Piráti play-off potřetí za sebou hrát nebudou, ve Zlíně prohráli o tři góly

Napsala 02.03.2018 Kateřina Kundertová
Z l í n / C h o m u t o v - Piráti odjeli k 51. kolu Tipsport extraligy na led Zlína, kde potřebovali získat minimálně stejně bodů jako pražská Sparta. Chomutovští však plány na tři vítězství nesplnili, takže si play-off nezahrají, protože na desátou příčku ztrácí šest bodů. Svěřenci Vladimíra Růžičky do zápasu špatně vstoupili, když rychle prohrávali o dva góly, v dalším průběhu se jim náskok nepodařilo dohnat, přestože měli několikrát možnost početní výhody.
51.kolo pá 2.3.2018
AZL
5:2(3:1, 0:1, 2:0)
Zlín
Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, Šťastný, Roberts Bukarts – Ondráček, Fořt, Honejsek – Kubiš, Fryšara, Veselý – Klhůfek, Popelka, Sedláček
Lukeš (6. Dvořák) – Knot, Valach, Dietz, Flemming, Szathmáry, Slovák, Mrázek – Koblasa, Smejkal, Skokan – Sklenář, Růžička, Vondrka – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava

Zlín
3. Ferenc (Klhůfek, Freibergs), 6. Popelka (Sedláček, Klhůfek), 17. Nosek (Fořt, Honejsek), 51. Popelka (Žižka), 57. Fořt

Mrkva, Hodek – Lederer, Gebauer
Ferenc do konce utkání, Okál 5 minut a do konce utkání + 10 minut – Skokan 10 minut a do konce utkání, Knot 10 minut

V úvodu se na Pirátech promítnula tíha okamžiku, jelikož po necelých třech minutách otevřel střelecké konto z povedené individuální akce Jakub Ferenc, který od mantinelu prošel kolem dvou Pirátů a zakončil úspěšně z osy – 1:0. Přibližně za dvě a půl minuty Pavel Sedláček posunul puk od zadního mantinelu před brankoviště, odkud se Michal Popelka prosadil střelou na zadní tyčku a vyhnal z branky Štěpána Lukeše, jehož nahradil v extraligové premiéře za Chomutov Tadeáš Dvořák – 2:0.

Krátce po polovině třetiny Vladimír Růžička posunul do jízdy Jakubu Sklenářovi, jenž v plné rychlosti udělal kličku do forhendu, a využil tak po půl minutě nabídnutou početní výhodu – 2:1. Za pár momentů Vladimír Růžička vybruslil z rohu před branku a tváří v tvář Liboru Kašíkovi neuspěl. V následném závaru nejprve střílel Michal Poletín, a poté dorážel Juraj Valach, ani jeden ale na zlínskou jedničku nevyzrál. V sedmnácté minutě se ani Ševci v početní výhodě nenechali zahanbit, ze souboje u mantinelu puk vyplaval křižně na modré, odkud skóroval David Nosek – 3:1.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se museli na začátku druhé části bránit, což však zvládli na výbornou, protože během dvou minut v oslabení Zlínu nedovolili vážnější ohrožení klece. Poté hráli v pěti proti čtyřem i hosté, nepříjemnou střelu si připsal Ronald Knot, jehož pokus nadělal Liboru Kašíkovi hodně starostí, naštěstí pro něj puk zůstal pod betonem. Před polovinou střetnutí byli vyloučení Ralfs Freibergs a Nicolas Hlava, jenž přijel chránit svého kamaráda Jakuba Lauka.

Za tři vteřiny usedli na trestnou Juraj Valach a mladičká naděje chomutovské hokeje, z čehož vzešla přesilovka čtyři na tři z pohledu domácích. Poté, co se bílomodří ubránili v dlouhém oslabení, sami měli možnost výhody o jednoho hráče. Tu však nevyužili, snížili až jedenáct vteřin po vypršení trestu, když Tomáš Slovák z ničeho nic nahodil od modré a puk se k překvapení všech zastavil až v síti domácí svatyně – 3:2.

Chomutov na začátku třetího dějství nepřetavil v gól zbytek Veselého trestu, o chvíli později ve čtyřech proti čtyřem Petr Koblasa neproměnil nadějnou pozici. Poté, co Ševci ubránili dvouminutové oslabení, sami udeřili, když se Michal Popelka dostal do samostatného úniku a zavěsil – 4:2. Hned vzápětí začala Pirátům možnost dlouhé početní výhody za vysokou hůl s krví, na což hlavní kouč Vladimír Růžička zareagoval oddechovým časem, po kterém Tadeáš Dvořák zůstal na lavičce, a Chomutovští byli v šesti proti čtyřem.

Střelecké pokusy si připsali Vladimír Růžička a Dávid Skokan, ani jeden zlínskou jedničku nepřekonal. Na konci 54. minuty usedl na trestnou lavici další hráč ve žlutomodrém dresu a Piráti byli v šesti proti třem. O pár minut později dal definitivní tečku duelu Tomáš Fořt, který vstřelil pátý gól do prázdné branky – 5:2. Zbytek utkání byl protkán vysokými tresty na obou stranách, Zdeněk Okál inkasoval pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, když sestřelil Jiřího Smejkala, a následně dalších deset minut za bitku s Ronaldem Knotem, jenž spoluhráče přijel bránit a také dostal desítku.

TOPfoto: Jiří Zaňát (Zlín).

Martin Hamrlík (Aukro Berani Zlín): „Hráčům patří dík, že utkání zvládli, protože nebylo vůbec lehké. Kdybychom dostali první gól, hrálo by se nám hůř. Na začátku jsme ale dvakrát skórovali a soupeři jsme odskočili, když se přiblížil. Za stavu 3:1 to bylo drama. Nakonec jsme ale spokojeni, i když nevíme, kolikátí budeme po základní části. Musíme zabrat v Plzni, pokud chceme začínat play-off na domácím ledě.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Jsme zklamaní. Už poněkolikáté v sezoně jsme nezachytili začátek. Inkasovali jsme dva rychlé góly, což je špatně. Snažili jsme se s tím něco udělat, ale v přesilovce jsme inkasovali gól na 1:3. Znovu jsme dali kontaktní branku. Šli jsme do toho buď-anebo, ale otočit nepříznivý stav se nám bohužel nepodařilo. Náš zmar pak vrcholil v přesilovce šest na tři, nebyli jsme schopni dát gól.“