Ve šlágru kola podlehl Chomutov Kometě Brno po velkém boji 2:3

Napsal 17.11.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se diváci dočkali vedoucí branky domácích už ve 3. minutě, když dokázali bleskově využít svou přesilovou hru. Ve 4. minutě však hosté dokázali vyrovnat a ve 12. minutě je dostal do vedení Sedlák. Hosté tak uvodí třetinu vyhráli 1:2. Ve druhé třetině se diváci branky nedočkali, i když zejména na straně domácích byla vidět zřetelná snaha o vyrovnání. Hosty držel svými výbornými zákroky ve vedení Hylák, a ani domácí nesměli zapomínat na zadní vrátka, jelikož Kometa spoléhala na rychlé brejky se kterými si Lundell také bravurně dokázal poradit.Ve třetí třetině se dostali v 52 minutě hosté do dvoubrankového vedení po brance Padělka. Domácí pak snížili v přesilovce 5 na 3 Skořepou, ale to bylo z jejich strany vše. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a tak ve šlágru kola podlehli Kometě Brno 2:3.
24.kolo po 17.11.2008
2:3(1:2, 0:0, 1:1)
KOM
Lundell (Hollý) - Chmelíř, Pulpán, Nikolov, Toivonen, Višňák, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, jeslínek,Fábry, Domin, Stehlík
Kometa
Hylák(Štefl) - Zubíček, Mikel, Houdek, Křetínský, Lhotský, Protivný, Morava, David - Klimt, Padělek, Sedlák, Brabenec, Kýhos, Černý, Mikšan, Barus, Vondráček, Bakrlík, Kostourek, Haluza

Do utkání vstoupili lépe Chomutovští a svou aktivitou si již ve třetí minutě vynutili první přesilovou hru poté, co se provinil Haluza. Přesně osm vteřin potom trvalo než nabídnutou výhodu zužitkovali. Po buly se kotouč rychle dostal ke Gombárovi, který pasem našel úplně osamoceného Petra Míku, který na hranici brankoviště přesnou tečí nedal Hylákovi šanci - 1:0. O minutu později mohli vést domácí již o dvě branky, to když se před hostující brankou nejlépe zorientoval Tauš, ale Hyláka zachránila tyč, a tak udeřilo na druhé straně. Z první vážnější šance se dokázal prosadit František Bakrlík, který využil zaváhání domácí obrany a nikým neatakován si vybruslil před Lundella a střelou pod vyrážečku srovnal - 1:1. V sedmé minutě seděl za katrem Toivonen a největší šanci v početní výhodě měl Brabenec, jeho pokus z mezikruží ale zlikvidoval Lundell. Poté se hrál rychlý a pohledný hokej a o vzruch nebyla nouze ani před jednou z branek. Své týmy ale jistými zákroky drželi gólmani. Ve dvanácté minutě se hezky až do zakončení probil Jíra, ale jeho pokus skončil opět jen na tyči a i podruhé zvonilo Kometě štěstí. O osmnáct vteřin později totiž na druhé straně dostal trestuhodně moc prostoru Přemysl Sedlák a přesným blafákem poslal hosty do vedení - 1:2. Domácí chtěli rychle odpovědět a vykoledovali si další nedovolený zákrok. V přesilové hře pálil nebezpečně Míka, ale Hylák byl připraven a když se v závěru neprosadili v početní výhodě ani hráči Komety, skončila první třetina vítězstvím hostů.

Hned v úvodu druhé části měli další početní výhodu domácí, ale Hyláka se jim příliš zaměstnat nepodařilo a chvilku po skončení trestu mohl potřetí udeřit Kostourek. Sám proti Lundellovi ale neuspěl, kotouč mu v rozhodujícím okamžiku odskočil. V dalším průběhu hry měly oba celky možnost zahrát si v početní převaze, ale ke změně skóre to nevedlo. Od druhé poloviny utkání převzali iniciativu domácí, avšak naráželi na připravenou defenzívu hostů, a tak se bojovalo o každý metr ledu. Pět minut před koncem druhého dějství se puk motal okolo Hyláka, nenašel se však nikdo, kdo by jej dopravil za jeho záda. V následné přesilové hře už už ujížděli hosté v situaci dva na jednoho, ale jejich postup zastavili rozhodčí, jelikož byl pukem v obličeji zasažen Skořepa. Následné protesty již nic nezměnily. Jelikož ani závěr početní výhody nic zásadnějšího nepřinesl, platil po dvou třetinách stejný výsledek, jako po té první.

Do závěrečné části hry vlétli domácí s jasným cílem a již ve druhé minutě se řádně zapotil hostující brankář Alexander Hylák. Nevyzráli na něho ale ani Míka ani Domin, který objetím branky již zasouval kotouč za jeho záda, ale v poslední chvíli se objevila hokejka s lapačkou, které velkou šanci uzmula. O pár chvil později putoval k trestoměřičům Bakrlík a domácí tak měli k dispozici další početní výhodu. Bombu Toivonena však Hylák zastavil, stejně jako další pokusy Jíry či Domina. Po skončení trestu zachránila i Jana Lundella tyč, to když jedovatou střelu vyslal Brabenec. Deset minut před koncem se dostal kotouč na modrou čáru k Lukášovi Pulpánovi, který následně z hranice kruhu trefil jen břevno hostující branky. Hylák byl bezmocný a po jeho pokusu se nestačil ani ohlédnout, natož zakročit. To co platilo u prvních dvou branek Komety, platilo i potřetí. Poté co Chomutovští nastřelili tyč, udeřilo na druhé straně. Po šťastném odrazu se dostal kotouč k úplně volnému Ivanovi Padělkovi, který přesnou střelou do horního rohu nedal Lundellovi šanci - 1:3. Domácí ovšem nic nezabalili a vynutili si další dva nedovolené zákroky soupeře. V přesilové hře pěti proti třem se po přesné přihrávce Jíry trefil Zdeněk Skořepa a vykřesal tak chomutovskou naději - 2:3. V pokračující výhodě pěti proti čtyřem několikrát hosty podržel Hylák a domácí tlak vrcholil. Ovšem ani závěrečná hra bez brankáře tížené vyrovnání nepřinesla, a tak Kometa poprvé dobyla chomutovský ČEZ stadión.