JUNIOŘI - reportáž

Junioři potřetí za sebou prohráli, tentokrát nestačili na českobudějovický Motor

Napsal 14.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci šestatřicátého kola DHL extraligy juniorů přivítali Piráti na svém ledě českobudějovický Motor, kterému dlouho odolávali, ale nakonec prohráli 3:4. Za Piráty se dvě góly blýskl Wágner, ale ani to nestačilo domácím na bodový zisk.
36.kolo út 14.2.2017
CHM
3:4(1:2, 1:0, 1:2)
CEB
Chomutov
Pavlát – Buchtela, Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Hajič – Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, J. Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek
Č.Budějovice
Patera – Tintěra, D. Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Radoš – Doktor (C), Guman, Káník, Sloboda, Tejko, Prášek, Bárta, Kadilák, Kašper

Branky a nahrávky

Chomutov
13. Wágner (Novák, Krejčiřík), 29. Wágner (Kulich, Buchtela), 58. Novák (Wágner, Rindoš)
Č.Budějovice
1. Guman (Bárta, Svoboda), 10. Tejko (Guman), 41. Guman (Bárta, Sloboda), 53. Guman

Statistiky

Vyloučení
3:5
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
52:35
Diváci
120
Rozhodčí
Hlinka – Coubal, Toman

Shrnutí

České Budějovice vstoupily do utkání velice aktivně a už po osmnácti vteřinách vedly 0:1. Tomáš Guman dostal skvělou přihrávku zpoza branky od Bárty a následnou střelou pod horní tyčku nedal Pavlátovi šanci zasáhnout – 0:1. Ve čtvrté minutě mohl srovnat Krejčiřík ve vlastním oslabení. Patera ale jeho pokus skvěle zastavil.

V desáté minutě Guman skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu. Pavláta následně ještě nepřekonal, ale chomutovský brankář kotouč vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Miroslav Tejko, a ten se střelou do odkryté klece nemýlil – 0:2. Ve třinácté minutě Piráti snížili, když se František Wágner dostal zcela osamocen ke kotouči v mezikruží, odkud se následnou střelou do pravého horního růžku branky nemýlil – 1:2.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Až v devětadvacáté minutě František Wágner převzal kotouč ve středním pásmu a následnou střelou z vrcholu levého kruhu pod horní tyčku nedal Paterovi šanci zasáhnout – 2:2. Zhruba v polovině druhé třetiny mohl otočit stav utkání Kulich. Jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale Patera skvěle chytil.

Po dalších zhruba dvaceti vteřinách měl na hokejce vedoucí branku D. Svoboda, a to když se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před Pavlátem. Ten však proti jeho následné střele předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým. Pět minut před koncem druhé třetiny se dostal Bárta zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho povedený pokus ale skončil jen v moci připraveného Pavláta.

České Budějovice začaly třetí třetinu úplně stejně, jako tu první, neboť se už po osmnácti odehraných vteřinách střelecky prosadily. Tomáš Guman se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu a svou střelou do poloodkryté klece opět dostal svůj tým do vedení – 2:3. Ve třiapadesáté minutě zkompletoval Tomáš Guman hattrick, když skvěle vybojoval kotouč za brankou soupeře a následně ho zasunul za brankovou čáru – 2:4.

Domácí si čtyři minuty před koncem utkání zahráli přesilovku, kterou využil Daniel Novák, který tvrdou střelou z mezikruží nedal Paterovi žádnou šanci zasáhnout – 3:4. O třicet vteřin později mohl vyrovnat Lidák, ale v samostatném úniku nevyzrál na Pateru. Minutku a půl před koncem utkání spálil obrovskou šanci na vyrovnání Wágner, který střelou do poloodkryté klece trefil jen tyčku.