Junioři při stíhací jízdě nestačili na Plzeň

Napsal 17.02.2017 Jan Thöma
C h o m u t o v - Juniorští Piráti ve 41. kole DHL Extraligy juniorů nestačili na Plzeň, ta si v první třetině vytvořila dvoubrankové vedení, které si i přes branky Pirátů pohlídala. V závěru zápasu sice snížil Tom Polák na rozdíl jedné branky, ale při power play pečetil výhru hostí Petr Eret. Chomutov tak prohrál 3:5.
41.kolo pá 17.2.2017
3:5(0:2, 1:2, 2:1)
PLZ
Pavlát (24. Dobeš) – Buchtela, Kopic, D. Novák, Lidák, Smutný, Hajič – Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma, Rindoš, Svoboda, Wágner, Adáme
Plzeň
Krasanovský – Kačena, Staněk, Čechura, A. Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stránský, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Chalupa, J. Roubal, D. Roubal, Eret, Rubner

21. Rindoš (Lidák, Polák), 50. Buchtela (Novák, Rindoš), 56. Polák (Rindoš, Tůma
Plzeň
7. Kantner (Chalupa, Kodýtek), 8. Roubal (Chalupa), 24. Rubner (Kodýtek), 24. Eret (Vavřička), 59. Eret (Vavřička).

4:4
1:0
0:0
37:43
90
Luczków – Rozlílek, Kokrment

Plzenští vkročili do utkání dobře. Na zlomku sedmé a osmé minuty dvakrát bleskově udeřili. Nejprve se po asistenci Chalupy prosadil Matyáš Kantner, o minutu později se prosadil Josef Roubal – 0:2. Přestože ještě do první sirény oba celky putovaly za katr, skóre se již v této části neměnilo.

Naopak start do prostředního dějství měli na výbornou Piráti. Uběhlo přesně deset vteřin, když skóroval Josef Rindoš, jenž snížil na rozdíl jednoho gólu – 1:2. Plzeň možné komplikace nepřipustila a znovu vstřelila dvě slepené branky. Ty nyní dělilo pouze osmnáct sekund. Nejprve vrátil dvougólové vedení Marka Rubnera, kterého následoval následoval Petr Eret, jenž vyhnal z branky Pavláta jehož vystřídal Dobeš – 1:4. Západočeši ještě hráli v této třetině dvakrát přesilovku, kterou však ani jedou nevyužili.

Změna nastala až v poslední dvacetiminutovce, kdy Piráti vnutili dvěma brankami zápasu nový náboj. Naději dal v padesáté minutě Severočechům Ondřej Buchtela, drama bylo na světě zásluhou Toma Poláka za nedlouho poté – 3:4. Poslední slovo si však v závěru duelu vzali hosté, když definitivní pojistku přidal Petr Eret – 3:5.