Úvod nové sezóny se staršímu dorostu vydařil, v derby přehrál Litvínov

Napsal 07.09.2017 Michal Luxa, David Panuška
C h o m u t o v - Los extraligy staršího dorostu proti sobě postavil Chomutov a Litvínov. Z vítězství 4:2 se radovali Piráti, kteří se dostali do čtyřbrankového vedení. Ovšem žlutočerným se podařilo odčarovat kouzlo Richarda Běhuly a duel zdramatizovali. Zápas se odehrál v dobrém tempu a navíc nabídl několik vyložených šancí. Vítězný gól zaznamenal Vít Seemann, k němuž se ještě přidali Marek Viktorin, Patrik Pech a Erik Mežnar.
1.kolo čt 7.9.2017
4:2(2:0, 1:0, 1:2)
LIM
Běhula – Štochl, Vícha, Ferbas, Seemann, Zeman, Herles, Viktorin – Veselý, Černý, Harkabus, Šafránek, Prokop, Jaroš, Mežnar, Lobodowski, Pech, Ouřada, Brandner, Gut.
Litvínov
Pejsar – Žítek, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Damašek, Arnold, Myšák, Beran, P. Svoboda.

8. Viktorin (Lobodowski, Gut), 16. Pech (Gut, Viktorin), 35. Seemann (Mežnar, Ouřada), 46. Mežnar (Veselý)
Litvínov
49. Myšák (Berka), 56. Kitzberger (Berka, Dufek)

5:7
2:2
0:0
24:25
196
Vyštejn – Votrubec, Ševic

Do utkání vstoupili aktivně domácí hokejisté a svého soupeře zatlačili. První pokus vyslal Peter Lobodowski, ale z levého kruhu pálil jen do lapačky Pejsara. Následovaly šance Litvínova. Jan Myšák ujížděl po levé straně a svou svižnou ránou napálil jen spojnici břevna a tyčky. Ve slušné šanci byl také David Jindra, ale ten svým pokusem v tváří tvář Běhulovi trefil jen lapačku chomutovského brankáře.

Do vedení šli po hodně rychle využité přesilovce domácí. Marek Viktorin se dostal k puku na modré čáře a ten se zastavil až v síti - 1:0! Piráti měli k dispozici následně dvojnásobnou výhodu, v níž dvakrát nebezpečně pálil Vít Seemann, ani jeden pokus ale v brance neskončil. Odpovědět mohl Jan Myšák, ale ten zblízka nepřekonal skvěle zasahujícího Richarda Běhula.

V další přesilovce se ale chomutovští mladíci již prosadili. Michal Gut se před brankou dostal k puku a předal ho do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Patrik Pech - 2:0! Po této akci byl faulován Jan Prokop, jenž dostal výhodu trestného střílení - tu ale nevyužil a stav zůstal nezměněn. Odpovědět mohl Marek Berka, jež dostal puk před branku, ale beton položeného Běhuly nedokázal přehodit. Velice pohledná první třetina skončila výhrou domácích.

Druhá třetina začala v hodně opačném tempu a šancí ubylo. Opticky aktivnějším byli stále domácí, další branky ale dorostenci nepřidali. Do dobré šance se dostal litvínovský Ondřej Dufek, jenž stanul osamocen před Richardem Běhulou. Chomutovského brankáře svým bekhendem ovšem nepřekonal, puk skončil jen vysoko nad brankou. Udeřili tak Piráti.

Po vyhraném vhazování se totiž odhodlal ke střele zápěstím Vít Seemann, trajektorii puku ještě dokázal změnit Kryštof Ouřada. Tečí do pravého rohu zvýšil vedení svého celku již na 3:0! V závěru třetiny měl dva slibné pokusy Dan Bartoš, ani on ale nezlomil kletbu chomutovské branky. Michal Gut si v závěru třetiny prohodil hned dva obránce, položil si brankáře, ale nakonec nedokázal zasunout černou gumu mezi beton Martina Pejsara a tyčku.

Start třetí třetiny byl pro Piráty opět úspěšný. Od levého mantinelu vystřelil Jakub Veselý, ale Martin Pejsar kotouč vyrazil. Ten se ale odrazil k Eriku Mežnarovi, jehož přesná rána skončila v šibenici - 4:0! O půl minuty později to již mohlo zavánět debaklem, střela Jakuba Veselého se ale od tyčky odrazila jen do rukavice připraveného a překvapeného Pejsara.

Poté se ale Litvínovu povedlo vstřelit kontaktní branku. Jan Myšák se blýskl parádní akcí, která byla zakončena přesným pokusem pod víko - 4:1! Necelých pět minut před koncem třetí třetiny vykřesal naději pro žlutočerné Josef Kitzberger. Litvínovský bek se dostal mezi kruhy k puku, nezpanikařil a technickou střelou do šibenice zkorigoval na rozdíl dvou branek - 4:2! I přes závěrečný tlak ale branka nepadla a Piráti tak zvítězili!

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme strašně rádi za vítězství a tři body. Kluci makali. V utkání jsme měli dobré pasáže, které se střídali se špatnými. Přišla ztráta koncentrace, takže to musíme sladit, abychom byli schopni hrát celých šedesát minut to, co chceme.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Do utkání jsme vstoupili trochu nervózně. Samozřejmě se pak kupily chyby, ze kterých plynuly fauly a soupeř nás v přesilovkách potrestal. Ovšem během zápasu se náš výkon zlepšoval, kolikrát jsme soupeře i převyšovali. Mrzí nás festival neproměněných šancí, a tak nám Chomutov udělil lekci z produktivity. Je to pro nás ponaučení do další práce.“