Aktuální zprávy

V kině Svět proběhlo první letošní setkání fanoušků se zástupci Pirátů

Napsal 15.11.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – V chomutovském kině Svět proběhlo ve čtvrteční podvečer první letošní setkání fanoušků s vedením klubu Piráti Chomutov. Za Piráty se setkání zúčastnili kapitán Ľuboš Bartečko a nový hlavní trenér Josef Turek. Z vedení klubu pak na otázky odpovídal generální manažer Jaroslav Veverka, a také marketingový ředitel David Dinda, jenž se zároveň zhostil i role moderátora akce.

Otázek byla velká spousta, fanoušci měli možnost tázat se čtyř zástupců chomutovského klubu v podstatě na cokoliv. Svou otázku položila i malá holčička, která se chomutovského kapitána zeptala, zdali se s ním může vyfotit. Celá akce se tak nesla v příjemné atmosféře.

Josef Turek, hlavní trenér

Nový hlavní trenér Josef Turek (vpravo) a generální manažer Jaroslav Veverka mladší

Obránci mají mou plnou důvěru

Na nového hlavního kouče chomutovských hokejistů mířila otázka, zda se nechystá přivést do týmu nějakého obránce. Josef Turek ovšem řekl, že věří současnému kádru a do týmu se v nejbližší době nechystá přivést žádného beka ani útočníka. „Začnu u Angela Krsteva. Ten začal sezónu v Litoměřicích, odkud sem i přišel. Do naší koncepce týmu zapadá, je to dříč a i charakterově výborný kluk. Není sice tak brilantní technik, ale své si odehraje. Tomáše Malce si pamatuji z loňska, kdy jsem trénoval Třinec. Měl své výborné sezóny, ať už to bylo ve Třinci nebo v Brně, kde měl vynikající play-off. Chtěl bych vyzdvihnout jeho výkon v zápase na Slavii. Utkání odehrál velice dobře, jeho ice-time byl něco kolem pětadvaceti minut. Lukáš Pulpán je spíše technický obránce, který je hodně platným hráčem do přesilových her. Nastupuje s Jardou Mrázkem, který taktéž prošel více extraligových týmů. V kádru máme i Jana Ruttu, který své extraligové zkušenosti teprve sbírá. Na druhou stranu ale procházel mládežnickými reprezentacemi, takže jde o kvalitního beka. Spousty štací si prošel i Jiří Kučný. Ten je spíše ofenzivnější. Pak tu máme i dva nadějné mladé obránce – Tomáše Bartejse a Libora Šuláka. Oba dva taktéž procházeli reprezentačními výběry, ale stále na sobě musí pracovat. Oba jsou velkou nadějí pro chomutovský hokej,“ rozpovídal se bývalý trenér Třince, Zlína či slovenské Skalice.

Jaroslav Veverka, generální manažer

Post brankáře řešíme

Na generálního manažera mířila hned v úvodu akce otázka, která směrovala na post brankářské jedničky, na což Jaroslav Veverka odpověděl jednoznačně. „Nebudu chodit kolem horké kaše a na rovinu říkám, že to budeme řešit. Na začátku sezóny, tedy v době, kdy si sportovní manažer Jiří Čelanský skládal tým, věřil gólmanům, kteří tu jsou – tedy Kostúrovi s Hanuljakem. Věřil, že budou předvádět výkony z loňska a pomůžou nám i letos. Vnímáme to, že nás v současné době bota nejvíce tlačí na postu brankáře a budeme to řešit. Samozřejmě to ale není tak, že teď jsou někde volní brankáři, jaké potřebujeme,“ uvedl na setkání fanoušků v kině Svět, kde také řekl, že Angel Krstev zůstává i nadále Pirátem. „Nedávno jsme uplatnili opci do konce sezóny,“ prozradil.

Ľuboš Bartečko, kapitán týmu

V Chomutově jsem velmi spokojený

Bývalý slovenský reprezentant odpovídal například na otázku, jak je spokojený s chodem klubu, což mohl zkušený útočník porovnávat s řadou svých štací. „Než jsem sem přišel, tak jsem se organizaci Pirátů hodně informoval. Organizace a management tu fungují na vysoké úrovni. Osobně jsem velmi příjemně překvapený tím, jak tento klub na extraligové úrovni funguje. Prošel jsem řadou týmů na Slovensku, v Čechách i v Evropě a Chomutov je podle mého názoru na evropské úrovni. Jsem tu velmi spokojený. Piráti jsou v extralize teprve druhý rok, ale pevně věřím, že pokud si současnou úroveň dokážou udržet, tak se v Chomutově bude hrát extraliga na vyšších příčkách. Není to ale jednoduché a vše chce svůj čas,“ říkal sedmatřicetiletý útočník.

David Dinda, marketingový a obchodní ředitel

Ve fanshopu se chystá novinka: pirátské ložní prádlo

David Dinda pak odpovídal mimo jiné na otázky směrující na sortiment fanshopu. Tázající poukázala na ostatní fanshopy v tuzemsku, které nabízí i více suvenýrů. „Momentálně řešíme parametry prostoru, ve kterém se fanshop nachází. Samozřejmě že na internetu toho můžete vystavit spoustu, ale musíme brát za zřetel na prostor fanshopu, který má nějaké rozměry. Tudíž tam zboží musíme vystavit tak, aby z toho nebyla nějaká tržnice. S nějakými novinkami už jsme přišli a následovat budou i další. V plánu je například pirátské ložní povlečení. Plánujeme vybudovat fanshop i mimo stadion, v nějakém běžném prostoru přímo ve městě, který by mohl být spojen například s nějakými aktivitami pro děti,“ zodpověděl jednu z mnoha otázek, které mířili právě na marketingového a obchodního ředitele.