BER
Hronek - Filip, Pospíšil, Rimmel, Szakal, Toms, Trefný - Boušek, Charousek, Jeslínek, Jíra, Jor, Koláček, Kreuzer, Mikšovic, Roubík,Šíp
Beroun
Jež (41. Šulan) - Fiala, Kašák, Kubeš, Maleček, Pojkar, Sláma, Znojemský - Besser, Halinský, Hora, Juza, Kopecký, Křesťan, Michalovič, Novák, Novotný, Slížek, Vaněček

Po letní přestávce se dnes opět rozjela druhá nejvyšší soutež v zemi - 1. liga. Na úvod přivítal Chomutov na svém ledě Berounské Medvědy, se kterými se utkal i v přípravě (3:5,3:2). Hráči domácích, kteří nastoupili ve zcela nových dresech, byli nažhavení a chtěli hrát atraktivní hokej pro diváky. To se jim dnes bezesporu povedlo. Ještě před úvodním buly pronesl uvítací řeč pro fanoušky manažer mužstva Ing. Vojtěch Čihař a při této příležitosti se rozloučil s dlouholetou oporou chomutovského útoku Pavlem Mošnou, který přestoupil do druholigového Mostu. Od první minuty bylo na hře domácích vidět jak moc se na úvodní zápas nové sezóny těšili. Na začátku 6. minuty byl za sekání vyloučen Michalovič a Chomutov hrál první přesilovku, po vyhraném buly vystřelil od modré kapitán mužstva Patrik Rimmel a jeho ránu usměrnil do sítě Michal Jeslínek - 1:0. Chomutov byl lepším týmem, ale ve 14. minutě překonal Lukáše Hronka Radek Křesťan a bylo vyrovnáno - 1:1. V 17.minutě vyslal Novotný celkem lehkou střelu na Hronka a ten si vybral svoji slabou chvilku, puk mu proklouzl kolem brusle a zapadnul do sítě - 1:2. Jenže chvíli poté z rychlého protiútoku udeřil opět Chomutov. V 18. minutě předvedl druhý chomutovský útok krásnou akci na jeden dotek na jejímž konci stál Radek Šíp - 2:2. Po prvních dvaceti minutách byl tedy stav vyrovnaný. Ve druhé části pokračovali domácí v kvalitním výkonu a postupně si vytvářeli stále větší tlak, jenže brankáře Ježe se jim nedařilo překonat. Pak ale přišla gólová smršť. Nejprve ve 32. minutě vypracovali Koláček s Bouškem skvělou pozici pro Jeslínka a ten podruhé v zápase skóroval, tentokrát takřka do prázdné branky - 3:2. O dvě minuty později dokončil Jeslínek svůj hattrick když trefil ze vzduchu kotouč a ten zapadlo za záda Petra Ježe - 4:2. Ve stejné minutě se prosadil i obránce Pospíšil, který skóroval střelou od modré čáry - 5:2. A černou sedmiminutovku Berounských Medvědů završil po nahrávce Šípa Martin Jor a Chomutov tak vedl o čtyři branky - 6:2. Druhá třetina se tedy domácím vyvedla naprosto dokonale. Poslední část utkání tak byla už jen pouhou formalitou. Některé pasáže připomínaly spíše nějaké exhibiční utkání než ostrý start sezóny. Ve 47. minutě se za berounskou brankou opět rozsvítilo červené světlo, po střele Szakala se puk odrazil ke komu jinému než k Jeslínkovi a ten již po čtvrté v dnešním zápase skóroval a stal se tak hrdinou večera - 7:2. Pět minut před koncem zápasu přidal osmý gól Kreuzer, když jeho střela zpoza obránce šťastně prošla až do branky - 8:2. Kosmetickou úpravu pak v 58. minutě udělal Sláma, který tvrdou ranou z místa mezi kruhy prostřelil jinak dobře chytajícího Hronka. V poslední minutě si mohli domácí hráči vychutnat vysloužený skandovaný potlesk celého stadionu. Na úvod mohou být tedy všichni spokojeni a těšit se na příští zápas ve středu 18. září, kdy zajížíme na led nováčka z Mladé Boleslavi.

Zdeněk Vojta (trenér KLH): "Myslím si, že jsme byli od začátku lepším aktivnějším mužstvem, tak trochu nás v první třetině přibrzdily dva laciné góly, ale to k hokeji patří. Zlom byl asi v okamžiku, kdy jsme dokázali rychle odpovědět na druhý berounský gól a tím tak vyrovnat. Pak už jsme si vytvořili tlak a bylo jen otázkou času kdy proměníme některé šance. Petr Fiala (trenér Berouna): "S dnešním zápasem samozřejmě nemůžu být spokojen. Musíme si ho celý důkladně probrat a poučit se z něho, protože jsme dnes v rozmezí sedmi minut dostali čtyři góly a tento fakt mužstvo prakticky rozložil, takže třetí třetina už jenom dohrávala.