Mladežnický hokej

Veleúspěšná sobota chomutovských žáků

Napsal 09.09.2006 Martin Bocian
PŘIDÁNY FOTOGRAFIE
C h o m u t o v – Druhé kolo letošního ročníku ligy starších a mladších žáků se z chomutovského pohledu vydařilo nad očekávání. Soupeřem mladých hokejistů KLH byl celek HC Moeller Pardubice. Kdo si v sobotu dopoledne našel cestu do ochozů ČEZ stadionu, rozhodně nelitoval. Viděl dva pěkné zápasy, do nichž oba soupeři vložili maximum svých sil. Osmá třída nejprve prohrála po velmi solidním výkonu 3:7. Hned poté se deváťákům podařilo zvítězit přesvědčivým rozdílem 6:2. Další dvě vynikající zprávy navíc přišli od mladších žáků, kteří souběžně bojovali na pardubickém stadionu. A tak byla mozaika úspěšného dne kompletní.

9.třída

Domácí na rozdíl od svých mladších kolegů začali bez respektu a soupeře dokonale zaskočili. V 11. minutě už byl stav 3:0! Dvakrát se trefil Lukáš Zeman a jednou Martin Gregor. Po přestávce sice Východočeši snížili na 3:1, ale to bylo z jejich strany vše. Ne snad, že by neměli brankové příležitosti. Ty však s přehledem likvidoval brankář Maštalířský. Naopak v samém závěru druhé třetiny upravil Jan Schindler dvěma rychlými góly už na 5:1. A když šestou branku přidal Lukáš Taraška, začínali chomutovské představy o vítězství nabírat reálných rozměrů. Soupeř sice ani za tohoto stavu nerezignoval, snažil se s výsledkem ještě něco udělat, ovšem dobře hrající domácí jim toho příliš nedovolili. Až dvě vteřiny před závěrečnou sirénou upravili na konečných a zasloužených 6:2.

KLH Chomutov – HC Moeller Pardubice 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky KLH: 1. Zeman (D. Žižka), 7. Zeman (Fiala), 11. Gregor (Herbig), 38. Schindler (D. Žižka), 40. Schindler (D. Žižka), 42. Taraška (Gubela, Gregor)

Jak to vidí trenér Zdeněk Chuchel:

„Vždy když se vyhraje, tak se utkání hodnotí lépe. Já jsem samozřejmě s výsledkem i průběhem hry spokojen. Dobře hráli Ondra Fiala, David Žižka, Lukáš Zeman, ale i další. Pochvalu si zaslouží všichni kluci za výborný kolektivní výkon. Co se týče středeční porážky v Ústí, tak tu musíme brát s rezervou. Hrálo se totiž za husté mlhy a na ledě nebylo téměř nic vidět. Vlastně jsme neviděli ani jeden z inkasovaných gólů. Už v polovině zápasu chtěl rozhodčí pro neregulérní podmínky zápas ukončit, ale když už jsme tam jednou přijeli, tak jsme chtěli odehrát celých 60 minut.“

8.třída

Osmáci začali zápas s přílišným respektem. Na úvodní branku Pardubice sice ještě ve 4. minutě odpověděl Michal Marschalek, to ale bylo až po zbytek první třetiny vše. Hosté, přestože nebyli výrazně lepší, dokázali využít chyb a při prvním odchodu do kabin vedli už 4:1. Od druhé třetiny přidali chomutovští na důrazu a dokázali se soupeřem držet krok, takže se rozdíl ve skóre už nijak dramaticky nezvyšoval. Škoda nevydařeného úvodu zápasu. Předvedený výkon v závěrečných 40ti minutách je ale jistě dobrým příslibem do budoucna.

KLH Chomutov – HC Moeller Pardubice 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
Branky KLH: 4. Marschalek (Chrpa), 39. Lehnert (Krupa), 41. Marschalek (Selecký)

Trenér Zdeněk Chuchel:

„Přes konečný výsledek 3:7 si myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Musíme se však vyvarovat těch špatných začátků, které se nám vymstili jak dneska, tak i v prvním kole v Ústí. Kluci jsou ze soupeře až příliš vystrašení. Řeknou si, že hrají proti Pardubicím nebo Ústí a sednou si před nimi tzv. „na zadek“. Tento přehnaný respekt musíme odstranit, protože soupeř si vždy rozhodující náskok vytvoří právě v první třetině a zbytek utkání je tím poznamenaný. Je tam pořád znát ten věkový rozdíl. Dnes jsme měli osm hráčů ročníku 1994 a pardubičtí prakticky výhradně ročníky 1993.“

7.třída

Sedmáci byli ve středečním prvním kole jediní z chomutovských týmů, kteří dokázali naplno bodovat. I na pardubický led jeli s vysokými ambicemi, které nakonec vysokým vítězstvím ještě předčili. Potvrdili tak, že tvoří velmi silný kolektiv a nemají strach ze žádného soupeře. Moelleru uštědřili dokonce dvouciferný výsledek.

HC Moeller Pardubice – KLH Chomutov 2:11

6.třída

Výsledek šesťáků je beze sporu největším překvapením. Rozhodně se totiž nečekalo, že by dokázali na ledě „perníkářů“ bodovat. A přesto se jim to podařilo. Remízou 3:3 dali jasně najevo, že ani oni nechtějí zůstat pozadu za svými staršími spoluhráči.

HC Moeller Pardubice – KLH Chomutov 3:3