Starší dorostenci v posledním kole základní části zvítězili nad sousedním Litvínovem o dvě branky

Napsal 03.12.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci osmadvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě sousední Litvínov, který po dvou brankách v přesilovce dokázali porazit 2:0. Za Piráty se dnes trefil Tomáš Koblížek a Kryštof Ouřada. Richard Běhula si připsal po skvělém výkonu další čisté konto.
28.kolo so 3.12.2016
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
LIT
Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Jarý, Viktorin – Köver, Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Jaroš, Koblížek, Ouřada, Brandner
Litvínov
Pejsar – Čapek, Žižka, Havlík, Liška, Myšák, Černohorský, Cikánek – Jouza, Ineman, Bartoš, Arnold, Dufek, Kordule, Berka, Svoboda, Pavlíček, Pech

32. Koblížek (Seemann, Kleiner), 35. Ouřada (Seemann, Koblížek)

Prchal – Buček, Müller

Domácí vstoupili do utkání aktivněji než soupeř a už v páté minutě si vytvořili zajímavou šanci. Jakub Veselý se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale Pejsar jeho střelecký pokus dokázal reflexivně vyrazit mim tři tyče. Poté se hrál hodně vyrovnaný hokej a další větší šance jsme se dočkali až ve čtrnácté minutě.

Domácí se dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho, ale Jakub Jaroš po skvělé přihrávce od svého spoluhráče nedokázal poslat kotouč mezi tři tyče. O minutu později ale měli Piráti další nebezpečnou šanci. Kryštof Ouřada poslal kotouč před branku od pravého mantinelu. Tam se ke kotouči dostal Bajer, ale Pejsara ani nadvakrát překonat nedokázal.

Hosté vstoupili do druhé třetiny lépe, když se ihned na začátku dostal do samostatného úniku Patrick Pech, který ale Běhulu nepřekonal. Zhruba o minutu později ujel obráncům také Josef Bajer, ale ten střelou mířenou mezi betony nedokázal poslat svůj tým do vedení. Domácí poté pokračovali ve svém tlaku, ale buďto je vychytal skvělý Pejsar, nebo branku v dobré pozici vůbec netrefili.

Piráti se dostali do vedení až v dvaatřicáté minutě, když dokázal využít dvojnásobnou přesilovku Tomáš Koblížek, který dorážel vyražený kotouč do odkryté klece. Zhruba o minutu a půl to bylo už 2:0, když Kryštof Ouřada dokázal prostřelit Pejsara střelou z levého kruhu. V samém závěru druhé třetiny mohl snížit Marek Berka. Ten ale zcela osamocen v mezikruží poslal kotouč jen nad branku.

Začátek třetí třetiny patřil opět hostům. V třiačtyřicáté minutě dostal Daniel Jouza skvělou přihrávku zpoza branky od jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho následný střelecký pokus doprostřed branky ale dokázal Běhula v pohodě chytit. V padesáté minutě mohl snížit Ondřej Dufek, ale kotouč poslal po střele z levého kruhu jen do horní tyčky.

Litvínov i nadále kontroloval hru, ale Běhulu se jim nedařilo prostřelit. Zhruba v polovině třetí třetiny se Daniel Jouze dostal nadvakrát ke střele těsně před Běhulou. Ten však proti jeho střelám předvedl skvělé zákroky a podržel tak svůj tým. V samém závěru utkání se Ondřej Dufek dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale Běhula jeho pokus dokázal opět skvěle chytit.