Další zahraniční soupeř! Piráti přivítají loňského nováčka německé DEL z Bremerhavenu

Napsala 10.08.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehrají třetí přípravné utkání na domácím ledě, kam přijede loňský nováček nejvyšší německé soutěže z Bremerhavenu. Chomutovští si v minulém vzájemném střetnutí, které se datuje na rok 2014, odvezli z pobřeží Severního moře výhru v prodloužení. Tým Fischtown Pinguins v letní přestávce přivedl dva české gólmany, mezi kterými je i rodák z Chomutova Jaroslav Hübl, jenž pravděpodobně také přijede do SD ARÉNY. Duel je naplánován na pátek 11. srpna od 17 hodin a 30 minut.

V Bremerhavenu byl hokejový klub založen v roce 1974 a v roce 2002 změnil název na současnou podobu Fischtown Pinguins. V minulé sezóně se němečtí Tučňáci poprvé představili v domácí nejvyšší soutěži. Na konci základní části figurovali na desáté pozici, jež zaručovala předkolo play-off, ve kterém porazili Ingolstatd. Ve čtvrtfinále padli s pozdějším šampionem z Mnichova.

V minulé sezóně byl nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Jack Combs, jenž si připsal do statistik 45 kanadských bodů za 27 gólů a 18 asistencí. Jednoznačně nejlepším nahrávačem byl s třiceti přihrávkami Rob Bordson.

Vzájemné utkání z roku 2014

Poslední vzájemné utkání se datuje na turnaj SWB-Energie Cup, který se odehrál v přímořském městě. Piráti nevstoupili do zápasu dobře a už od čtvrté minuty prohrávali, druhou ránu zasadil na začátku prostřední třetiny Ralf Rinke. Během třetího dějství začali Chomutovští stíhací jízdu. Nejprve se prosadil ve 45. minutě Jiří Drtina a poté poslal duel do prodloužení a následných nájezdů Jan Rutta, jenž se trefil v poslední minutě základní hrací doby. Rozhodující nájezd proměnil Kanaďan Brock Hooton.

Příchody a odchody na severu Německa

Do severoněmeckého přístavu přišlo během letní pauzy osm hráčů, kteří se už od 1. srpna připravují s týmem na ledě pod vedením kouče Thomase Popiesche. Na ledě se sešlo celkem šestadvacet hráčů, mezi kterými byli i nováčci v týmu – Jan Urbas, Chad Nehring, Kris Newbury, Rylan Schwartz, Brock Maschmeyer, Nicholas B. Jensen a čeští gólmani Tomáš Pöpperle s Jaroslavem Hüblem.

Z týmu odešli Jani Nieminen, Rob Bordson, David Zucker, Atte Pentikäinen, Jerry Kuhn, Dominik Tiffels, Jack Combs, Marius Stöber, Jeremy Welsh, Sami Venäläinen a Josef Lala.

Sestava německého celku: Jaroslav Hübl, Tomáš Pöpperle – Brock Maschmeyer, Nicolas B. Jensen, Kevin Lavallée, Bronson Maschmeyer, Cody Lampl, Wade Bergman, Mike Moore – Chad Nehring. Kris Newbury, Rylan Schwartz, Mike Hoeffel, Ross Mauermann, Brock Hooton, Marian Dejdar, Jason Bast, Jordan George, Jordan Owens, Tobias Kircher, Christoph Körner, Cory Quirk, Jan Urbas.

Střelec jediného gólu proti Liberci Michal Poletín na své typické pozici před bránou

Fischtown Pinguins v přípravě

Úvodní utkání přípravy odehrál Bremerhaven proti Grizzly Adams, s kterými odehrál vyrovnaný souboj. Do brány nastoupil Tomáš Pöpperle, jenž inkasoval poprvé v šesté minutě z hole Alexandera Weißa. Ve druhé části hry nejprve Kris Foucault zvýšil na 2:0 z pohledu Wolfsburgu, ale poté se za domácí prosadil Cory Quirk. Ve třetí periodě Fischtown Pinguins tlačili po vyrovnání, kterého se však nedočkali a zapsali první porážku.

Poslední střetnutí Pirátů

Chomutovští proti vicemistrovi z Liberce nenastoupili v nejsilnější možné sestavě. Od hlavního kouče dostali volno opory útočných řad Ivan Huml a Michal Vondrka, z brány poté Ján Laco. Mladý forvard Jakub Lauko už se připravoval s českou osmnáctkou na Ivan Hlinka Memorial Cup.

Do duelu vstoupili lépe svěřenci Filipa Pešána, kteří si během první třetiny vypracovali po přesných trefách Jana Ordoše a Dominika Lakatoše dvougólový náskok. Ve druhém dějství se prosadili Jan Stránský a Milan Bartovič, kteří téměř rozhodli. Ve 44. minutě skóroval Martin Bakoš, z následného gólu se radovali domácí, když Michal Poletín snížil na 1:5. Než radost v aréně utichla střelec páté liberecké branky se prosadil znovu a uzavřel na konečných 1:6.

Sestava Pirátů: Král (30. Lukeš) – Rašner, Flemming, Chalupa, Valach, Dlapa, Slovák, Blaha, Grman – Tomica, Skokan, Havel – Sklenář, Růžička, Tomeček – Koblasa, Rob, Poletín – Šťovíček, Hejcman, Hlava.