme rádi, že kluci odehráli třetí třetinu velmi zodpovědně, což rozhodlo.