Starší dorostenci Pirátů Chomutov vezou z Liberce 2 body po výhře 4:3 v prodloužení

Napsal 13.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Mladší dorost se v Liberci ujal vedeni brankou v přesilovce, domácím se podařilo vyrovnat těsně po nevyužité dvounásobné přesilové hře. Ve druhé třetině padla jen jedna branka. Jejím autorem byl hostující Havel, který současně s koncem přesilovky poslal Piráty dnes podruhé do vedení. Ve třetí třetině se domácím podařilo celkem dvakrát vyrovnat a utkání tak dospělo do prodloužení. To trvalo jen 21 vteřin, když se prosadil hostující Szathmáry a rozhodl o tom, že dva body poputují do Chomutova
31.kolo pá 13.1.2012
LIB
3:4p(1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Liberec
Skřebský (Krejčí) - Návrat, Havlín, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Gecko, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Ordoš, Chlapík, Pyrochta, Suska, Pálek, Zacha
Maštalířský (Dvořák) - Havel, Ringler, Hlava, Fronk, Souček, Procházka, Strunz, Toušek, Šmíd, Drobný, Černý, Macháček, Cestr, Zezula, Páleník, Kaše, Huňady, Macháček, Szathmáry, Chrpa

První branka zápasu přišla poměrně záhy, ve čtvrté minutě byla hostům nabídnuta početní výhoda a ti jí nepohrdli. Konkrétně se o to postaral Jaroslav Souček, jehož nahození proklouzlo až do branky. S druhou polovinou první dvacetiminutovky se dostalo i na domácí. Pálek sice ještě dorážel jen do Maštalířského, avšak Josef Suska o pár chvil později nikoliv a z blízkosti zamířil přesně.

Také druhá perioda přinesla gólovou radost, tentokrát ale jen jednou. Na svědomí to měl Radek Havel, jehož spíše nabídka na teč skončila za překvapeným Skřebským, který zde asi neměl úplně čisté svědomí. To bylo ve druhé vteřině vše, naštěstí takto chudá byla jen střední část.

Ta třetí přinesla o poznání více vzrušení. Hned na jejím začátku se prosadil střelou nad lapačku Dominik Hrníčko. Za deset minut byli ale ve vedení znovu hosté. Překrásnou přihrávku vyslal Hlava a Ondřej Toušek neměl nejmenší problém se zametením kotouče do sítě. Z vedení se ale hosté mohli radovat pouze dvě minuty. Pak se totiž zcela osamocení ocitli před Maštalířským Chlapík a Gecko. A byl to právě Michal Gecko, jenž pohodlně dorazil pokus prvně jmenovaného.

Ve třetí třetině již žádná další branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. A to trochu paradoxně skončilo po jednadvaceti vteřinách. Hostující Havel nahazoval, Skřebský kotouč neudržel a kousek před brankovou čarou se ke kotouči dostal Šimon Szathmáry, který rozhodl o výhře Chomutova 4:3 po prodloužení.