V SD ARÉNĚ padaly branky. Osm z jedenácti však do sítě Pirátů. Vítkovice mají tři body

Napsal 04.02.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Stejně jako ve třetím vzájemném zápase letošní sezóny dostali Piráti ve 46. kole Tipsport extraligy osm gólů od ostravského klubu. Hosté vedli po první třetině už 3:0. Piráti se sice stačili vzchopit a snížili zásluhou Gajovského a Jasse na 2:3, Vítkovice ale pak přidaly další tři góly a měly zápas vyhraný. Na 3:6 upravil Straka, a pak hosté dokončili své představení dalšími dvěma brankami. Dvakrát za hosty skórovali Šedivý, Huna a Barinka.
46.kolo út 4.2.2014
3:8(0:3, 2:2, 1:3)
VIT
Kostúr (21. Růžička) – J. Stehlík, Jass, Havel, Krstev, Bartejs, Lojek, Tejnor – D. Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Balej, Gajovský, Hromas – Kaše, Kämpf, Bombersback
Vítkovice
Šindelář – Barinka, M. Hruška, Kudělka, Sloboda, R. Stehlík, Kovář, Štencel – Húževka, Burger, Šedivý – Kucsera, Roman, Huna – Szturc, Valčák, Káňa – Němec, Kolouch

28. Gajovský, 29. Jass (Kubinčák, Straka), 45. Straka (Havel, Šagát)
Vítkovice
14. Šedivý (Burger, Húževka), 16. Šedivý (Burger, Húževka), 20. Barinka (Burger, Šedivý), 32. Roman (Sloboda, Šindelář), 35. Szturc (Roman, Kudělka), 44. Huna (Szturc, Roman), 52. Barinka (Burger, Šedivý), 59. Huna (Roman)

10:9
1:4
0:0
34:35
3017
Bombersback (CHM) a R. Stehlík (VIT) 10 min OT

Začátek první třetiny byl z obou stran poněkud rozpačitý. Střelecky aktivnější byli domácí Piráti, ale žádnou velikou šanci nezaznamenali. Vítkovice se dostali poprvé ke střele až v deváté minutě, kdy se do brejku v oslabení dostal Roman, ale s jeho střelou neměl Kostúr problém.

Od druhé poloviny první části však diváci viděli zcela jiný hokej. Hosté se dokonale chopili otěží utkání a nenechali nic náhodě. V rychlém brejku se ocitla první formace Vítkovic. Húževka přihrál Burgerovi, který kotouč jen tak letmo poslal na bránu. Kostúr sice kotouč zkrotil, toho se však zmocnil Ondrej Šedivý, který dokázal skórovat.

O dvě minuty později byla na ledě opět první formace hostů a opět z toho byla branka Ondreje Šedivého. Ten dostal přihrávku od zadního mantinelu a bekhendem prostřelil domácího brankáře mezi betony.

V osmnácté minutě byla k vidění i bitka, které se zúčastnili Bomersback a Stehlík. Oba kohouti dostali 2+2 minuty a osobní desetiminutový trest. Aby toho nebylo pro Chomutov málo, třicet vteřin před koncem třetiny udeřili hosté znovu. Burger posunul kotouč na rozjetého reprezentanta Michala Barinku, který dělovou ranou propálil vše včetně Kostúra.

Druhá část byla na góly ještě bohatší. Nejprve měl obrovskou příležitost vítkovický Kucsera, který v samostatném úniku orazítkoval tyč domácí brány, kterou od počátku prostředního dějství hájil již Růžička.

Na začátku 28. minuty se však poprvé radovali domácí fanoušci. Nikola Gajovský chytře vypíchl kotouč na modré čáře a ujel oběma obráncům. Šindeláře poté pokořil výborně provedeným blafákem.

O dvě minuty později byli domácí již na dostřel. Kubinčák ještě Šindeláře neprostřelil, ale kotouč se odrazem dostal až k Marisu Jassovi, který dokázal kotouč přesně umístit. Pro lotyšského rodáka to byl vůbec první gól za Piráty i v celé extralize.

Piráti však zanedlouho opět inkasovali. Ondřej Roman dostal přihrávku do ne zcela dobré pozice, ale překvapivou střelou našel mezeru mezi tyčí a rukou Růžičky. Domácí ochránce svatyně zcela jistě nemohl mít po této brance čisté svědomí.

Na konci 35. minuty již vedli Vítkovice opět o tři branky. Roman za bránou naznačil pohyb, ale kotouč vrátil před bránu na volného Romana Szturce, na kterého zívala otevřená klec. Tuto příležitost nemohl vítkovický útočník promarnit. Po druhé části tak byl na kostce nad ledem stav 2:5.

Hosté se znovu prosadili na konci 44. minuty. Růžička nezpracoval nahození Sztruce, kotouč sebral Rudolf Huna a uklidil ho za záda Růžičky. I Piráti se však ještě jednou dočkali. O necelou minutu později vypálil Havel od modré a Josef Straka tečoval kotouč mimo dosah Šindeláře.

To však bylo z domácí strany vše a další góly přidali již jen hosté. Michal Barinka chtěl dokázat, že jeho nominace na OH nebyla bezvýznamná a tvrdou střelou v 52. minutě přidal svou druhou branku v zápase.

Již se zdálo, že se zápas jen dohraje, ale Rudolf Huna byl proti. Hostující útočník sebral v polovině 59. minuty kotouč a v těsné blízkosti brankáře Severočechů dokázal skórovat. Vítkovice tak využili již čtvrtou přesilovou hru v utkání.

Vítkovice tak porazily Piráty podruhé v sezóně poměrem 8:3 a zaslouženě si odvážejí tři body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Těžko se mi takový zápas hodnotí. Do 14. minuty jsme hráli dobře a soupeře jsme k ničemu nepustili. Pak zase přišel zkrat, kdy jsme během chvilky dostali tři góly po našich chybách. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, že to zkusíme. Bylo tam vidět odhodlání, dokázali jsme snížit na rozdíl jediného gólu, pak bohužel dalším zkratem - špatným střídáním - jsme šli do oslabení a z něho jsme dostali na 2:4, hned vzápětí na 2:5, a pak už to z naší strany bylo trápení. Byly tam i světlé momenty, ale myslím že čtyři nebo pět gólů jsme si pomalu dali sami.“

Pavel Trnka (Vítkovice): „Bylo to těžké utkání. Samozřejmě výsledek je pro nás příznivý, ale byly tam pasáže, kdy jsme se dostali pod tlak a byli jsme rádi, že jsme neinkasovali. Naštěstí jsme vždycky dokázali dát další gól, to bylo pozitivní, ale s hrou jsme až tak spokojeni nebyli.“