V pořadí šestý vítězný korálek navléknut za vítězství v Berouně 5:2

Napsal 30.09.2009 Pavel Kadeřábek, Václav Mohelník
C h o m u t o v - V první třetině diváci branku neviděli, ale byli to hráči KLH, kteří měli ke vstřelení branky blíž. I ve druhé třetině byli aktivnější hosté, které poslal do vedení ve 26. minutě Radek Duda. O dvě minuty později využili hosté přesilovku zásluhou Zdeňka Skořepy a ve 30. minutě to bylo již 0:3 po střele Milana Procházky, který tím vyhnal Novotného z branky a nahradil ho Štelmach. Medvědi snížili v přesilovce Kafkou ve 32. minutě a tím uzavřeli účet 2. třetiny. Domácí dostal do zápasu ve 46. minutě David Švagrovský, který ve vlastním oslabení snížil na 2:3. Pojistku v podobě čtvrté branky si zajistili hosté v 55. minutě po střele Petra Jíry. Veškeré naděje domácích pak ukončili hráči KLH v 57. minutě, když se ve vlastním oslabení prosadil dnes podruhé Petr Jíra a upravil na konečných 2:5.
6.kolo st 30.9.2009
BER
2:5(0:0, 1:3, 1:2)
Beroun
Novotný (od 30.Štelmach) - Nedvěd, Růžička, Bolf, Braniš, Mrázek, Vojta, Vošmik, Besser, Švagrovský, Šinágl, Karpov, Vlekček, Mrňa, Kafka, Novotný, Luňák, Valský, Rudovský, Kupec, Krätzer
Hanuljak (Šterba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Revay, Procházka, Kraft, Duda, Skořepa, Mikšovic, Jíra, Fiala, Jeslínek, Eiselt, Domin, Tauš, Hašek

Aktivněji do zápasu vstoupil Chomutov, když od začátku začal diktovat hru. Úvodní minuty byli především seznamovací z obou stran. První větší šancí zápasu měl chomutovský Petr Domin, když střílel prudkou ránu od modré na domácí brankaře. V polovině čtvrté minuty byl vyloučen za krosček domácí hráč Švagrovský, ale Chomutov šanci nevyužil. Beroun naznačil své snažení v polovině osmé minuty, kdy nejprve Růžička, a následně Novotný nevyužili šancí. V deváté minutě měl Beroun první štěstí v zápase poté, co hostující Jíra málem překonal domácího brankaře. Tomu se nejprve povedlo zasáhnout, ale puk mu sklouznul a šoural se do brány. V desáté minutě byl potrestaný další hráč Berouna, ale opět bez úspěchu Severočechů. Následně měl Beroun vylepšenou přesilovku 5 na 3, kdy nejprve Radek Duda šel ven, za nedovolené bránění, a následovně Revay, za sekání. Šanci ale domácí zahodili, když si nevytvořili ani jednu šanci. Patnáctá minuta byla pro Chomutov smolná, když nadali šanci Revay, Mikšovic a Kraft, kteří jeli dva na jednoho. Následně Mikšovic nedal šanci, jelikož nevstřelil puk do prázdné brány. Od té doby se hra uklidnila na obou stranách. Krušnohorci dohrávali třetinu v oslabení, co byl vyloučen František Bombic. Oslabení ubránili a první třetina tím pádem skončila - 0:0.

Druhou třetinu začali slibněji domácí, když Švagrovský střílel na Hanuljaka, ale hostující brankář se nachytat nenechal. Poté měl šanci i Chomutov, ale Ondřej Malinský střelou od modré čáry brankáře domácích nepřekonal. V polovině čtyřiadvacáté minutě doslat Radek Duda 2 minuty za podražení, ale hostující obrana oslabení přežila bez větších komplikací. První gól v zápase se zrodil ve dvacáté šesté minutě, přesněji v čase 25:54, kdy Radek Duda využil zaváhání domácí obrany - 0:1. Asistence byla přidána Petru Dominovi, a Jaroslavu Haškovi. Další důležitá situace nastala v čase 26:41, kdy byl vyloučen domácí hráč Braniš, za zdržování hry. To se Berounu vymstilo, jelikož Chomutov přesilovku využil. Stanislav Mikšovic přihrál kus gumy Zdeňkovi Skořepovi, a ten bez větších potíží zvýšil na 2:0 pro hosty. Asistence byla připsaná Stanislavovi Mikšovicovi. Poté Beroun měl náznak šancí, které však chomutovský Hanuljak vychytal. Na konci třicáté minuty opět udeřili Severočeši, když po krásné kombinaci Kraft – Duda – Procházka, který zvyšoval do prázdné brány, již na 3:0. Po této brance došlo ve svatyni domácích ke střídání stráží. Branku domácích opustil Novotný, když byl nahrazen Antonínem Štelmachem. Beroun snížil v čase 31:15, kdy v přesilovce domácích dostal puk za hostujícího Hanuljaka, Petr Kafka - 3:1. Asistence: David Švagrovský, Jaroslav Nedvěd. Poté hráli Středočeši další dvě přesilovky, ale to hosté se štěstíčkem ubránili. Ve třicáté osmé minutě měli hosté šanci na zvýšení skóre v zápase, ale to by museli využít přečíslení domácí obrany, což se nestalo. Ve čtyřicáté minutě dostal trest domácí lavička, za příliš mnoho hráčů na ledě, a tak Chomutov zahájil třetí třetinu v přesilovce.

Tu nevyužil, a naopak Radek Duda zvýšil šanci Berouna na snížení, jelikož se nechal vyloučit. Medvědi se v útočném pásmu usadili, ale nevystřelili. V polovině pětačtyřicáté měl šanci měl Radek Duda, kterému nahrál Milan Procházka, ale šanci nadal. Z tlaku Chomutova byl vyloučený domácí Kratzer, za hákování. To ovšem spíše uškodilo Chomutovu, když v čase 45:21 ve vlastním oslabení snížil na rozdíl jednoho gólu domácí David Švagrovský. Berounský Luňák jel sám na Hanuljaka, byl zahákován a následně z dojíždějící David Švagrovský střelou pod břevno snížil - 2:3. Asistence: Lukáš Luňák. Následně dostal Radek Duda deset minut osobní trest za nesportovní chování. Velkou šanci Chomutova měl Zdeněk Skořepa, ale opakovaně neprostřelil. Ve dvaapadesáté minutě dostal trest domácí Besser za hákování, ale Severočeši neuspěli. Co se nepovedlo v přesilovce, to se povedlo o minutu později, když v čase 54:28 prostřelil domácího gólmana Petr Jíra. Situace se zrodila tak, že Mikšovic nahrál Jírovi, který následně z úhlu vystřelil a brankář si svýma zádama srazil střelu do sítě - 2:4. Asistence: Stanislav Mikšovic. O přibližně dvacet sekund později dostal Michal Jeslínek 2+2 minuty, za vysokou hůl s následnou krví. Ale domácí místo aby slavili gól, tak pikali. V čase 56:32 ve vlastním oslabení ujel domácím obráncům Petr Jíra, a neomylně do bekhendu navýšil skóre Chomutova - 2:5. Asistence byla připsána opět Stanislavovi Mikšovicovi. Poté již Severočeši nadobro zlomili odpor domácích, a zaslouženě dohráli zápas do vítězného konce.

Chomutov vyhrál v Berouně díky dvěma gólům Petra Jíry, a třemi asistencemi Stanislava Mikšovice 5:2.

David Volek (HC Berounští Medvědi): "Dnes to byl náš nejlepší domácí zápas. První třetina byla velice dobrá. Ve druhé části jsme ze hry z první třetiny trochu odstoupili. Soupeř nás dostal pod tlak, došlo tam z toho tlaku k nějakým chybám. Proti takovému soupeři nemůžete přestat hrát ani na chvilku. Nesmíte ztratit pozornost, což se nám stalo. Ta chvilková nepozornost nás stála tři branky. Gólem v přesilovce jsme se dostali do zápasu. Ve třetí třetině jsme se přiblížili brankou v oslabení lepšímu výsledku. To vždy mužstvo nakopne. Byla tam i naděje, že bychom mohli vyrovnat, posledních pět minut jsme ale nezvládli. Gól z brankové čáry, pak čtyři minuty ještě nějaká naděje, ale branka v oslabení to ukončila. Co se týče soupeře, mají velice kvalitní mužstvo. Útočí i ve čtyřech, takže mužstvo musí být pozorné, když hraje v přesilové hře. Mužstvo bych dneska chtěl pochválit. Zlepšili jsme pohyb, dohrávali jsme souboje, což tady ještě ani v jednom zápase nebylo vidět. Bylo tam nasazení a agresivita. Hráči chtěli, bohužel to nestačilo. Měl jsem z toho lepší pocit. Byli jsme kompaktnější, nebyli jsme tak řídcí ve středním pásmu, hráči dobruslovali. To, na co jsme se připravovali, po většinu zápasu hráči plnili, škoda toho výpadku. Střídání brankářů bylo impulsem. Nebylo to, že bych brankáře vinil z branek, ale v té chvíli bylo potřeba s mužstvem něco udělat."

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "My jsme věděli, že Beroun dá do utkání dnes vše, že se pokusí bodovat. Utkání se i tak vyvíjelo. V první třetině to bylo hodně vyrovnané, obě mužstva hrála do obrany. Pro nás bylo hodně důležité, že jsme v první třetině přečkali dvojnásobné oslabení. Po první brance se naše mužstvo uklidnilo, přidali jsme další góly a utkání jsme měli ve své moci. Ale bohužel branka na 2:3 byla zbytečná, trochu jsme si to zkomplikovali, ale v závěru mužstvo potvrdilo, že je zkušené, přidalo další branky a vcelku v pohodě to dohrálo."