Aktuální zprávy

Asistentem hlavního trenéra Rulíka bude navrátilec Vladimír Petrovka

17.04.2009 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Zhruba po roce se k chomutovskému hokeji vrací bývalý výborný útočník, držitel mistrovských titulů s pražskou Spartou a hlavně místní rodák, Vladimír Petrovka. U bílomodrého mužstva bude působit jako asistent hlavního trenéra Radima Rulíka. „Trenér Rulík chtěl mít po svém boku někoho, kdo dobře zná chomutovské prostředí,“ přiblížil návrat Petrovky mluvčí klubu David Dinda.

V minulosti výborný útočník Vladimír Petrovka slavil dva mistrovské tituly s pražskou Spartou, působil v Olomouci a Litvínově. Vyzkoušel si také exotické angažmá v Japonsku a na sklonku kariéry se vrátil do rodného Chomutova. S ním se neúspěšně rval v baráži o extraligu proti Karlovým Varům a následně přesedlal k trenérskému řemeslu.

Několik let pak vedl chomutovské mužstvo společně s Vladimírem Kýhosem a když se v lednu 2008 právě Kýhos s Chomutovem rozešel, i Vladimír Petrovka se rozhodl dále v klubu nepokračovat. „Tehdy měl Vláďa Petrovka možnost dokončit sezónu u mládeže, stáli jsme o to, aby jako Chomutovák v klubu zůstal. On to však vyhodnotil jinak a my jsme to respektovali. Nicméně dveře do Chomutova měl stále otevřené,“ vrácí se o několik měsíců zpátky David Dinda.

Trenérský osud pak Petrovku zavál do brněnské Komety, kam odešel za Vladimírem Kýhosem. Následně však angažmá sám ukončil a zakotvil v nedalekém Mostu, kde vykonával roli asistenta trénera po boku Jana Neliby a současně také roli sportovního manažera.

Nyní si ho nový chomutovský trenér Radim Rulík vybral jako svého asistenta a tak se Petrovka vrací zpátky na místo, kde hokejově vyrostl. „Jsme rádi, že u mužstva bude působit trenér, který má na klub vazby a který místní prostředí dobře zná,“ uzavřel Dinda.