Michael Petrásek vynuloval Prostějov a Piráti slaví první tříbodovou výhru po postupu!

Napsal před 3 dny Michal Dorinský, Tadeáš Kožený
V rámci 13. kola Maxa ligy Piráti na svém kluzišti přivítali v souboji o poslední místo celek z Prostějova. První třetinu domácí vyhráli díky využité dvojnásobné přesilové hře a přesnému zakončení Dominika Sklenáře. Ve druhé třetině pak další využitou početní výhodou stanovil konečné skóre zápasu přesnou tečí Darek Hajcman. Michael Petrásek pak k prvnímu tříbodovému vítězství v sezóně pomohl vychytaným čistým kontem.
13.kolo so 19.10.2024
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
PRO
Petrásek – Baláž, Kadeřávek, Eliáš, Havel, Ulrych, Husinecký, Březák – Lukeš, Hübl, Král – Tadeáš Svoboda, Eret, Tůma – Guman, Hejcman, Fronk – Sklenář, Koblížek, Vopelka – Mála
LHK Jestřábi Prostějov
Kavan – Šidlík, Kowalczyk, Zdráhal, Babka, Klimíček, Krejčí, Poledna – Veselý, Honejsek, Illéš – Pilař, Kučera, Karabáček – Jiránek, Korčák, Jenyš – Tomeček, Skuhrovec, Maruna

13. Sklenář (Hübl, Tadeáš Svoboda), 38. Hejcman (Lukeš, Kadeřávek)

Wagner, Kostourek – Juránek, Baxa

Oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání a podle toho k němu také přistoupily. Pomyslný jazýček na vahách se přehoupl na stranu Pirátů ve 13. minutě. Piráti vyhráli první vhazování během vyloučení Jakuba Babky a z vrcholu levého kruhu pohotově vypálil František Lukeš. Jeho střelu vyrazil Jan Kavan pouze na hůl Dominika Sklenáře.

I když se situace zdála jako snadný gól, radost domácí haly zhatil právě brankář hostí. Sudí si však všimli, že si u toho pomohl podražením a nabídli Pirátům dvojnásobnou početní výhodu. V čase 12:25 Tadeáš Svoboda vykutálenou zadovkou zpoza brány našel Viktora Hübla. Ten využil momentu překvapení a puk předložil ke střele Dominiku Sklenářovi, který propálil z pravého kruhu Jana Kavana a dočkal se tak zasloužené satisfakce – 1:0

Prostějov však nehodlal opustit sever Čech bez bodu a několikrát pořádně zaměstnal Michaela Petráska. Za zmínku stojí situace z osmnácté minuty, kdy měl domácí brankář zastřený výhled a na poslední chvíli vyrazil nahození Petra Krejčího od modré čáry. Ještě blíže byli hosté ke skórování v třiatřicáté minutě, kdy dokonce Michaela Petráska překonali, ale Jan Kučera pro změnu z ostrého úhlu netrefil prázdnou branku.

Piráti vedení navýšili v čase 37:31 během přesilové hry, a opět u toho byl František Lukeš. Nejlépe bodující hráč Chomutova nejprve položil jednoho obránce Jestřábů a poté ostře vypálil. Jeho rána se otřela o tyč a zapadla do branky hostí. Burácející ROCKNET arénu však mírnilo zkoumání u videa. Opakované záběry totiž odhalili, že střelu ještě tečoval Darek Hejcman, k radostí domácích to však bylo stále pod úrovní horní tyče, a platil původní verdikt – 2:0

Nechybělo mnoho a Chomutov mohl vést o tři branky. V padesáté minutě totiž obraně hostů ujel Tomáš Koblížek, jeho střela na vyrážečku však úspěch neslavila. Závěrečný nápor Jestřábů podpořilo na devatenáct sekund také vyloučení domácího kapitána Viktora Hübla, avšak Michael Petrásek si čisté konto vzít nenechal. Pirátům se tak podařilo setřást ze sebe těžkou deku a zapsali si první tříbodové vítězství v sezóně. Naproti tomu Prostějov si na vykoupení bude muset počkat minimálně do pondělí, kdy se představí na ledě devátého Kolína.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Samozřejmě je to pro nás důležité vítězství a tři body podpořené velmi dobrým výkonem. Hrálo se nám dost dobře i díky tomu, že jsme dali první gól. Byl to ubojovaný zápas a od takových se musíme odrazit. Když to takhle půjde dál, tak určitě budeme hrát lepší hokej a určitě budeme dávat více gólů. Jak říkám, jsme rádi za výkon, že jsme to urvali a že jsme získali tři body.“

Lukáš Majer (LHK Jestřábi Prostějov): „Měli jsme slušný start do utkání, pak nás zastavilo dvojnásobné vyloučení, za které nás Chomutov potrestal, ale i přesto jsme odešli z první třetiny za hratelného stavu 0:1. Ve druhé třetině jsme zlepšili napadání a měli jsme tam nějaké příležitosti, ale pak nám ujeli nervy a nechali jsme se zbytečně vyloučit, což nás stálo druhý gól. Pak už to bylo hodně těžké. Ve třetí třetině nám chyběl kyslík a síly na to vývoj utkání nějak zvrátit. Chyba je na naší straně, jednoznačně jsme odtud měli odvézt nějaké body.“