Miroslav Hlinka byl totiž v neděli 14. září zhruba dva týdny po svých dvaačtyřicátých narozeninách nalezen mrtvý v Banské Bystrici, kde se podle informací slovenských médií oběsil v hotelovém pokoji.
Dlouholetý reprezentant našich východních sousedů ještě v minulé sezoně nastupoval za Trnavu ve druhé nejvyšší soutěži. Letos v létě definitivně ukončil aktivní kariéry a vydal se na trenérskou dráhu. Stal se totiž asistentem Miroslava Chudého právě v Banské Bystrici.
Bratranec sparťanského útočníka Jaroslava Hlinky měl velmi úspěšnou kariéru, během níž prošel několik evropských soutěží včetně těch českých. V nich začal působit od léta 1995, odkdy oblékal dres pražské Sparty, kam zamířil z rodného Trenčína.
V Holešovicích strávil Miroslav Hlinka čtyř sezony, poté zamířil na rok do zahraničí a v létě 2000 se na rok upsal Karlovým Varům. Právě v dresu tehdejší Becherovky se poprvé zapsal do historie chomutovského hokeje. Západočeši totiž v baráži udolali tehdejší KLH 4:2 na zápasy.
Šikovný střední útočník poté vyrazil do švédského MoDo a ruského Dynama Moskva, odkud se na závěr ročníku 2003/2004 přesunul do Zlína, jemuž pomohl k historickému titulu českých mistrů. Od roku 2005 do léta 2008 nastupoval za Pardubice a krátce také za Spartu. Aby poté kývl na nabídku Chomutova, kde se stal kapitánem a respektovanou osobností.
Soubor vedený kouče Martinem Pešoutem skončil tehdy na třetím místě v základní části a probojoval se do semifinále, kde nestačil v sedmi zápasech na brněnskou Kometu.
Přestože Miroslav Hlinka stihl v základní části odehrát jen 25 utkání, ve kterých zaznamenal 28 kanadských bodů za osm gólů a dvacet asistencí, nesmazatelně se zapsal do srdcí chomutovských. Řada z nich i po letech vzpomíná na vynikajícího kapitána a člověka, jehož tvář neustále zdobil úsměv a jenž byl i v těch nejhorších chvílích pozitivně naladěný. Po odchodu z Chomutova se vrátil na Slovensko, kde postupně hájil barvy Banské Bystrice, Popradu a naposledy Trnavy.
Na reprezentační úrovni má Miroslav na kontě jeden zajímavý primát. Stále je totiž jediným hokejistou, který po listopadu 1989 naskočil do mezistátního utkání v dresu České republiky i Slovenska. Žádný další takový hráč neexistuje.
Během sezony 1998/1999 si Miroslav Hlinka připsal devět startů za Českou republiku, na vrcholných akcích typu mistrovství světa či olympijských her však reprezentoval Slovensko, za které odehrál 82 střetnutí. V letech 2000 až 2003 se zúčastnil čtyř světových šampionátů, z nichž si přivezl kompletní medailovou sbírku. Vše odstartovalo stříbro v roce 2000, o dva roky dobyli Slováci zatím jediný titul v historii a o dvanáct měsíců později se radovali z bronzu.
Na přelomu srpna a září 2004 ještě absolvoval zatím poslední ročník Světového poháru, ale víc už svou sbírku mezinárodních startů nerozšíří. Skvělý člověk ukončil letos aktivní kariéru a navíc navždy odešel z tohoto světa. Piráti by touto cestou rádi vyjádřili upřímnou soustrast všem pozůstalým Miroslava Hlinky a ČEST JEHO PAMÁTCE!