Vítězná série pokračuje, z Tábora si KLH Chomutov veze vítězství 4:1

Napsal 07.10.2009 Jakub Mezlík, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině diváci branku neviděli, ale byli to hráči KLH, kteří měli mírnou převahu, ale i díky čtyřem oslabením se jim vstřelit branku nepodařilo. Ve 2. třetině poslal hosty do vedení proměněným trestným střílením Radek Duda. O tři minuty později, ve 30. minutě zvýšil po přihrávce Radka Dudy ve vlastním oslabení Milan Kraft. Domácí ale zbraně nesložili a ve 34. minutě snížili zásluhou Martina Štrby. Účet druhé třetiny uzavřel Ondřej Fiala po přihrávce Radka Dudy ve 37. minutě a zvýšil na 3:1. Ve třetí třetině chomutovští domácí již k ničemu nepustili a naopak ve 48. minutě upravil na konečných 4:1 Michal Jeslínek.
8.kolo st 7.10.2009
TAB
1:4(0:0, 1:3, 0:1)
Tábor
Francouz - Kudrna, Martínek, Kotaška, Kanov, Vomela, Černý, Gajda, Stejska, Padělek A., Padělek I., Kocar, Šperger, Nedorost, Štrba, Rod, Kuchejda, Mrkvička, Matušík, Mařík
Hanuljak - Pulpán, Bombic, Procházka, Kraft, Duda, Trefný, Pavlas, Skořepa, Mikšovic, Jíra, Malinský, Grof, Hašek, Fiala, Jeslínek, Všetečka, Revay, Tauš, Trochta, Míka

Favorit z Chomutova se dostal už v první dvacetiminutovce do očekávaného tlaku, z něhož ho vyvedly jen tři oslabení, kotouč však za záda Francouze nedostal ani jeden ze střelců hostujícího týmu. A když ani domácí nebyli v přesilovkách nebezpeční a Hanuljak několik nesmělých pokusů pochytal, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Skóre se začalo měnit až v prostřední části. Ve 27. minutě se prosadila prvoligová hvězda Radek Duda. Útočník KLH proměnil samostatný nájezd a poslal hosty do vedení. Vstřelená branka pak Severočechy ještě více nabudila a za další tři minuty už byl jejich náskok dvoubrankový. Po Dudově přesném pasu se v dvojnásobné přesilovce prosadil Milan Kraft.

Táborští hokejisté se svého soupeře ještě drželi a po snížení Martina Štrby ve 34. minutě se zdálo, že lídra soutěže ještě potrápí. Chomutov však komplikace nepřipustil a ještě do konce druhé třetiny zvýšil na 3:1 Ondřej Fiala. Prsty v gólu měl opět Radek Duda, který naservíroval svému spoluhráči další přesný pas.

V poslední části si už zkušení hosté vedení pohlídali, navíc přidali do sítě Francouze ještě jednu branku. Na konečných 4:1 se trefil ve 48. minutě Michal Jeslínek a zařídil další tři body pro Chomutov. Ten tak zatím vládne lize bez ztráty bodu.