Aktuální zprávy

Piráti si zpestřili letní přípravu fotbalem, v nedalekých Údlicích prohráli

Napsal 17.06.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve středu 17. června si chomutovští hokejisté zpestřili průběh letní přípravy. Od 18 hodin totiž nastoupili k fotbalovému utkání na hřišti v nedalekých Údlicích. Ve střetnutí hraném na 2x40 minut nakonec podlehli údlickým fotbalistům 4:1. Jedinou branku výběru pirátských hokejistů zaznamenal Jakub Chrpa.

Od úvodního hvizdu byli aktivnějším týmem Piráti, jenže následně převzali iniciativu fotbalisté a zhruba v osmé minutě otevřeli brankový účet zápasu.

Do množství šancí se po celý zápas dostával Marek Račuk, jenž operoval na hrotu, avšak ani jeden pokus nedokázal dostat za údlického brankáře. což ho mohlo jistě mrzet, neboť Údličtí přidali ještě do pauzy další dvě trefy a po prvních čtyřiceti minutách vedli 3:0.

Ve druhém poločase padly dvě branky, po jedné na každé straně. Celé utkání se neslo ve velmi přátelském a uvolněném režimu. Za výběr domácích nastoupil například kapitán Dukly Praha Patrik Gedeon.

Fotbalovému zápolení přihlíželi i další členové, kteří jsou spojeni s Piráty. Mezi ně patří Jan Strmeň, Vladimír Růžička mladší, Darek Hejcman a Ondřej Kaše.

"Určitě je hezké si zpříjemnit letní přípravu podobným zápasem. Je dobré si zahrát fotbálek, než jen pořád běhat," vykládal krátce po utkání střelec pirátského gólu Jakub Chrpa.

"V kabině jsme se domluvili, že by to nebylo špatné si zahrát. Petr Švehla se domluvil s klukama z Údlic," prozradil dvojnásobný juniorský šampion iniciátora, který celou akci domluvil.

Právě kondiční trenér Pirátů Petr Švehla nastoupil v útoku, a i když byl na střídačce, tak neustále burcoval své svěřence. "Švehlík to je takový dirigent," uzavřel s úsměvem Jakub Chrpa.

Sestava Pirátů: Hovorka - Šidlík, Mazanec, Havel, Chlouba - Hlava, Chrpa, Kämpf, Rutta - Švehla, Račuk. Střídačka: Szathmáry, Tejnor, Dvořák.