V přípravném utkání reprezentantů do 20. let podlehl tým Česka Rusku 0:3

Napsal 19.08.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se hrál oboustarně útočný hokej, bohužel bez nějakých větších šancí. Vyjímkou byla tyčka, kterou trefil Tomáš Nosek. Za zmínku stojí také pěstní souboj mezi Řehákem a Ozhiganovem, při kterém se oba zranili. Ve 2. třetině ukázali hosté z Ruska svou sílu a během dvou minut se dostali do dvoubrankového vedení. Trefil se Apalkov a po něm Gusev. Od další pohromy uchránil Čechy Kašík, který předváděl skvělé zákroky. Ve třetí třetině dokázali hosté své zcela zasloužené vítězství pojistit v 56. minutě po střele Gurkina a pozornou hrou nepovolili domácím vstřelit alespoň čestný úpěch.
přát. pá 19.8.2011
C20
0:3(0:0, 0:2, 0:1)
R20
Česko U20
Kašík(Dlouhý) - Pavlík, Jank - Zámorský, Hrbas - Říha, Kolář - Fořt, Valenta - Uher, Filipi, Sekáč - Jaškin, Vachovec, Holík - Dvořáček, Rubeš, Přibyl - Řehák, Stach, Nosek
Rusko U20
Kostenko(Jeremin) - Marchenko, Zheldakov - Ozhiganov, Arzamastsev - Antipin, Nesterov - Gurkin, Rukavishnikov - Gusev, Kartaev, Kucherov - Lyubimov, Snurnitsin, Zemchenko - Potekhin, Apalkov, Kosov - Galimov, Kulikov, Shalunov

Česko U20
Rusko U20
24. Apalkov (Kosov, Rukavishniokov), 26. Gusev (Kucherov, Zheldakov), 56. Gurkin (Galimov)

6:9
0:0
2521
Šindler, Hribik - Barvíř, Bláha
Řehák – Ozhiganov oba 10 minut osobní trest

Úvod zápasu přinesl opatrnější hru z obou stran. První větší rozruch přinesla akce Jaškina, který zavezl kotouč před ruskou branku, ale Kostěnko kotouč chytil. Před brankou se poté strhla menší strkanice, po níž skončil na trestné lavici jeden hráč z každého týmu. V deváté minutě hrál český tým desetivteřinovou přesilovou hru čtyři na tři, ale skóre se neměnilo. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky trefil Nosek břevno. O chvilku později se na ledě strhla další potyčka, při které byli nejaktivnější Řehák s Ožiganovem, za což oba vyfasovali dvě plus dvě minuty za hrubost a osobní desetiminutový trest k tomu.

Druhá třetina začala ruský náporem, který velmi brzy vyústil ve dvě branky. Nejprve prchl po křídle Daniel Apalkov a prostřelil Kašíka mezi betony. O dvě minuty poté ujel pro změnu Nikita Gusev a precizním blafákem do bekhendu překonal českého brankáře podruhé. V polovině utkání Češi srovnali hru a díky přesilové hře zle zatápěli ruské obraně, ale Kostěnka v ruské brance i díky vynikajícím zákrokům nepřekonali. Před koncem druhé části měl blízko ke třetí brance Apalkov, ale Kašík se výborně přesunul.

Třetí dějství začalo snahou českých mladíků změnit vývoj utkání, ale Rusové hráli pozorně a navíc z rychlých protiútoků hrozili před českou brankou. Kašík ale akci Zemčenka pohotovým zákrokem zlikvidoval. V osmé minutě se naskytla českému výběru velká příležitost na kontaktní branku, když jej čekala skoro minutová přesilová hra pěti proti třem. V největší šanci ale Jaškin těsně přestřelil. Ani v následující početní výhodě se český tým ke gólu nepropracoval. Pět minut před konce hrací doby tak potvrdil vítězství ruského výběru Efim Gurkin, který přesnou střelou prostřelil Kašíka. Český výběr tak prohrál v prvním přípravném duelu s ruskou sbornou 0:3.