Ve druhém utkání čtvrtfinále porazili Piráti Rebely 3:2 po prodloužení a vedou 2:0

Napsal 28.02.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Do vedení se stejně jako včera dostali Rebelové, tentokráte po vlastní brance domácích v 10. minutě utkání. Ve druhé třetině se Piráti dočkali zaslouženého vyrovnání a nebyli daleko od toho, aby se ujali vedení. Ve třetí třetině se vedení ujali, hosté však v přesilovce stihli vyrovnat a když neproměnili trestné střílení těsně před koncem, utkání dospělo do prodloužení. V něm rozhodl Jakub Grof a zajistil svému týmu vedení 2:0 v sérii hrané na čtyři vítězná utkání.
ČF2 út 28.2.2012
3:2p(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
HBR
Řehoř - Grof, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Jillson, Macháček - Endál, Kraft, Hřebejk - Hruška, Gajovský, Procházka - Ondřej, Lapšanský, Seman - Jíra, Sikora, Hromas – Diviš.
Havl.Brod
Suchan - Knesl, Morava, Ostrčil, Jelínek, Protivný, Koma, Zítka, Blažek - Vondráček, Semorád, Stehlík - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Kostourek.

30. Endál (Gajovský, Mrázek), 49. Procházka (Gajovský, Hruška), 64. Grof (Gajovský)
Havl.Brod
10. Rytnauer (Polodna, Wasserbauer), 53. Rytnauer (Kostourek, Polodna)

6:6
0:1
34:21
3208
Horák, Wagner - Jílek, Šperl
Štěpánek(HBR) 10 minut osobní trest

Domácí stejně jako v předchozím utkání měli převahu, ale první branka opět padla za krušnohorského brankáře Řehoře. Z protiútoku totiž vyplynulo přečíslení 2 na 1, v němž se prosadil útočník LADISLAV RYTNAUER, který se pokusil přihrát na druhou stranu najíždějícímu spoluhráči. Vlastní obránce puk ale srazil mezi betony domácího gólmana a byla z toho šťastná branka Rebelů. Frustrovaní Piráti měli znovu problémy s produktivitou a skóre se do konce třetiny nezměnilo.

Hra byla celkem vyrovnaná a jak hosté, tak Piráti se dostávali k šancím. Ta největší, kterou vyprodukovali Piráti v polovině druhé třetiny, byla využita. Nikola Gajovský se elegantně uvolnil a namazal bývalému Rebelovi LUKAŠI ENDÁLOVI. Ten už jen trefil prázdnou klec bezmocného, avšak jinak skvělého, Suchana. Tento gól znovu vyrovnal stav mezi Piráty a Rebely. Zápas musela rozhodnout až poslední třetina.

Třetí dějství nabídlo opět nejvíce branek. Ve 49. minutě podal slušný výkon Nikola Gajovský, jenž přihrál před branku na volného MILANA PROCHÁZKU, který se nemýlil. Domácí se dostali do vedení. Radost jim však dlouho nevydržela. Jen o 4 minuty později totiž vrátil zápas do starých kolejí LADISLAV RYTNAUER. Závar před brankou už chomutovský gólman nemohl zvládnout a Rytnauer trefil přesně. Pár minut před koncem základní hrací doby měl Havlíčkův Brod obrovskou šanci na poslední chvíli zvrátit zápas ve svůj prospěch. Petr Polodna byl ale faulován Gajovským a rozhodčí nařídil trestné střílení. Polodna však na Řehoře nevyzrál. Šance se až do poslední chvíle nabízely z obou stran. Žádná z nich však zápas nerozhodla.

Následovalo prodloužení, ve kterém šlo o každou chybu. Nakonec se však z vítězství radovali opět Piráti Chomutov. Nikola Gajovský si připsal další asistenci. Přihrál JAKUBU GROFOVI, který svou ranou do šibenice zpečetil druhou výhru Chomutova ve čtvrtfinále play-off 1. ligy. Pokračovat se bude na ledě Havlíčkova Brodu, stav série je 2:0.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Bylo to typické utkání play-off, drama až do konce. Průběh se podobal včerejšku, kdy jsme také neproměnili několik velkých šancí, je ale pravda, že jsme jich neměli zas tolik. Soupeř však houževnatě bránil. První branka byla přesně podle hesla nedáš, dostaneš. Potom jsme měli obrovskou šanci v úniku 2 na 1, ale branku jsme nedali. Tohle se nám vymstilo, protože pak přišla podobná situace v podání hostů a tam jsme inkasovali z nešťastného vlastního gólu. V utkání se hodně přerušovalo a do tempa jsme se tím dostávali špatně. Naštěstí se nám ale podařilo vyrovnat a následně jít do vedení. Soupeř bohužel znovu v přesilovce vyrovnal. Jeden ze zlomových bodů zápasu byla chycená penalta, která přišla pár minut před koncem za stavu 2:2. Řehoř to tam dobře vychytal a následovalo prodloužení. Hrálo se nahoru, dolů a nakonec jsme byli šťastnější tým my. Vlastně jsme znovu ze situace 2 na 1 vstřelili nejdůležitější branku utkání. Jsme tedy rádi, že jsme tento těžce vydřený bod získali. Naším cílem bylo udělat dva body doma, což jsme zvládli, a v pátek nás čeká třetí zápas venku.

Karel Dvořák (HC Rebel Havl. Brod): Myslím, že jsme zápas neměli špatně rozehraný. I když jsme měli problémy se střílením branek, byla to celkem dobrá hra. Škoda toho trestného střílení těsně před koncem poslední třetiny. Poté jsme bohužel udělali jednu chybu v prodloužení, která se nám stala osudnou. Sice jsme dnes znovu nezískali nic, ale mohu říci, že jsme odehráli dobrý zápas.