Piráti vyšli poprvé v Maxa lize střelecky naprázdno, v ROCKNET ARÉNĚ padli s Kolínem

Napsal 12.10.2024 Katka Kuderová, Tadeáš Kožený
Piráti se v 11. kole Maxa ligy utkali v ROCKNET ARÉNĚ s Kolínem. Do první třetiny domácí tým vstoupil dobře, přehrával soupeře, ale prohrál ji po brance Martina Langa. Druhá třetina začala jako z hororu a dva rychle inkasované branky z hole Sebastiána Maláta a znovu Martina Langa vlastně rozhodly o osudu celého střetnutí. Piráti se snažili s utkáním ještě něco udělat, ale jejich efektivita v zakončení zůstala nulová a tak si připsali další porážku.
11.kolo so 12.10.2024
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
MKO
Jekel (24. Petrásek) – Kadeřávek, Baláž, Němec, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Havel, Březák – Král, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, T. Svoboda – Fronk, Hejcman, Guman – Berka, Koblížek, Mála
SC Marimex Kolín
Soukup – Krutil, Sýkora, Křepelka, Hampl, Piegl, Husa, Pinkas – M. Lang, Skořepa, Dlouhý – Ouřada, Kloz, Chalupa – K. Lang, Malát, Pokorný – Gardoň, Malínek, Síla – Hujer

20. M. Lang (Skořepa, Husa), 22. Malát (K. Lang), 24. M. Lang (Skořepa)

T. Svoboda 5 minut, Březák 5 minut a do konce utkání – Malínek 5 minut

Dvě minuty po úvodním buly se v šanci ocitl Martin Tůma, Jaroslav Soukup měl lapačku na svém místě. V osmé minutě Kryštof Ouřada přihrál puk na pravý kruh, kde se nacházel Matěj Chalupa, ale Pavel Jekel měl beton na svém místě. Krátce poté Viktor Hübl udělal kličku na modré čáře, jenže vyprášil jen lapačku kolínského brankáře. Na startu poslední minuty se do sebe před chomutovskou brankou pustili Tadeáš Svoboda a Vojtěch Malínek, kteří po vítězství Piráta putovali na pět minut na trestnou lavici. Zbývalo 44 sekund do úvodní sirény, když Martin Lang otevřel skóre zápasu – 0:1.

V čase 21:33 na modré čáře zůstala osamocená dvojice Kryštof Lang a Sebastián Malát, který zakončil pod víko – 0:2. Dvě minuty poté se mezi kruhy objevil Martin Lang a mířil přesně – 0:3. V 27. minutě Petr Eret přišel o puk a na Michaela Petráska, který po třetím gólu v síti Pirátů vystřídal Pavla Jekela, ujížděl Kryštof Ouřada, ale domácí brankář stihl betony sklapnout včas. V čase 36:26 se v ROCKNET ARÉNĚ ozvalo cinknutí, když František Lukeš trefil v početní výhodě břevno. Následně Piráti měli tři šance na vstřelení gólu, František Lukeš netrefil prázdnou branku, poté z otočky zakončoval Tadeáš Svoboda – také neúspěšně. Neúspěšný byl v stejné přesilovce rovněž Zdeněk Král.

Na začátku třetí třetiny Ondřej Baláž střílel z první, Jaroslav Soukup byl připraven ve svém pracovišti. V čase 51:59 Matěj Gardoň zblízka Michaela Petráska nepřekonal. Tři minuty poté Jan Kloz střílel z pravého kruhu, ale Michael Petrásek ukryl puk v lapačce. Pět minut před koncem utkání se Matěj Chalupa během pětiminutové přesilovky nacházel osamocený mezi kruhy, ale jeho střela nebyla přesná.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme i přes dobrý výkon bohužel nevstřelili branku a dvě individuální chyby na přelomu první a druhé třetiny nás stály zápas, neboť už jsme se i přes velké šance nedokázali prosadit a utkání zdramatizovat.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Samozřejmě jsme nesmírně šťastní, že jsme vyhráli. Věděli jsme, že domácí hráli hodně zápasů venku a že doma se budou chtít před diváky ukázat. Vletěli na nás, přečkali jsme první třetinu a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině si myslím, že jsme měli výborný vstup. Dali jsme dva rychlé góly a měli jsme další šance. Až v závěru se domácí díky přesilovkám dostali do hry. A ve třetí třetině už jsme si to pohlídali, navíc domácí v závěru ještě udělali faul a tím nám nahráli přesilovkou. Myslím si, že pro nás to bylo zasloužené vítězství.“