Aktuální zprávy

Sportovec Chomutovska: Piráti se mezi konkurencí rozhodně neztratili

Napsala 19.01.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Ve středu 18. ledna 2017 proběhl již devatenáctý ročník ankety o nejlepšího sportovce Chomutovska, slavnostní galavečer se uskutečnil v městském divadle. Piráti měli zastoupení hned ve čtyřech kategoriích, významnými osobnostmi byly na konto Pirátů uděleny čtyři individuální ceny a jedna kolektivní. Zazněla jména jako David Kämpf, Jan Rutta nebo David Kaše, ke kterým se přidal hlavní kouč Vladimír Růžička.

Piráti jsou podruhé v řadě nejúspěšnějším kolektivem mezi dospělými

Stejně jako v loňském roce, tak i letos si Piráti odnesli cenu za nejlepší seniorský kolektiv. Za co to bylo tentokrát? Chomutovští hokejisté v minulé sezóně dosáhli historického milníku, když po úspěšné základní části v předkole play-off porazili 3:1 na zápasy Brno a poté ve čtvrtfinále podlehli ve vyrovnaných duelech 0:4 budoucímu mistrovi z Liberce, čímž nad očekávání splnili předsezónní cíl umístit se do desátého místa.

„Myslím, že máme náskok asi jedenácti bodů,“ pohotově zareagoval Jan Rutta na záludnou otázku kolik dělí aktuálně sedmé Piráty a jedenáctý Zlín. „Koukáme se pod sebe, i když já bych raději koukal nahoru,“ přiznal druhý nejproduktivnější obránce extraligy. „Projekt se jmenuje Piráti Chomutov pro nemocnici, chceme jako klub podpořit pozitivní jméno místní nemocnice formou, že každý rok sehrajeme speciální zápas se speciálními dresy, které potom budou vydraženy. Výtěžek z aukce podpoří konkrétní projekt v chomutovské nemocnici,“ řekl o nedělním zápase tiskový mluvčí Libor Kult, jenž s hráči převzal cenu za nejlepší kolektiv.

Zleva: Jmenovci Kämpf a Kaše s Liborem Kultem převzali klubové ocenění

Vladimír Růžička je nejúspěšnějším trenérem

Nemalou zásluhu na chomutovském historickém úspěchu má Vladimír Růžička, který už v sezóně 2014/2015 působil u Pirátů jako konzultant. Poté podepsal s Piráty desetiletou smlouvu a postavil se jako hlavní kouč za chomutovské hráče, které trénuje již druhou sezónu spolu s Janem Šťastným a aktuálně Petrem Martínkem, jenž vystřídal Břetislava Kopřivu.

David Kämpf

David Kämpf má bronz mezi seniorskými sportovci

David Kämpf debutoval v národním týmu v listopadu loňského roku, když byl trenérem Josefem Jandačem povolán na Karjala Cup, který odstartoval utkáním v Plzni proti Švédsku. Poté spolu s národním týmem odletěl do Finska a později do Ruska na Chanel One Cup, kde vstřelil vítězný gól ve třetím duelu turnaje. V pětatřicáté minutě mu uprostřed kluziště přistrčil puk Lukáš Radil, chomutovský odchovanec poté našel mezírku mezi Gustafssonovými betony.

Dvaadvacetiletý útočník má velký přínos i pro Piráty v extralize, kde si hlídají desítku a ze sedmého místa pokukují po přímém postupu do play-off. V aktuální sezóně pouze v roce 2016 vstřelil čtrnáct gólů a přidal deset asistencí, s čímž se řadí mezi nejproduktivnější hráče týmu.

„Čtrnáct gólů je zatím moje maximum v extralize,“ potvrdil David Kämpf. „Kde bych chtěl být za tři roky? Určitě v NHL, ale je to dlouhá cesta, takže uvidíme, jak to půjde,“ uvedl cíle chomutovský odchovanec. „Když jsem na ledě tak si nevšimnu, na koho jedu, ale potom, když jsem na střídačce a vidím Jana Výtiska na ledě, tak trochu obavy mám,“ uzavřel rozhovor s moderátorem večera.

Jan Rutta čelil velmi záludným otázkám

Jan Rutta je pátý nejúspěšnější sportovec

Jan Rutta si v minulém roce připsal jeden z nejcennějších gólů, ve čtvrtém startu pod českou vlajkou vstřelil svou premiérovou trefu, když v Ústí nad Labem pomohl k výhře české reprezentace nad Německem. Ofenzivně laděný bek také bojoval o místo v kádru pro mistrovství světa, což se mu nepovedlo. V aktuální sezóně má ale dobře nakročeno, aby si zahrál na MS 2017, jelikož byl zatím povolán na všechny turnaje, které Češi odehráli.

Kde máte puk, kterým jste dal první reprezentační gól? „Mám ho doma na stole v bedýnce, kterou jsem si koupil v obchodě, takže je to hezká bedýnka, dal jsem si záležet. Za dva roky? Byl bych rád za vitrínku,“ usmívá se ofenzivní muž zadních řad.

Písecký odchovanec má na kontě za třicet devět odehraných kol již dvaadvacet bodů za pět gólů a sedmnáct asistencí. Zatím je druhým nejproduktivnějším obráncem extraligy za pardubickým Nicholasesm Schausem.

David Kaše přebírá cenu z rukou druhého náměstka primátora Jana Mareše

Pátý David Kaše je jediným oceněným mládežníkem

David Kaše oblékl nejcennější dres na mistrovství světa dvacítek, přestože jeho start v Kanadě byl hodně nejistý kvůli zranění z extraligy. Posledním rokem hráč do dvaceti let odletěl za týmem později, ale poté zasáhl do všech utkání. Prosadil se až v posledním zápase ve skupině proti Švédsku, s kterým si připsal jeden gól a stejný počet asistencí. Ve čtvrtfinále proti Kanadě sice kadaňský odchovanec v sedmnácté minutě otevřel skóre, přesto Češi na budoucího finalistu nestačili a prohráli 3:5.

Působení Davida Kašeho v extralize je aktuální sezónu provázeno přestávkami kvůli zraněním. Za pouhých devatenáct zápasů stihl vstřelit tři góly a přidat pět asistencí, takže mu na překonání produktivity v seniorském hokeji ještě schází téměř polovina bodů, extraligové maximum však překonal už dvěma body v sedmém kole proti Pardubicím.

Poznámka: Kompletní pořadí ve všech kategoriích naleznete zde.