V zápase plném obratů přehráli starší dorostenci Spartu, nadále vládnou NOEN extralize

Napsal 21.10.2016 Michal Luxa
P r a h a / C h o m u t o v - V rámci šestnáctého kola NOEN extraligy staršího dorostu zajížděli Piráti na led Sparty, kde zvítězili 4:3. Nejprve se Severočeši dostali dvakrát do vedení, ale Pražané vždy dokázali srovnat krok. Navíc se Sparta ve druhé části ujala vedení. Ovšem chomutovští mladíci nesložili zbraně a nakonec duel otočili ve svůj prospěch. O dvě branky se postaral Kryštof Ouřada, k němuž se po jednom zásahu přidali David Černý a Jakub Navrátil.
16.kolo pá 21.10.2016
SPA
3:4(0:1, 3:3, 0:0)
Sparta
Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Havlín, Hanuš – Vitouch, Švarc, Šišolák, Pšenička, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.
Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Viktorin, Kleiner, Studený, Jarý, Köver, Veselý, Černý, Lauko, Hradecký, Navrátil, Prokop, Koblížek, Brandner, Ouřada.

Sparta
22. Kropáček (Dani), 32. Dani (Haš), 35. Pšenička (Švarc)

Hornáček – Štofa, Karda.

p>Oba týmy naskočily na led s evidentním nadšením, protože už v prvních minutách zápasu byl k vidění energický a bruslivý hokej, který vedl k několika gólovým šancím po obou stranách. O něco více štěstí měli na hokejkách hosté, kteří otevřeli skóre střelou Vojtěcha Ouřady. Bez ohledu na to, že jsou Piráti papírově silnějším soupeřem, byl to právě oni, kdo se častěji uchyloval k řešení herních situací mimo rámec fair play.

Sparťané odešli do kabiny se ztrátou jedné branky, ale na vyrovnání nemuseli ve druhé třetině čekat dlouho. Maskovaného strážce pirátské svatyně ve dvaadvacáté minutě vytrestal Vojtěch Kropáček. Z rychlého protiútoku se pokusil vystřelit Lauko, ale Sparta znovu prohrávala v polovině utkání, když se Vojtěchu Ouřadovi podařilo Mičána prostřelit podruhé.

Proti Běhulovi vyrazil domácí Flídr, hostující gólman se k jeho smůle blýskl ukázkovým zákrokem lapačkou, což se sparťanovi soudě podle naštvaného seknutí holí o led asi moc nelíbilo.

Co se nepodařilo jemu, povedlo se ostrostřelci z mladšího dorostu Ondřeji Pšeničkovi, který si vylákal Běhulu z brankoviště a do uvolněného prostoru pak bez problému zakončil střelou zápěstím. Proměnit se podařilo i Miroslavu Danimu.

Hosté na to odpověděli důrazně dvěma brankami v těsném sledu. Nejprve zmatku před sparťanským brankovištěm využil David Černý a Spartě se stala osudná i špatná rozehrávka v jejím útočném pásmu, ze kterého s pukem na hokejce vyrazil přes celé kluziště Jakub Navrátil, který svůj úprk korunoval čtvrtým pirátským gólem. V reakci na to odstoupil ze sparťanského brankoviště Jan Mičán a pro zbytek utkání jej nahradil Štěpán Švehlák.

Tomu se sice podařilo nevpustit do sparťanské sítě další gól, jeho spoluhráči v poli však nedokázali zařídit další vyrovnání, které by jim přineslo pět bonusových minut. Utkání bylo završeno vyhrocenou situací před chomutovským brankovištěm, když se jednomu z domácích střelců podařilo nastřelit tyčku. Dva z hráčů si to poté hodlali vyřídit ručně, ale sudí je však rozehnali a poslali vychladnout na trestnou. Domácí to poté zkusili ještě bez brankáře, ale ani hra v šesti jim do prodloužení nepomohla.