Strarší dorostenci nestačili v Praze na Spartu, prohráli 2:6

Napsal 13.10.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Po včerejší domácí výhře nad Litvínovem v poměru 5:2, odjížděli mladí Piráti do hlavního města, kde jim byla soupeřem místní Sparta. Domácí měli od začátku větší střeleckou potenci a zajistili si celkem bez problémů všechny body po výhře 6:2.
12.kolo so 13.10.2012
SPA
6:2(1:0, 3:0, 2:2)
Sparta
Langer (Pírs) - Pokorný, Klindera, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Bartoš, Lojka, Svoboda, Augustin, Vacek, Kolář, Keller, Györi, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Abdul, Hozák
Staněk (Lukeš) - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Macháček A., Bednář, Procházka, Hierman, Pokorný, Kaše O., Dimitrov, Macháček P., Cestr, Kosina, Vlastník, Kaše D., Veselý, Kämpf, Wágner, Strunz

Sparta
4. Abdul (Černoch, Mikliš), 23. Györi (Lojka, Svoboda), 37. Abdul (Augustin, Černoch), 40. Černoch (Klindera), 46. Svoboda (Keller, Lojka), 54. Pokorný
51. Bednář (Veselý), 59. P. Macháček (Bednář)

4:3
1:0
0:0
44:34
61

Dorostenci vstoupili do zápasu aktivně. Už po dvaceti vteřinách se od modré zastřeloval Pulkrab. Za necelé dvě minuty se z úhlu před branku svižně protáhl Györi, ale jeho bekhendový blafák dokázala na poslední chvilku zasavit hostující obrana. Pak byl ale za napadení vyloučen chomutovský Kosina, a Sparta trestala. Po několika nepřesných přihrávkách se k odraženému puku dostal Černoch, místo střely však přihrál ještě lépe postavenému Jindřichu Abdulovi a ten přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení. V dalším průběhu třetiny si Piráti počínali především v obraně hodně nedůrazně tak se šance kupily zejména před Staňkovou brankou. Ve výborné pozici se po přihrávce od mantinelu ocitl Lojek, jenže optimální okamžik pro střelu prováhal a jeho zpožděný pokus branku Pirátů minul. Klíčovou se ukázala být sedmnáctá minuta. Na trestnou lavici postupně putovali Abdul, Augustin a po nich ještě za sekání Mikliš, a tak se Chomutovu naskytla příležitost hrát více než 2 minuty přesilovku 5 na 3. Piráti v ní však kombinovali příliš vlažně a za celou dobu dokázali ohrozit brankáře Langera jen jednou.

Druhé dějství nejprve načal nadějnou akcí David Kaše, který se protáhl po křídle až před branku, bekhendem však nezakončil přesně. A vzápětí udeřilo na druhé straně. Marek Györi šikovně tečoval puk a Sparta vedla 2:0. To domácí nakoplo a ještě několikrát pak ohrozili branku hostů. Za zmínku stojí také jejich defenzivní činnost, jejíž kvalitu v dnešním zápase dokumentoval Vacek, který výborně přebruslil unikajícího chomutovského hráče a v poslední chvíli zneškodnil jeho zakončení. A pak Sparta opět spustila svůj gólostroj. Ve 37. minutě zakončil kombinaci u pravé tyčky Jindřich Abdul a bylo to již o tři branky. Pak chvíli převzali aktivitu hosté. Za zmínku stála zejména šance Veselého, který ale před odkrytou brankou nedosáhl na puk. Gólový účet druhé třetiny tak uzavřeli opět domácí, když Klindera bleskově zavezl puk do třetiny, objel branku, naservíroval přesnou přihrávku Jiřímu Černochovi a ten se nemohl mýlit.

Ve 44. minutě byli diváci svědky krásné hokejové akce, to když David Kaše ukličkoval oba sparťanské beky, vystřelil k tyči po ledě a gólman Langer neméně bravurně puk vykopl betonem. V té době Chomutovští předváděli svůj nejlepší hokej v dosavadním průběhu zápasu, paradoxně ale opět inkasovali. Puk nahozený od modré čáry tečoval pod víko Martin Svoboda a gólman Lukeš, který v brance vystřídal Staňka, se jen bezmocně ohlédl. Hostům chyběla i trocha štěstí. V další přesilovce se opět do výborné pozice dostal David Kaše, ale z mezikruží trefil puk tak špatně, že ten se pouze odkutálel mimo tři tyče. Piráti se ale přece jen dočkali. Po nenápadné akci připravil gólmana Langera o čisté konto Miroslav Bednář. Sparta si však připravila rychlou odpověď o kterou se postaral Dominik Pokorný. Na polovině převzal puk, probil se až před gólmana a doslova dotlačil puk do branky. Poslední slovo sice patřilo hostům, kteří se minutu před koncem zásluhou Petra Macháčka dočkali ještě druhého gólového úspěchu, na tříbodovém zisku pro Spartu, už to však nemohlo nic změnit.

Pavel Arnošt (Sparta): Chomutov přijel v nejsilnější sestavě a nás těší, že jsme proti takovému soupeři dokázali navázat na závěr včerejšího utkání na Kladně, kde jsme poslední třetinu hráli opravdu skvěle. Potřebujeme urvat každý bod a je dobře, že z dnešního zápasu máme všechny tři. Kromě dobré střelecké produktivity, jsme si dnes počínali solidně i v obraně. Zejména to, že jsme ubránili přesilovku pět na tři, což bylo pro další vývoj zápasu rozhodující.