Aktuální zprávy

Čtyři překonaná bodová maxima a další prognózy pohledem čísel

Napsala 03.12.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovští mají za sebou polovinu dlouhodobé části Tipsport extraligy, ve které nastříleli 65 gólů a nastřádali 94 započtených asistencí. Téměř ve 160 bodech si čtyři Piráti už svá maxima v základní části nejvyšší tuzemské soutěže překonali a další čtyři mají k novému nejvyššímu číslu ideálně nakročeno.

Jaroslav Mrázek už své maximum vyrovnal jenom nasbíranými asistencemi

Jednatřicetiletý obránce dosud nastřádal nejvíce bodů v loňské sezóně, ve které vstřelil tři góly a přidal pět přesných přihrávek, což činí osm kanadských bodů. V aktuálním ročníku už je o tři body dále, jelikož k osmi asistencím přidal tři branky.

Jaroslav Mrázek a Jakub Lauko už letos svá nejlepší čísla překonali

Pokud by se Jaroslavu Mrázkovi dařilo stejně i ve druhé polovině základní části, nastřádal by dvaadvacet kanadských bodů za šest zásahů a šestnáct asistencí, čímž by téměř třikrát překonal loňský výkon v historicky úspěšné sezóně.

Jakub Lauko má dvojnásobek

Mladý chomutovský odchovanec nakoukl do extraligy 11. listopadu 2016, kdy nastoupil v devatenáctém kole proti pražské Spartě. Poté odehrál ještě osmadvacet zápasů, ve kterých si připsal dva góly. Letos má po první polovině na kontě stejný počet branek, k čemuž ale přidal dvě finální přihrávky.

Jestli si sedmnáctiletý útočník udrží formu, na konci dlouhodobé části by mohl držet maximum na osmi bodech, které by rozdělil rovnoměrně mezi přesné trefy a přihrávky.

Nejvyšší čísla překonali útočníci Roman Chlouba a Jan Havel

Další odchovanec Chomutova a juniorský šampion nastřádal své maximum v sezóně 2015/2016, kdy ke čtyřem gólům přidal jednu asistenci. Letos už se kadaňský tahoun vyšplhal v rámci extraligy na šest kanadských bodů za tři trefy a shodný počet přihrávek. Pokud by se vrátil do sestavy Pirátů, čísla by zdvojnásobil – 12 (6+6).

Jan Havel nakouknul do extraligy už ve dvou předchozích sezónách, ale během pěti zápasů si žádný bod v dresu Sparty nepřipsal. V aktuálně probíhajícím ročníku zaznamenal premiérový gól a asistenci v rámci nejvyšší české soutěže. Kdyby pokračoval ve stejném tempu, na konci by vlastnil čtyři extraligové body.

B (G+A) → B (G+A) po 52 kolech

  Michal Vondrka – 25(12+13)→50(24+26)
  Vladimír Růžička – 14 (9+5) → 28 (18+10)
  Ivan Huml – 15 (6+9) → 30 (12+18)
  Michal Poletín – 11 (6+5) → 22 (12+10)
  Marek Tomica – 11 (5+6) → 22 (10+12)
  Jakub Sklenář – 13 (4+9) → 26 (8+18)
  Dávid Skokan – 11 (4+7) → 22 (8+14)
  Brett Flemming – 8 (4+4) → 16 (8+8)
  Jaroslav Mrázek – 11 (3+8) → 22 (6+16)
  Roman Chlouba – 6 (3+3) → 12 (6+6)
  Juraj Valach – 10 (2+8) → 20 (4+16)
  Tomáš Slovák – 7 (2+5) → 14 (4+10)
  Jakub Lauko – 4 (2+2) → 8 (4+4)
  Mario Grman – 4 (1+3) → 8 (2+6)
  Jan Havel – 2 (1+1) → 4 (2+2)
  Vojtěch Tomeček – 2 (1+1) → 4 (2+2)
  Petr Koblasa – 3 (0+3) → 6 (0 +6)
  Ondřej Dlapa – 2 (0+2) → 4 (0+4)

Nejlépe nakročeno má Jakub Sklenář

Znojemský odchovanec nastřádal nejvíce bodů před devíti sezónami, kdy v dresu Slavie nastřílel devět gólů, k nimž připojil dvanáct asistencí. Nyní má na kontě třináct kanadských bodů za čtyři branky a devět přihrávek. Kdyby pokračoval ve stejném trendu, jeho čísla by se zastavila na hodnotě 26 (8+18).

O čtyři body mohou překonat nejlepší čísla Michal Vondrka a Dávid Skokan

Chomutovský kapitán měl loni velmi úspěšnou sezónu, což potvrdilo i ocenění pro nejlepšího hráče extraligy. Michal Vondkra nastřádal neuvěřitelných 46 bodů, které rovnoměrně rozložil mezi góly a asistence. V případě, že bude pětatřicetiletý zkušený forvard i nadále potvrzovat jasnou pozici lídra, mohl by se vyšplhat na číslo padesát, které by rozdělil na 24 tref a 26 přihrávek.

Dávid Skokan má maximum ze sezóny 2013/14, kdy oblékal dres Slavie a nasbíral 8+10. V loňské základní části slovenský útočník získal šestnáct bodů, ve vyřazovacích bojích svoji výkonnost navýšil a letos pokračuje ve stejném duchu. Pokud by k aktuálním číslům – 11 (4+7) – přidal shodný počet i ve druhé polovině ligy, dostal by se na hodnotu dvaadvaceti bodů za osm branek a čtrnáct asistencí.

Brett Flemming do českého hokeje zapadl

Kanadský obránce přišel do Evropy v roce 2015. Nejprve nastupoval v EBEL za italské Bolzano, pak se přesunul do Chomutova a české nejvyšší soutěže. V pirátském dresu loni dosáhl na třináct bodů za dvě branky a jedenáct přihrávek. Letos by se jeho hodnoty mohly zastavit na šestnácti kanadských bodech za shodný počet gólů a asistencí.

Dvacetiletý obránce Mário Grman se poprvé v extralize prosadil v dresu Pirátů na ledě nejbližšího soupeře, když v osmé minutě otevřel první derby ránou z pravé strany

Mário Grman si připisuje první zápasy i body...

Slovenský obránce ještě v loňské sezóně mohl hrát za juniory, v letní přestávce však přijal výzvu v Chomutově, kde pod Vladimírem Růžičkou uspěl na zkoušce. Krom premiérového startu v extralize už si připsal i úvodní body, které má zatím čtyři (1+3). Na konci premiérového ročníku v TELH by mohl vlastnit osm kanadských bodů za dvě branky a šest přihrávek.

Nejnižší ztráty výkonosti – Ondřej Dlapa, Juraj Valach, Vladimír Růžička a Tomáš Slovák

Ondřej Dlapa si připsal nejlepší hodnoty v sezóně 2015/16, kdy k jednomu zásahu přidal čtyři asistence. Letos zatím zapsal dvě asistence, takže by mohl po 52 kolech na čtyřech bodech, ztráta by tak činila jednu branku.

Sníženou výkonnost o dva body zatím prorokují čísla u Juraje Valacha a Vladimíra Růžičky. Vysoký obránce zaznamenal v sezóně 2013/2014 v dresu pražské Slavie dvaadvacet bodů, které přesně podělil mezi góly a asistence. S aktuální výkonností by se mohl dostat na hodnotu dvaceti bodů za čtyři branky a šestnáct asistencí, čímž by o dva body překonal loňský chomutovský počin v základní části (5+13).

Vladimír Růžička si podobně jako řada jiných Pirátů vystřílel extraligové maximum v předchozí sezóně, když zaokrouhlil 16 gólů a 14 přihrávek na rovných třicet bodů. Nyní jeho čísla prorokují na konec dlouhodobé části 28 bodů (18+10).

Tomáš Slovák vlastní maximální čísla z ročníku 2014/15, kdy oblékal dres královéhradeckého Mountfieldu a dařilo se mu převážně rozehrávat hru, jelikož ke dvěma gólům přidal sedmnáct finálních přihrávek. Letos by mohl za sedmnácti body zaostat o tři, protože ke čtyřem brankám pravděpodobně přidá desítku přihrávek.

Větší přínos pro tým, ale vyšší osobní ztráty Michala Poletína a Marka Tomici

Michal Poletín v loňské sezóně překvapil celou extraligovou „rodinu“, když naprosto nevyplnil prognózy z minulých let a po velmi dobrém začátku u Pirátů nakonec dosáhl na 27 kanadských bodů za devatenáct gólů a osm asistencí. Pokud by letos pokračoval ve stejném trendu nasbíral by o pět bodů méně, což by vyneslo jeho čísla na hranici dvanácti branek a deseti asistencí.

Maximum Marka Tomici se datuje v týmu nejdále do minulosti. Jako jeden z mála Chomutovských v loňské sezóně nepřekonal maximum z ročníku 2005/2006, kdy v dresu Slavie nasbíral 28 bodů (13+15). V aktuální sezóně by mohl zaostat o šest bodů s deseti trefami a dvanácti přihrávkami.

Ivan Huml a Michal Poletín vstřelili dosud šest branek

Vysoká čísla, ale vysoké ztráty v podání Ivana Humla

Ivan Huml v minulém ročníku zapsal do statistik čtyřicet kanadských bodů (18+22), letos se mu zatím tolik nedaří, jelikož by se mohl se stávající výkonností dostat na třicet čárek za dvanáct gólů a osmnáct asistencí. Faktem ale zůstává, že je i tak aktuálně druhým nejproduktivnějším Pirátem a patří k nejlepším hráčům nejvyšší soutěže na vhazování.

Petr Koblasa se nemůže trefit, Vojtěch Tomeček hledá pohodu

Soběslavský rodák má maximum z předchozí sezóny, ve které k pěti brankám přidal dvanáct asistencí. Letos však během šestadvaceti zápasům přihrál na tři góly a na přesný zásah stále čeká.

Letní posila Vojtěch Tomeček v minulé sezóně nastřádala čtrnáct kanadských bodů, které v dresu karlovarské Energie rovnomerně podělila mezi branky a přihrávky. Nyní v barvách Chomutova má na kontě pouze dva kanadské body (1+1).