8. Třída - reportáž

Osmáci vstoupili do mistrovství neúspěšně, Plzni podlehli vysokým rozdílem

Napsal 22.03.2017 Martin Voltr, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Osmá třída Pirátů v prvním utkání turnaje o mistra České republiky padla s Plzní. Mladí chomutovští hráči dostali v první třetině pětibrankový příděl, který soupeř do konce základní hrací doby ještě navýšil a zastavil se až na deseti gólech. Jediným střelcem Pirátů byl Jiří Kulich.
MMČR1 st 22.3.2017
1:10(1:5, 0:3, 0:2)
PLZ
A. Strážovský – Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Kovár, Černý – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda, Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnad, Jakab, Koblížek, Döring
Plzeň
Horáček – Hodinář, Štrunc, Jiříček, Plecitý, Dolhý, Špaček, Páník – Pešek, Altrichter, Hauser, Borák, Soukup, Kristl, Marcel, Steinbrüker, Matoušek, Chasák, Schindler

9. Kulich
Plzeň
1. Soukup (Altrichter), 11. Marcel (Dolhý), 12. Soukup (Steinbrüker), 15. Marcel (Páník), 18. Hauser (Steinbrüker, Soukup), 31. Jiříček (Soukup), 37. Borák (Kristl, Páník), 40. Soukup (Dolhý), 44. Steinbrüker (Borák, Špaček), 57. Soukup (Páník, Hauser)

O. Čech (CHM) 5 minut a do konce utkání

Z chomutovského pohledu by se dala první třetina nazvat až zlým snem. Všechno to začalo hned v 52. sekundě, kdy přečíslení dva na nikoho využil Dominik Soukup, jenž odstartoval svůj střelecký večer. Piráti sice po devíti minutách díky Jiřímu Kulichovi srovnali, ale pak jim zlomila vaz jejich vlastní přesilovka. Dostali v ní totiž dva góly!

Oba padly z přečíslení do zcela otevřené chomutovské obrany, radovali se Marcel Marcel a opět Dominik Soukup. První jmenovaný pak skóroval znovu v 15. minutě a indiáni se kromě hry pět na pět a oslabení stihli prosadit ještě v početní výhodě. To když soupeř nechal před brankou úplně volného Soukupa s Petrem Hausrem. Plzeň měla po první třetině luxusní náskok 5:1.

Mladí Piráti se pak zvedli a prvních deset minut druhé části sehráli velmi dobře. Bohužel pro ně ale bez gólového efektu. Dva samostatné úniky měl Ondřej Čech, v prvním případě byl faulován, jenže ani trestné střílení nevyužil. Plzeňský brankář Patrik Horáček měl co dělat.

Ovšem druhá půlka třetiny už zase patřila Západočechům, kteří nechtěli nechat nikoho na pochybách, jak to dopadne. Prudkou střelou nejdřív uspěl obránce David Jiříček, potom další přečíslení využil Matyáš Borák. Osmý kotouč lovil brankář Strážovský ze sítě 13 sekund před sirénou, když konečně završil hattrick Dominik Soukup. Šancí na to měl dost už předtím.

Indiáni předváděli opravdu univerzální schopnosti, po druhé pauze přetavili v gól už čtvrtou herní situaci. Každý tým měl na ledě čtyři hráče, když z druhé dorážky uspěl Milan Steinbrüker. Smolař zápasu Ondřej Čech pak neproměnil ani další trestné střílení, v 52. minutě pro něj navíc zápas předčasně skončil, když ho rozhodčí za napadení poslali do kabin.

Nakonec se hokejistům v modro-bílé kombinaci podařilo završit desítku. Symbolicky se o to postaral mladík, který celý večer gólově načal. Dominik Soukupsvou čtvrtou trefou večera upravil skóre na konečných 1:10 z pohledu domácího Chomutova, který se bude snažit na premiéru v Hradci zapomenout. Naopak indiáni mají na co navazovat.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Makali jsme celou sezónu, abychom se sem dostali, a tenhle zápas nám vůbec nevyšel. První třetinu jsme prohráli 1:5, kluci z toho asi byli vykulení, nervózní, vůbec se nám to nepovedlo. Ve druhé třetině jsme trochu začali hrát, jeli jsme třikrát sami na gólmana, bohužel nám to tam nespadlo. Pak jsme dostali další góly. Byl to nepovedený zápas a uvidíme, jak se připravíme na ty další. Nezbyde nám nic jiného než na to zapomenout, ale co jsem koukal, kvalita ostatních mančaftů je tady veliká. Uděláme všechno pro to, abychom jim byli rovnocenným soupeřem.“

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): „Výsledek je pro nás samozřejmě velmi příznivý. Ale i když jsme se dostali rychle do vedení, soupeř pak vyrovnal a nebylo to z naší strany úplně ideální. Udělali jsme tam spoustu individuálních chyb, výborně nám zachytal brankář. Ve druhé třetině jsme měli hodně špatný začátek, ale přestáli jsme to a pak jsme dali další branky. Třetí třetina už se dohrávala v klidu. Je to určitě dobrý úvod, ale přijdou těžší soupeři a každý zápas bude jiný. Spoustu věcí musíme zlepšit. Chceme získat nějakou medaili, jinak bychom sem asi nejezdili, rádi bychom se poprali o tu nejcennější. Soupeři jsou tady ale hodně silní a bude to vyrovnané.“